XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 21.02.2019 19:01:11

desi chobanova
Редови

От: Гр. Русе
Регистриран: 22.01.2017

Беър нарушил режима в Рила!

Тоз ме ядоса.... Че тъкмо му чета и книгата...
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/patesh … to-na-film

Офлайн

1

#2 21.02.2019 19:30:13

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Отг: Беър нарушил режима в Рила!

Онзи ден говорихме с приятел по тази тема.
Питах го що не са глобили Беъра , като се изкъпа в езерата а хората , които танцуваха във водата ги глобиха?
Сега вииждам , че са ги санкциониали.:D

Последно редактиран от пацо (21.02.2019 19:30:56)

Офлайн

1

#3 21.02.2019 19:33:58

desi chobanova
Редови

След почти 2 години.... То тая глобичка за него нищо не е sad

Офлайн

0

#4 21.02.2019 19:42:49

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Хайде не се ядосвай. smile  То по тази логика, ще трябва да глобят и Ед Стафорт и Номада дето брисаха из Родопите.  А ние сме най-големите нарушители и ще трябва да ни се забрани да лагеруваме. Тез гадни инсинуаци дето ги изсират и после се мажът един друг за да са по- интересни, отдавна са ми писнали. Верно, че е забранено къпането, ама за две изгорени клечки в щипочница и две жаби, това си е чисто заяждане. Освен това е видно, че максимално са се опитали да спазят правилата. Друг е въпроса, дали някой не е взел едни пари за да разреши това. Далеч съм от мисълта, че хората движещи тази продукция , не са предвидили всчко и не са си опекли нещата .   Да видим тяхната Истина каква ще е.  smile
Но къ' да е. Само ме притеснява факта, че ние сме единствената страна , която е намерила нещо. За което да глоби такава продукция.

Офлайн

0

#5 21.02.2019 20:35:16

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Само дето от Дискавъри казват, че са имали всички необходими разрешителни, а снимките са извършвани в присъствието на служители на НП Рила..

Ай ся да видим кой лъже - управата на НП Рила или продуцентите на световно известен ТВ канал. Аз залагам една вафла, че някъде по веригата от българска страна са били "усвоени" едни кинти и затова сега (година и половина след снимките) се разтичаха да глобяват. И то щото историята се размириса.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#6 21.02.2019 21:37:24

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Преди две години никой не  е мислел , че ще стана проблем ако някой се изкъпе в езерото.

Офлайн

0

#7 21.02.2019 21:53:15

desi chobanova
Редови

Щом ще правят проблем на хора разпънали палатки примерно на плажа, да му правят проблем и на него...

Офлайн

0

#8 22.02.2019 00:14:09

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

desi chobanova написа:

Щом ще правят проблем на хора разпънали палатки примерно на плажа, да му правят проблем и на него...

На теб наистина ли ще ти олекне от факта, че са му правили проблем на него? В смисъл - не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле? Заради това че на него са му нашили спорна глоба, теб ще спрат ли да те глобяват че си си опънала палатката на плажа? Или викаш сеир да има - богатите също плачат?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#9 22.02.2019 09:52:11

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

А за огромната реклама на красотите на парк Рила, която никоя от местните ПР и адвертайзинг компанийки с милиони бюджет не могат да направят и най-важното - да доставят до глобалния потребител?! За това никой нищо не казва!
Аз съм повече от убеден, че Грилс и продуценти няма ей така да си сложат главата в торбата. Не са от вчера в този бизнес. Било им е позволено, и те са направили позволеното. "Не е луд който яде баницата" и "Кучето скача според тоягата" са си нашенски поговорки, сигурно се сещате и за още със същия смислов товар...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#10 22.02.2019 09:54:29

desi chobanova
Редови

windwarrior написа:
desi chobanova написа:

На теб наистина ли ще ти олекне от факта, че са му правили проблем на него? В смисъл - не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле? Заради това че на него са му нашили спорна глоба, теб ще спрат ли да те глобяват че си си опънала палатката на плажа? Или викаш сеир да има - богатите също плачат?

Ами да, олекна ми много big_smile
А защо пък глобата да е спорна?
За сеира- що пък да няма? Щото е Беър Грилс ли?

Офлайн

0

#11 22.02.2019 10:12:36

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Убил животно - може да си го е носел
Палил огън - всъщност пали печка
Остана къпането, за него съм съгласен, да видим каква глоба ще му наложат и дали ще издържи след обжалването.
Все ми се струва, че продукцията си е вързала гащите поне с два колана.

Офлайн

0

#12 22.02.2019 10:17:26

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Много си прав Роско! Не съм гледал още епизода и като нищо може да се окаже, че жабата наистина може да е донесена от долу. Ще видя къде точно показват, че я "хващат". А за "паленето на огън" - ако наистина е само печката, която видях - ми че тогава нарушение няма, защото това се води "закрит огън"! Не случайно тия "хобо" печки добиха популярност точно заради все повечето места със забрана за палена на открит огън! Огънят в такава печка не е нарушение на забраните и лесно може да бъде оборено в съда!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#13 22.02.2019 12:15:40

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Така... стигнах до момента с жабите. Както вече предположихме - няма изненади! Жабите (поне според мен) са донесени до там. Те са от вида голяма водна жаба, която се среща до 1400 м.н.в., като изключение правят в Беласица - до 2000 м. н. в. В тази част на Рила може да се среща само планинската жаба, но тези, които видях на кадрите много ясно се вижда, че не са такива! Жабите са били в сценария и според мен са осигурени предварително (може дори и от вивариум!), за да няма фалове.

Офлайн

1

#14 22.02.2019 14:56:13

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

xenos написа:

Жабите са били в сценария и според мен са осигурени предварително (може дори и от вивариум!), за да няма фалове.

Най вероятно е така. Защото , ако оня танцуващия се одрифти или му стане нещо друго от похапването. Те тогава ще видят глоби и съд.  smile

Офлайн

0

#15 22.02.2019 15:15:07

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Между другото, при някого да се отваря сайта на Discovery?! big_smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff