XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 11.03.2011 17:06:10

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Срещи с диви животни - Как да се държим?

Оф, момчета, аз съм аут! Трудно ги приех тия дни, и с много озадачаващи и разочароващи ме умозаключения ще остана. sad

Допреди малко стоях на прозореца, и гледах как снегът върху полянката долу изчезва, заедно с преместването на сянката на покрива отсреща. Въздухът се е стоплил, и сякаш вече има друг аромат. Пролетта определено идва! Утре ще изведа малкия някъде по поляните, да постреляме малко с новият му лък...

Някак не ми е вече до убеждаване на който и да било в каквото и да било... съжалявам, че въобще започнах. Определено ще си понеса и последствията от това...

Със здраве!  (И все пак гледайте да не прекалявате! Животът е прекалено кратък, че да го взимаме много насериозно! wink )

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#32 08.11.2011 03:19:29

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

velio написа:

Вельо,ти си обсебен от тея мечки бе wink Да не са отметнеш от Голямата Родопска Обиколка зарад тея мечки? wink

Офлайн

0

#33 08.11.2011 08:40:43

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Да не си решил да правиш обиколка на Родопите?

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#34 08.11.2011 10:17:55

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

Momchil написа:
velio написа:

Вельо,ти си обсебен от тея мечки бе wink Да не са отметнеш от Голямата Родопска Обиколка зарад тея мечки? wink

Не съм обсебен бе човек  smile Случайно намерих сайта, стори ми се интересен и затова го пуснах и тук  smile То и в Пирин има мечки, при това доста често се зачуквам в ,,мечкарниците" /като тая неделя примерно/.

mchervenkov написа:

Да не си решил да правиш обиколка на Родопите?

имам разни мераци и идеи, ама да видим...  smile

Офлайн

0

#35 08.11.2011 11:53:33

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Аз Сашо Дуцов го познавам. Много интересен човек.

Мечките... Няколко години идваше една при нашия лагер, няколко пъти сме я заварвали нощем да тършува около типитата. cool Ще ви разказвам някой път... Отначало беше младо мече, после порасна. Следи виждаме доста место. Но като са там кучетата не обикаля наблизо.

Нашите мечки не са опасни. Виж, в Камчатка прим. са много агресивни. Утепаха един японец, който беше станал известен като фотограф на мечки и ги снимаше от много години. Има от един руски зоолог, работещ в Камчатския заповедник интересни материали за мечките из Рунета.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#36 08.11.2011 14:29:48

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

даже тая година като бяхме и ние една мечка ревяла до лагера  cool
аз не я чух защото бях с ванката и пешо на разходка до олтара и инипито....
ама така и не ги видях  sad
и аз си мисля че не са много опасни...в българия придимно ловци си патят от мечки
и за това си има причина  wink  ходят на пръсти да изненадат дивеча
ако си нормален човек мечката те чува и бяга(в повечето случеи  big_smile )

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#37 08.11.2011 18:38:20

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Ами да, затова като се върви през някакъв гъсталак, където евентуално може да има мечки, а няма видимост, е добре да се ходи по-шумно, а се говори, ако си сам може да си пееш wink .
Прим. по нашите места има много гъсти малинаци и аз като минавам си подсвирквам.

Една облачна нощ, когато беше тъмно като в рог (като има звезди, а собено пък луна си е светло), ми изръмжа мецана по пътеката към реката. И мисля, че беше на не повече от 10 м. (може и по-близо да е била)... roll

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#38 08.11.2011 18:59:46

bobber
Редови

Регистриран: 17.12.2010

и на мен ми разправяха някаква история как няколко човека са отивали към реката
и са срещнали мече с майка...нищо не е станало, ама си е за насиране smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#39 08.11.2011 20:10:46

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

Edit RELAX: Момчета, мненията ви са преместени в темата в която трябва да бъдат, така че нека да се съобразяваме коректно с тематиката на всяка тема!

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#40 09.11.2011 00:24:58

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Майчето се запознала с една дама от Троян на една почивка и нали тя е от Ловеч, госпожата я поканила на гости когато ходим тъдява. Отидохме и се запознахме със съпруга и. Щур бушкрафтър от едно време. с магаренцето и кученцето обикалял балкана без да знае какво е сървайвър. Заведоха ни в една хижа в гората, която се заключваше с пирон. На вратата имаше закована меча кожа с дълъг косъм и някъде има дупка в която се вкарва пирона с който се избутва мандалото. Вътре беше страхотно, нама да навлизам в подроности. Та този бушкрафтър от време оно, ни разказа една история. В троянския Балкан се появила мечка стръвница. По това време той решил да излезе на 3-4 дневен излет с магаренцето и кучето. За завиване нямал спален чувал -30гр. имал си една мечешка кожа. По време на разходката, минал близо до един малинак (може да е било и капинак не помня бях на 16 г.) Решил да намине да хапне малко от нещото. Чул някой да мърмори и решил да ги изплаши. Наметнал кожата и започнал да се промъква тихо. Отваряйки последните клонки пред очите му се показала козина подобна на тази с която бил заметнат. Седмица по-късно въоръжен се върнал да си прибере наметката.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#41 08.12.2011 16:51:46

mchervenkov
Редови

Тъй като лятото няма проблеми с кучета в близост до селото, не че скоро време е имало а сега стоката пасе в ливадите и се намира  по някой друг помияр си купих спрей. На снимките може да видите как съм го захванал. Надявам се да не изпадне по този начин. Спрея не го  нося там непрекъснато само когато има нужда иначе си стои в джоба на раницата. DSC00180.JPG DSC00181.JPG DSC00182.JPG DSC00183.JPG Става въпрос за следния спрей който е ефикасен и срещу пияни, надрусани хора и срещу животни. Дават го че пръска до 4-6 метра това е JEТ вариянт тоест не пръска мъгла а е струя. 1146.jpg http://www.safari.bg/product/b/bg/1146
Но на цена 6 лв на място в софийски магазин.

Офлайн

0

#42 08.12.2011 17:28:17

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

малки предложения към начина на захващане на спрея.
1. на снимката ми се струва, че спрея си има щипка. можеш да използваш и нея /ако вече не я ползваш, че не си личи/
2. вместо каишка, можеш да пришиеш малко джобче, с ластиче в горния край.

понеже те знам, че си схватливо момче, не обяснявам по-подробно:)

Офлайн

0

#43 08.12.2011 18:51:23

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Здравей. Ако се проснеш по лице неволно /подхлъзване/ върху някой каманаци няма ли начина тая гадост да де обгази в лицето право. Не е ли по-харно на кръстния колан да се държи smile

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#44 08.12.2011 21:32:28

mchervenkov
Редови

На кръста обикновено ми се мотае фотоапарата. там не е много подходящо.

Офлайн

0

#45 11.01.2012 22:50:39

Atanassovski
Редови

Регистриран: 02.09.2011

Хубаво си го замислил колега, харесва ми идеята, но и аз ти препоръчвам да му прешиеш нещо от долу да държи спрея, въпреки че без нищо от долу евентуално би било малко по-лесно да извадиш спрея... Да се вади от долу и от горе е хубав вариант стига да е добре закрепен към раницата.

''....в началото, бях вятър...''

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff