Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; DBLayer has a deprecated constructor in /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php on line 14

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 14

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 15

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 16

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 17

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 20
Кожа, за вашите проекти и глезотийки.. (Страница 1) / Архив / XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 01.03.2011 18:51:52

UNIOR
Редови

От: Казанлък =>>> Габрово
Регистриран: 26.03.2010

Кожа, за вашите проекти и глезотийки..

Много от вас предполагам имат желание да изработят нещо сами,
но често пъти в желанието си човек се сблъсква с цената и количеството в случая,
за материалите които са му необходими.
И въпреки всичко някои биха казали "Кеф цена няма", но какво да правим когато ни е необходимо едно парче кожа колкото за една кания или пък искаме да направим дръжка за нож от кожени шайби. А като потърсиш никъде никой не ти предлага само необходимото количество. Старата чанта на тъщата или на майка ви , е едно добро решение, но напоследък дори тях ги правят толкова изчанчени, че рядко може да намериш в тях едно парче, което да покрие дори и наполовина от необходимия размер.
(Малко се поувлякох в предисловието...)
Понякога изрезките са добро и евтино решение , но те си носят и своите недостатъци,
като неравномерна дебелина и плътност , неправилни размери и т.н.

Ето и моето предложение за тези от вас, които искат да си доставят удоволствие с нещо изработено от тях самите.

Телешки (говежди)Бланк с дебелина 3-3.5мм.
натурален цвят, растително дъбен.

1 квадратен дециметър (10х10 см.) - на цена 1.37лв.

Примерно един формат А4 , колкото ви е необходимо за изработката на канията на
Мора 2000 или друг нож с подобни размери е около 6.2 квадратни дециметра и ще ви струва 8.49 лв.
Ако пък ви трябва друг формата на парчето кожа смятате площта му и умножавате по посочената единична цена.
Питате тук или на лични и уточняваме подробностите, като наличност и възможност да отрежа парче с посочените от вас размери.
Може да ми пишете и на Мейл: unior_kz@abv.bg

Изпращам с куриер и наложен платеж.

А като за начало ето и два шаблона за кании на Мора 2000

На "Троянеца"

http://dox.bg/files/dw?a=1567ff36c5

и тип "Кобур"

http://dox.bg/files/dw?a=b1671588ec

Русен Мочуков

Офлайн

0

#2 08.03.2011 18:17:58

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

Отг: Кожа, за вашите проекти и глезотийки..

Тая тема съм я пропуснал!
Иначе, това което предлагаш е много добре, щото наистина някой път е проблем и парче да си намериш,
а ако не се занимаваш с това редовно - да си вземеш цяла кожа....

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#3 08.03.2011 20:06:32

UNIOR
Редови

От: Казанлък =>>> Габрово
Регистриран: 26.03.2010

Да именно това беше идеята ми, не всеки може да си позволи да купи цяла кожа, от която я ползва една десета я не.
По нантатък ще пусна и други видове кожа от тези с които работя по тънки по дебели , но това ще стане малко по малко.

Русен Мочуков

Офлайн

0

#4 24.12.2011 22:39:35

sika
Блокиран

От: Гданск ,Полша
Регистриран: 27.11.2011

UNIOR написа:

Да именно това беше идеята ми, не всеки може да си позволи да купи цяла кожа, от която я ползва една десета я не.
По нантатък ще пусна и други видове кожа от тези с които работя по тънки по дебели , но това ще стане малко по малко.

Униор ,а как процедираме ако искам да си взема някво парче ала съм в Полша?

Последно редактиран от sika (24.12.2011 22:40:13)

Високи сини планини!За сто години пет войни!
А пък реките, езерата!За сто години пет преврата!

Офлайн

0

#5 24.12.2011 22:46:39

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

sika написа:
UNIOR написа:

Много ме съмнява да ти излезе на сметка поръчката на парче кожа от БГ!По добре си потърси в Полша,не може да няма,а и едва ли е много по скъпа от тук wink

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#6 24.12.2011 23:06:19

sika
Блокиран

iivetsa написа:
sika написа:
UNIOR написа:

Много ме съмнява да ти излезе на сметка поръчката на парче кожа от БГ!По добре си потърси в Полша,не може да няма,а и едва ли е много по скъпа от тук wink

Ивец,не е по-скъпо от БГ стига да не те видят ,че си чужденец и заблудена овчица тогава нещата придобиват еврейски характер и пазарлък.
п.п. интересно как надзирателите в Освиенциум и Треблинке станаха евреи smile

Офлайн

0

#7 25.12.2011 16:50:43

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

@sika - ще бъда в Краков в края на Януари, за 3-4 дена, евентуално ако ти е вариант....

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#8 27.12.2011 19:31:22

sika
Блокиран

windwarrior написа:

@sika - ще бъда в Краков в края на Януари, за 3-4 дена, евентуално ако ти е вариант....

smile Далече ми е 500-600км ,аз съм в Гданск.
Иначе щеше да е супер да срещна някой българин пък било то и само за по бира ,че вече направо забравих да говоря на български . smile

Офлайн

0

#9 27.12.2011 19:41:07

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Вярно си далечко smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#10 28.12.2011 11:21:41

Atanassovski
Редови

Регистриран: 02.09.2011

На мен ми излиза доста по-евтино... Колега колко би ми струвало да ми пратиш цяла кожа до иберийския полуостров?

''....в началото, бях вятър...''

Офлайн

0

#11 28.12.2011 11:25:55

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

Едно парче качествен телешки бланк,излиза около 100-120 лв. тук!Размера на парчето ще е около 2 квадрата!Сметни си доставката и ще разбереш крайната цена!

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#12 28.12.2011 12:16:58

Atanassovski
Редови

Регистриран: 02.09.2011

Пак излиза много по евтино Ивец  smile  Аз за доставката имам резервен вариант, баджанака си е на БГ сега до към края на януари и доставката може да е до Плевен или до Габрово. От Плевен спецялно има микробуси и автобуси, които пътуват до Мадрид постоянно и направо ше ми я докарат на 15км от моя адрес за около 10евро...

''....в началото, бях вятър...''

Офлайн

0

#13 28.12.2011 15:21:16

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Намерих някъде един склад за кожи в Плевен. Ще пратя линк от къщи. Ако баджо ти е в района най-добре да отскочи до там и да ти избере нещо. А и ти можеш да видиш мострите в интернет и да го насочиш. Бях пратил снимка на Бачо да провери за какво става въпрос, ама още нямам отговор.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#14 28.12.2011 15:58:49

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Галимунди написа:

Намерих някъде един склад за кожи в Плевен.

Може би е тозиsmile

Офлайн

0

#15 28.12.2011 17:42:42

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Точно той, благодаря за помощта. Имаш ли някакви отзиви за него?

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff