XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 02.12.2016 00:12:27

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Отг: Да ми препоръчате зимно яке и обувки

Аз принципно нямам притеснение да ходя с туристически обувки и планинарско яке в града.
Жена ми обаче има. Надявам се да намеря нещо дето ще го понесе по лесно.
За туристическите обувки ще е по лесно, но за якето не.
Благодаря на Колето че ме нарече младеж. Върна ме едни 20 години назад.

Офлайн

0

#17 02.12.2016 00:16:26

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Абе в питането на Орлов няма и дума за планини/планинарски/работни май. Аз затова и препоръчах Гелерта. Не им личи че стават и за планина.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#18 02.12.2016 00:18:27

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Orlov написа:

Аз принципно нямам притеснение да ходя с туристически обувки и планинарско яке в града.
Жена ми обаче има. Надявам се да намеря нещо дето ще го понесе по лесно.
За туристическите обувки ще е по лесно, но за якето не.
Благодаря на Колето че ме нарече младеж. Върна ме едни 20 години назад.

Якето от Декатлон, брат. Жената го хареса в магазина, аз го оплюх първо и после го носих две години. Елегантно седи, качествено е и две години няма да мислиш за яке за студено време. Ходя на работа с него, срещам се с немци, американци и всякакви други с него на летището, излизаме на вечери. Седи супер добре, много добра изработка е, функционално като джобове - има велкрота за стягане на качула, кръст, ръкави. Седи наистина добре, носено е със сака и вратовръзки, носено е и при правене на подслон от върбови клони. Няма да сгрешиш - 117 кинта, които няма да усетиш.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#19 02.12.2016 00:22:49

sirstevancho
Редови

windwarrior написа:
sirstevancho написа:

ясно е, че и няма якета и обувки за по 120 лв. с такива материали, или поне - не каквито той търси.

Има.

Мога да му предложа за по 100-на лева такива обувки на Гриспорт - но той казва, че не иска такива, които мязат на туристически smile

Има, естествено, но ако ъпгрейдваме питане за нетуристически неща към такива - бюджетни, то тогава можем и да се пуснем по лайсната на това - Ако ще си купуваш такива, по-добре си купи онакива, защото тия са смешни и тн. А той просто не търси такива неща.

Офлайн

-1

#20 02.12.2016 00:28:21

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Стефо и друг път ме е изненадвала способността ти да се палиш, самонавиваш и да превръщаш разговорът в спор - как го правиш не знам но си добър. smile Разбира се, че има хубави якета и обувки, които не са туристически и са добри. Никой не го отрича. Що го прие така, не знам? Аз примерно нося тактическо яке не туристическо. Ега ти кибритлията си. Казах, че за тия пари на които се продава препоръчаното от тебе яке може да се вземе трислоен ламинат с мембрана което е по-добро нещо. Не, че трябва да се вземе а може да се вземе. Правиш ли разликата? Не се пали толкова, все едно само това яке дето ти си го носил е читаво и само обувките дето си си изкарал гимназията са обувки. Казах ти, човекът ще дойде ще види и АКО му харесва нещо ще си го вземе на хубава цена. Ако не му хареса - магазини за дрехи и обувки колкото искаш.
Нямам никакво намерение да споря с когото и да е било за каквото и да е било.

Последно редактиран от Кольо (02.12.2016 00:31:18)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#21 02.12.2016 09:28:09

sirstevancho
Редови

Коле, съвсем не се паля - това, че обяснявам надълго и нашироко защо не съм съгласен и фактът, че като цяло не се съгласявам с нещо - не значи непременно, че се паля, че съм кибритлия и тн. Бих те накарал да кажеш кое в поста ми те е обидило или накрало да мислиш, че съм скочил, но предполагам ще го възприемеш като някакъв нов опит за спор. Здраве да е, няма да се захващам да обяснявам къде точно съм казал пък аз, че мембраните са измислени от змиеоките и да те питам дали схващаш разликата и прочие. С две думи можеш да кажеш доста повече неща, които аз възприемам като заяждане, отколкото с три абзатца. Както казах - здраве да е, няма нужда да продължаваме, еле пък с теб нямам никакво желание да се карам за някакви глупости.
Успех с якетата, сигурен съм, че човекът ще получи най-добата помощ в Ред Рок.

Офлайн

0

#22 02.12.2016 14:06:54

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Абе човека пита едно а са ще се изпокарате за глупости. Просто всеки да му препоръча по нещо, а той сам да си реши...

Офлайн

2

#23 02.12.2016 14:35:06

Кольо
КорифееЦ

Tzekov написа:

Абе човека пита едно а са ще се изпокарате за глупости. Просто всеки да му препоръча по нещо, а той сам да си реши...

Ашколсун! smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#24 03.12.2016 23:52:45

sirstevancho
Редови

В крайна сметка, избра ли си колегата яке? В Ред Рок съм пращал не един приятел в последните месеци и всеки е останал доволен. Вярно де - за планинарски неща, но все пак.

Офлайн

0

#25 04.12.2016 09:05:42

Кольо
КорифееЦ

В крайна сметка си избра и яке и обувки.
Якето е същото което спомена Уинда. Шведско 2117 с 5х5 мембрана, с вътрешна пола, топло и страшно леко. Даже му прави тест-драйв из квартала. Обувките са Гри Спорт, модел на Ред Рок за България.
Сега чакаме жена му да му разреши да си ги купи. smile
За цената няма да споменавам да не кажете, че е зарибяване.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#26 04.12.2016 16:48:08

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Мииииииииииии Коле ти, не правиш зарибявка. Ти правиш жива реклама на магазина.
Сега разбрах защо карабенерите бяха на такава цена. Хихи.

Офлайн

0

#27 04.12.2016 18:22:36

Кольо
КорифееЦ

Нека им е лошо на онези дето имаха шанс да отнесат Bestard Kathmandu за 280 лева или AKU Zenith II GTX или  Conero за 220 кинта.
Ама свършиии... Нама вече. Е, все пак за форума си остават някои привилегии. Поне докато съм там.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#28 04.12.2016 22:47:49

sirstevancho
Редови

Не виждам лошо в реклама на магазин, който е доказан в тая сфера, която ни интересува. Пратил съм може би 10 човека в Ред Рок в последните месеци и за никой не съм казал на Кольо за да се възползват от евентуална отстъпка, а всеки си е тръгнал с покупка и доволен и поне половината ми се обадиха, за да ми кажат колко са доволни от професионалното отношение в магазина.
Адаше на сина ми, още чакам ревюто на радиостанциите smile

Офлайн

0

#29 05.12.2016 15:45:03

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

От днес съм собственик на това яке:
ЯКЕ МЪЖКО LOFSDALEN-NORTHFINDER
http://www.redrockbg.com/product.php?id=1600
majko_yake_sin.jpg
Благодарение на допълнителната отстъпка от Колето якето ми излезе 125 лева.
На първо четене мога да кажа че е изключително удобно.
В магазина има много качествени и полезни неща. Единствената ми "забележка" е липсата на големи номера при якетата.
Специални благодарности на Уинда и Колето за оказаното съдействие.

Последно редактиран от Orlov (05.12.2016 15:45:59)

Офлайн

0

#30 05.12.2016 22:12:55

Кольо
КорифееЦ

Със здраве да си го носиш! Радвам се, че свършихме работа. Якето се оказа добър повод да се видим и запознаем - и това според мен е най-важното.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff