XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 01.12.2016 10:23:03

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Да ми препоръчате зимно яке и обувки

Здравейте колеги,
Търся си добро зимно яке и зимни обувки тип кубинки за градско ежедневно носене.
В Декатлон съм гледал преди време за обувки. Вероятно са солидни като изработка, но и изглеждат като туристически.
Като пари бих дал до 100 - 120 лева за всеки артикул. Може и по-скъпо, ако наистина си заслужава.
Благодаря предварително за отговорите.

Офлайн

0

#2 01.12.2016 12:16:49

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Да ми препоръчате зимно яке и обувки

Интересно. Преди промоциите в РЕД РОК миналия петък и събота във форума нямаше кой знае какъв интерес към разпродажбите. Едва трима - четирима от форума минаха или купиха он-лайн. След разпродажбите двама човека ме питаха за зимна екипировка.

Колега препоръчвам ти зимно яке с някаква мембрана поне 5 х 5 и сваляща се подплата от полар на Полартек. Обувките да са с мембрана Горетекс или Симпатекс и вибранова подметка.
Разгледай сайта на РЕД РОК или мини през магазина - ще ти покажа какво имаме.
Имай предвид, че всеки член на форума ползва 10 % отстъпка тук, така, че го отчети като си правиш разчетите.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

2

#3 01.12.2016 13:06:45

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

http://sports.mymall.bg/products/Gelert … 03%29.html

Имам такива и разновидноста им от цяла кожа /последната не я намирам в сайта/.Без да съм голям спец, само ще река че обувките съм ги носил в Рила зимата, Родопи лято и зима, в Алпите лятото /виа фератите на Альпшпице и Цугшпице/, в една страшна августовска жега по Голям Кадемлия в Балкана /там след шест часа ходене, чорапите ми миришеха на мащерка/, това лято в Комовье-Черна гора и Албанските Алпи / там им поставих котки/, емблематичното ходене на Куманица този август, Пирин наскоро и в града в град Варна зимата в кишата. Вода не пускат, кожата е качествена не запарват, не струват милиони. Имам ги от 24 месеца. Ми тва е...
п.п. Стоян /Xenos/ май си беше взел от цяла кожа, мой и той да каже нещо.

Последно редактиран от Kent (01.12.2016 13:08:21)

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

1

#4 01.12.2016 15:51:30

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Кольо написа:

Интересно. Преди промоциите в РЕД РОК миналия петък и събота във форума нямаше кой знае какъв интерес към разпродажбите. Едва трима - четирима от форума минаха или купиха он-лайн. След разпродажбите двама човека ме питаха за зимна екипировка.

Колега препоръчвам ти зимно яке с някаква мембрана поне 5 х 5 и сваляща се подплата от полар на Полартек. Обувките да са с мембрана Горетекс или Симпатекс и вибранова подметка.
Имай предвид, че всеки член на форума ползва 10 % отстъпка тук, така, че го отчети като си правиш разчетите.

Ще ти пиша на личен.
Мерси за предложението.

Офлайн

0

#5 01.12.2016 16:15:12

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

За яке: http://www.decathlon.bg/p/8224610_mazko … /272-200-s

Две години перфектно изкарах с него, третата вече започна да топли по-малко, тъй като не съм полагал никакви грижи за поддръжка на горния плат. Не пропуска грам вода, не допуска абсолютно никакъв вятър и топли доволно. Перфектно яке, доскоро беше 127 лв, сега гледам е 117.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

2

#6 01.12.2016 17:00:42

Кольо
КорифееЦ

Много мразя да ходя в дреха в която съм в собствен сос. Дори с големи дихатели не е ли с мембрана, не диша ли едно яке... Зайби! За тия пари има 3 слойни софтшел ламинати бе байно Стефанаки. smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#7 01.12.2016 18:18:19

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

Orlov написа:

Здравейте колеги,
Търся си добро зимно яке и зимни обувки тип кубинки за градско ежедневно носене.
В Декатлон съм гледал преди време за обувки. Вероятно са солидни като изработка, но и изглеждат като туристически.
Като пари бих дал до 100 - 120 лева за всеки артикул. Може и по-скъпо, ако наистина си заслужава.
Благодаря предварително за отговорите.

Ами то за града всички якета са добри!
Отиваш на Илиянци или както там му викахте софиянци на пазара и си взимаш някакво с изолация за 50-60-70 лв от тези дето са леко бухнали . По пазарите е пълно с добре изглеждащи, топлещи и на добра цена якета.
Някак си на мен облеклото за планина и слоевете от термо белльо,  един  полар, втори полар ако е кучи студ и мембранно яке НЕ ми се струват удачни за носене в града. Представям си как влизам в топло помещение и почвам да се събличам като някоя зелка....

Обувките разбирам че не искаш да изглеждат като туристически и да приличат на кубинки, ама да не са кубинки, а вероятно такива с изолация че да топлят и с по-тънък чорап.
За обувките не разбрах точно какво търсиш, но обувки здрави, с изолация и приличащи на кубинки има в магазините за работни обувки и в магазините за ловна екипировка.

Офлайн

0

#8 01.12.2016 19:57:23

Ludipipo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 31.03.2011

Вибран за градски условия не бих си купил никога повече! Купих си маркови боти, вибран, мембрани, глупости, 300 лв, ... на 10-я месец подметката я нямаше буквално. smile

Офлайн

0

#9 01.12.2016 20:35:53

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Orlov написа:
Кольо написа:

Ще ти пиша на личен.
Мерси за предложението.

Това ти е верния ход - отиваш на място и мериш. Аз си купих това яке. Мембрана 10000/10000, подлепени шевове, ципове YKK, допълнителни маншони на ръкавите, допълнителна противоснежна пола.

Както се вижда от линка нормалната му цена е 259 Евро, на мен (след всички намаления) ми струваше крупната сума от 136,50 лв big_smile Имаше и едно много готино яке на една датска фирма (забравих и името), ама не го взех щото цвета му малко шантав ми дойде (електриково сиво-синьо) и не става да ходя на работа с него, струваше 120 пари преди намалението.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#10 01.12.2016 21:21:44

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

За якето мисля че ти дадоха доста прилични варианти, а а обувките мога да и дам една идея- акоискаш да изглеждат като кубинки вземи си....кубинки. Само че не от онези старите ковчези за крака а един нов модел на фирма "Здравоход"- Габрово. Много от полицаите носят подобни. Комбинация са много кожа и малко текстил.кожата е дебела, подметата е полиуретанова, отлята. Определено изглеждат добре. Аз в момента "разработвам" чифт от този модел. Срещтнах само един проблем- кракът ми е широк е предната си част/около пръстите/ а обувките са тесни, което докато не омекнаха ми донесе немалко неудобство.Започват да се "очовечават" вече. И ооще един съвет- ако избереш този модел обувки си купи едни хубави стелки/след като ги размекнеш".

https://www.google.bg/search?q=%D0%B7%D … Kh865lM%3A

Така изглеждат. Избрах тази снимка за онагледяване, да не помислите че правя някаква реклама.

Офлайн

0

#11 01.12.2016 21:23:43

Кольо
КорифееЦ

Баси, Уинд ше требва да ти давам комисионна, вече. Търговчето си е търговче. Направо ми се прищя да си го купя и аз.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#12 01.12.2016 21:58:39

sirstevancho
Редови

Кольо написа:

Много мразя да ходя в дреха в която съм в собствен сос. Дори с големи дихатели не е ли с мембрана, не диша ли едно яке... Зайби! За тия пари има 3 слойни софтшел ламинати бе байно Стефанаки. smile

Коле, якето категорично НЕ запарва smile Именно заради това, че е пробвано и носено в града го препоръчвам на Orlov. Яке с мембрана, флийс или полар или какъвто и да е еквивалент и тн - е удачен избор за планина, природа и тн. Аз, доколкото разбрах питането му - той търси качествено яке и обувки за града, които донякъде носят свойствата на планински такива - демек - качествени, трайни и зимни - и стават за града - не само като качества, но и като стил, външен вид и тн. Якето е перфекно за това, не завирам в него, проветриво е, НИКОГА не съм се заварил в него, не пропуска дъжд, сняг и тн.

Даже за обувки бих му препоръчал Катерпилар или Мартенс от Продавалник, супер често има нови и неизползвани за по 100-150 лв. С Мартенс изкарах гимназията си, и тия кубинки ще надживеят всичките ми горетксови обувки за планината. Та така - търси качествени неща, сравнително бюджетни, които отговарят на това да ги носиш в града. Като бачкаш на място, на което не ти е ок да ходиш с туристически обувки и оранжево яке с мембрана на бергхаус - търсиш някакъв еквивалент. smile

Офлайн

0

#13 01.12.2016 22:17:13

Кольо
КорифееЦ

Радвам се, че има такива якета дето не са с мембрана но дишат, не запарват, топлят и са водонепропускливи. Явно мембраните са направени от змиеоките от алфакентавър с търговска цел. smile

"Като бачкаш на място, на което не ти е ок да ходиш с туристически обувки и оранжево яке с мембрана на бергхаус - търсиш някакъв еквивалент. smile"

Примерно кубинки. smile

Радостно е, че се влага толкова енергия в стремеж да се помогне на другарче. Това показва, че общността е жива и ни пука един за друг, което е чудесна констатация!

Апропо, младежът ще дойде утре на сгляда в магазина. Ще ви държа в час за изразените щения и евентуални покупки.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#14 01.12.2016 22:40:30

sirstevancho
Редови

Разбира се, че не диша както диша гортекс smile Мембраните не се правят от змиеоки и алфакентаври с търговска цел, имам обувки, панталони и няколко якета, които са с мембрани. Когато ходя из природата съм само с такива. Щом пиша тук и пиша това - явно е, че не защитавам идеята, че тия неща се правят от печалбари и употребата им е излишна.
Хващам се за питането на Орлов - мисля, че той търси нещо градско за сравнително малко пари и пита дали случайно някой тук може да предложи нещо такова. Ясно е, че всички можем да му скочим относно мембрани, вибрам и кордура - ясно е, че и няма якета и обувки за по 120 лв. с такива материали, или поне - не каквито той търси. Мога да му предложа за по 100-на лева такива обувки на Гриспорт - но той казва, че не иска такива, които мязат на туристически smile Не знам за какво трябва да се хвърляме всички в тая посока да анализираме защо някой иска дадено нещо, което изглежда еди как си smile разбира се, че кубинките имат по-"граждански" вид от туристически зимни обувки...или не е така? 2016 г. е, Тимбърленд правят кубинки за по 400 лв, които хем са качествени, хем изглеждат модерно. Това, че са с четворна цена над реалната си стойност - няма значение в случая. Хората ходят из града с неща, които им харесват и това, че в някой бушкрафтърски форум им се карат за мембрани - не значи, че няма други стоки, които могат да са алтернатива. Заради това си е задал въпроса не в "Зимна екипировка", "Якета", "Зимни обувки" и тн. - а в "Искам да задам въпрос!".
Няма хубаво зимно яке и хубави зимни обувки, като и двете стоки не са планинарски и туристически, от Ред Рок, СтейАлайв или Яко..? Е хайде сега... smile

Офлайн

0

#15 01.12.2016 23:07:58

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

sirstevancho написа:

ясно е, че и няма якета и обувки за по 120 лв. с такива материали, или поне - не каквито той търси.

Има.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff