XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 09.09.2016 20:12:40

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Експеримент в нашенски условия

От известно време си мисля да пробвам по-продължителен престой в дивото. До сега съм успявал да издържа три седмици без външна помощ и с минимум оборудване-от 15.05 до 08.06.2015,успях, тази година едва изтраях три дни,като бях с палатка и доста по-обемен инструментариум... Бях на същото място както и миналата година но като че ли ми липсваше мотивация и търпение,мисля да пробвам пак другия месец с по-ниска цел,седмица да кажем,ще се опитам да дам и малко снимки ама нали съм си малко прозд smile

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#2 16.09.2016 22:29:48

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Отг: Експеримент в нашенски условия

Нещо за йебане си намери може и повече да изкараш.:D
Бях на палатка на Урдини езера преди месец два за една нощ вечерта си зяпам гледки настръхнал от вечерния вятър и снимам ли снимам с телефона и пращам снимки по вайбъра та после обяснявам и т.н. По едно време се усетих сам и си теглих една че съм голям глупак вместо да се наслаждавам аз пак в цивилизацията с телефона. Та така ти/аз искаш/м да избягаш/м ама тя цивилизацията си е с тебе/мене  или просто си свикнал да Не си/съм сам.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

4

#3 17.09.2016 06:04:08

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

kozet_76 написа:

От известно време си мисля да пробвам по-продължителен престой в дивото. До сега съм успявал да издържа три седмици без външна помощ и с минимум оборудване-от 15.05 до 08.06.2015,успях, тази година едва изтраях три дни,като бях с палатка и доста по-обемен инструментариум... Бях на същото място както и миналата година но като че ли ми липсваше мотивация и търпение,мисля да пробвам пак другия месец с по-ниска цел,седмица да кажем,ще се опитам да дам и малко снимки ама нали съм си малко прозд smile

Което е доказателство, че с годините меракът да се правят определени неща като например човек да оцелява и то нарочно, а не по принуда,  отслабва. Когато нямаш избор и наистина се налага, мотивация ще намериш не за три дни, а за три години. smile
Аз по себе си знам и  гледам едва едва да опитвам на малко хапки от моята си слабост планината, та да не взема да преям и да ми мине желанието.

Ще ми е интересно обаче да прочета цялата история ден по ден за тези три седмици, когато все още си бил много надъхан и не само какво си правил всеки ден, а какви мисли са ти минавали в главата първия ден, след първата седмица, след втората седмица и накрая. Малко е трудно човек да е максимално откровен с мислите дето прехвърчат в главата му, защото не всички са за пред хората. smile  А за да сравня преди и сега, още по-интересно ще ми е да прочета за тези три дни в които гардът е паднал вероятно още преди тръгването.
Човек може да натрупа безценен опит дори и само да чете какво и как правят нещата другите хора, само дето тези които описват историите си както споменах трябва да са максимално откровени за всичко което е ставало и начина по който са се справяли и т.н.

Последно редактиран от zcezbpm (17.09.2016 06:09:42)

Офлайн

1

#4 17.09.2016 06:23:06

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

mchervenkov написа:

Нещо за йебане си намери може и повече да изкараш. smile

smile smile smile

Последно редактиран от zcezbpm (17.09.2016 06:23:16)

Офлайн

0

#5 17.09.2016 17:20:17

kozet_76
Клетника

Оказа се че основна причина за лесната ми уморяемост и ниския гард е един гаден хепатит който и в момента лекувам... sad

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#6 17.09.2016 21:31:47

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

kozet_76 написа:

Оказа се че основна причина за лесната ми уморяемост и ниския гард е един гаден хепатит който и в момента лекувам... sad

Ми ако си завирал дет не трябва...

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#7 27.09.2016 00:57:48

kozet_76
Клетника

Ъ,ласкаеш ме,той дори не е вирусен-тип С,в Гръцко съм си го натресъл с кофти вода и хигиена,на палатков лагер с "тъмни" събратя какво можеш да очакваш sad Елементарна жълтеница,то и затова е с толкова кратък инкубационен период,ама и по кратък е периода на въздържателство big_smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff