XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 03.09.2016 12:28:20

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Подготовка и палене на огън с една ръка

Палене на огън с използване единствено на по-слабата ръка, като симулация на палене на огън в случай на сериозна травма на силната ръка.

Flash required

В коментарите има предложение следващото видео да е с боу дрил smile

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

4

#2 07.09.2016 10:49:52

diavolo696
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 14.07.2011

Отг: Подготовка и палене на огън с една ръка

Защо ми се струва, че от 2:30 мин до към някъде 3:10 показва как можем да останем и без другата ръка yikes big_smile

Последно редактиран от diavolo696 (07.09.2016 10:50:49)

Любомир Найденов -  [url]http://hobbymodelsbg.blogspot.com/[/url]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! ®евгени 200

Офлайн

0

#3 07.09.2016 11:03:41

Ийон Тихи
Редови

diavolo696 написа:

Защо ми се струва, че от 2:30 мин до към някъде 3:10 показва как можем да останем и без другата ръка yikes big_smile

Действа доста внимателно, контролирайки натиска.

(Между другото, това е пичът, който на четвъртия ден в първия сезон на "Alone" си изгуби феророда и напусна борбата. Във втория сезон на предаването, друг участник си изтърва феророда в огнището /без да се усети на момента/ и запалката изгоря. Това се случи пак в първите дни. В тази ситуация, обаче, той не се предаде, а си запали огън, използвайки боу дрил, и след това поддържаше постоянно огъня/.

Последно редактиран от Ийон Тихи (07.09.2016 11:08:51)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#4 07.09.2016 11:34:16

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Абе това със изгарянето на запалката ми е леко съмнително... Може би просто не успя да я открие, знам ли?! Казвам го, защото много отдавна се бях опитвал да запаля камъче за запалка (което реално е просто мини ферородна пръчка). Загрявах го до жълто-бяло на един газов котлон - нищо не стана! Даже пробвах да го ударя докато е загрято, белким се пръсне и изгори - нъцки... Та затова ми е малко съмнително това с изгарянето на запалката - трябва да се пробва! smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#5 07.09.2016 12:00:10

Ийон Тихи
Редови

Ако си спомняш, той реши, че запалката е паднала в огнището и изгоряла, след като прегледа видеото, което бе направил преди това. Докато траеше въпросната сцена, на екрана излязоха надписи с обяснения, че ферородът горял доста добре. Аз лично не знам, тъй като не ми се е случвало.

Офлайн

0

#6 07.09.2016 12:28:25

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ийон Тихи написа:

Ако си спомняш, той реши, че запалката е паднала в огнището и изгоряла, след като прегледа видеото, което бе направил преди това. Докато траеше въпросната сцена, на екрана излязоха надписи с обяснения, че ферородът горял доста добре. Аз лично не знам, тъй като не ми се е случвало.

Може, пропуснал съм! Може от по-различна сплав да са тия големите, която да ги прави по-запалими?! Сега ми е интересно как ли изгаря такава голяма пръчка от такива ослепително и горещо изгарящи метали! smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#7 07.09.2016 13:25:06

O'neel
Редови

Регистриран: 01.09.2016

Извинявам се че се намесвам ама "камъчето" на запалката си гори доста ефектно,всеки пушач от поколение 70-и нататък може да го потвърди,даже се пробвахме да впечатляваме "мацки" с тоя номер smile Питайте Бате Фладко,той ще го обясни по-добре от мен,аз съм само любител на пиротехниката,но смятам че става въпрос за повърхностно окисляване с последващ филм от окис и затова не се получава ефекта на "бенгалски огън",иначе е вярно с удара,силно загряване/поставено камъче в цигара/ и като стигнеш до него с яко дърпане-тръскаш здраво в/у твърда повърхност-ефект като минифоерверк,впечатляващо,ама сетне тая запалка от която си взел камъчето можеш да я ползваш само за анална употреба.... :-)  Има вероятност за "кротко"горене на изтървана запалка в огъня,ама както казах по-горе Окдалф е специалиста,моето са само предположения....

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff