XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 10.05.2016 20:04:38

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

Отг: Първият ми саморъчно направен пикел.

За пикелите има различни техники, дължини на дръжката, сменяеми клюнове и лопатки или чукове в задната част, допълнителни тежести за балансиране на замахването, комбинация с "ледена ръка" (Eisbeil) или още един пикел според степента на трудност, наклона и естеството на терена- сняг, лед, фирн, скала, комбиниран, туфинг... Има прави или криви дръжки, захват само долу на дръжката, темляк на плъзгащо се метално ухо или на дупка в главата на пикела...Захват за катерене, захват за ледник, захват за слизане, стъпване на пикела... Затова не можем да генерализираме никоя от тези характеристики, комбинациите са бая. По магазините в Шамони има огромни стелажи само с пикели, каквото ти душа сака. И се пипа и гумената дръжка, и голия метал според ситуацията. Опита те ориентира най-добре какво ти трябва.

Окдалф, това на видеото тур "Кулоара" на Вихрен ли е?

Последно редактиран от petergaitan (10.05.2016 20:07:56)

Офлайн

4

#17 10.05.2016 20:10:12

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

А ти кой си бе Владо на видеото? Този дето в началото държеше с голи ръце желязната глава на пикела ли? И нищо не ти стана, нали? smile  Както и на мене нищо ми нямаше като стисках на голо алуминия позирайки за снимката. smile

Последно редактиран от zcezbpm (10.05.2016 20:10:43)

Офлайн

0

#18 10.05.2016 20:39:30

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

petergaitan написа:

......

Да половината са мои приятели, стана им традиция. Януари да го качват всяка година.
zcezbpm.. Ти май нищо не схващаш.

Офлайн

0

#19 10.05.2016 20:49:05

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Okdalf написа:

Да половината са мои приятели, стана им традиция.

Пък видеото е обработвано, монтирано и качено от мен! tongue

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#20 10.05.2016 20:57:40

Okdalf
Сръчко

Знам това. big_smile

Офлайн

0

#21 10.05.2016 21:06:25

zcezbpm
Редови

Okdalf написа:
petergaitan написа:

......

Да половината са мои приятели, стана им традиция. Януари да го качват всяка година.
zcezbpm.. Ти май нищо не схващаш.

Ами обясни ми го с думи прости.
Или викаш като сме казали не на място някоя глупост още в началото за голи ръце, ръкавици, алуминий.....дай сега да замажем нещата с видеоклипчета с подвизи и да отговаряме на въпросите с въпрос, та белким се размине, ама то да не е сън. smile
Това е проблемът на повечето хора с опит. Или не могат да обясняват като хората(99% са с вързан на възел език) или гледат отвисоко или и двете.
Та още веднъж да те питам, че то ме заболяха пръстите един и същи въпрос да го пиша сто пъти.
Какво беше това възклицание за това че съм се снимал докато държа пикела с гола ръка?
Не можах да го схвана. Опит за включване в разговора ли беше в стил * аз знам за какво говоря и ти малкия с малкото алуминиево пикелче ще ме слушаш* smile smile ?
Дори когато се опитваш да даваш акъл трябва да го правиш с малко повече финес и такт, иначе просто ще те отсвирят колкото и да знаеш и можеш и колкото и да си прав.
Разбира се освен повече такт ще трябва да си развържеш и езика, защото наистина нещо не те разбирам.
Едва ли ще ми кажеш нещо ново за връзката ръка, метал, зима...ама ако все още не съм успял да те ядосам с тези мои откровения, може да се пробваш да ми обясниш, пък аз ще се опитам да не те иронизирам.

Офлайн

0

#22 10.05.2016 21:39:54

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Okdalf написа:

На здраве Коле.

На здраве Влади! smile Щом казваш!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#23 11.05.2016 19:43:41

Okdalf
Сръчко

zcezbpm Много моля промени си отношението, и спри с нападките.
Колето написа няколко реда по отношение на температурните загуби на тялото.
petergaitan даде също напътствия. А написах как се прави и как е правилно. Има правила които се спазват, без значение дали ти харесва или не.
Ако изкаш да научиш нещо прочети първо, после ако не ти е ясно питай.
Но теории от типа : "Аз така го направих и нищо не ми стана ". Са доста грешни.

Офлайн

0

#24 11.05.2016 20:22:11

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

"Това е проблемът на повечето хора с опит. Или не могат да обясняват като хората(99% са с вързан на възел език) или гледат отвисоко или и двете."

повечето хора с опит не могат да обясняват като хората!!!!!

ВЕЛИКО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

П.П. нашия език /разбирай на хората без опит, но с желание хахаха,/
е отпуснат и дори чевръст на моменти.
само това цццц - аз ви обяснявам, предоставям безценен опит /от тръбни конструкции/,
а вие се дърпате
не беше необходимо

е кво нататък?
имат забележки към пикела, имат
ко толкова
не си нито корифей, нито авторитет
EASY бе

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

1

#25 12.05.2016 04:10:24

zcezbpm
Редови

Okdalf написа:

Но теории от типа : "Аз така го направих и нищо не ми стана ". Са доста грешни.

Топлинните загуби докато човек е с ръкавици и прави усилени физически упражнения са никакви при стискането на алуминиеви предмети, а тези 30 минути по въжето на Мусала човек  може и гол  да ги мине в хубаво зимно време. Затова и реакцията все едно съм скочил  в казан с врящо олио много ме учуди.
Естествено, че съм бил с ръкавици, то е близко до акъла, а и много добре знаеш че на Мусала няма нужда от пикел и нито с ръкавици нито без ръкавици съм го държал този пикел докато се качвах и какво толкова пресилено реагираш на снимката горе от върха така и не разбрах пък и ти продължаваш  като комунист на разпит нищо  да не казваш по въпроса. Реакцията ти насочва четящите да мислят в определена посока, а тази посока не ми харесва и не говоря за топлинните загуби.

п.п. Казах ли ти, че и аз съм заядлиФец? smile

Офлайн

0

#26 12.05.2016 04:38:27

zcezbpm
Редови

Kent написа:

"Това е проблемът на повечето хора с опит. Или не могат да обясняват като хората(99% са с вързан на възел език) или гледат отвисоко или и двете."

повечето хора с опит не могат да обясняват като хората!!!!!

ВЕЛИКО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

П.П. нашия език /разбирай на хората без опит, но с желание хахаха,/
е отпуснат и дори чевръст на моменти.
само това цццц - аз ви обяснявам, предоставям безценен опит /от тръбни конструкции/,
а вие се дърпате
не беше необходимо

е кво нататък?
имат забележки към пикела, имат
ко толкова
не си нито корифей, нито авторитет
EASY бе

Докторе, нищо не ти разбирам на хайку-то.
И ти не може да обясняваш. smile

Това дето си го подчертал  съм го разбрал на база личен опит от четене на коментари по форумите. Ще ти дам типичен пример с хора които познаваш. Вземи Владофф от планинарския. Човек дето е катерил с Боян Петров и има опит който е излишно да коментираме, та този човек даваше чат пат идиотски съвети. Не казвам че това което говореше не беше вярно, а че съветите му ако някой пишман турист го послуша директно го вкарваха въпросния пишман турист  в батака. Той акълите си ги даваше от собствената си камбанария и по никакъв начин не се поставяше на мястото на обикновения турист, каквито са болшинството пишещи там.

Предполагам че причината за това е че хората са така устроени и хем обичат да се хвалят, хем гледат никога да не си признават слабостите и затова и обясненията им за подобни екстремни преходи и катерения са по-скоро безполезно-опасни отколкото полезни. Та това имах предвид че хората с опит не умеете да обяснявате, защото никога не се поставяте на мястото на човек с нула процента опит и често по-скоро гледате да се похвалите отколкото реално да помогнете. Капиш, докторе?
Вероятно има и такива които просто ги мързи  и им се спи и затова ще напишат само  някое хайку. smile

Винаги има и изключения де. Момчил ????? (забравих му фамилията) планински водач е и също пише в планинарския  не му е залепнала пластината в главата и дори и полуидиот би го разбрал като ти обяснява същите неща. Ако не си обърнал внимание, виж прочети как мисли и пише и обяснява единия и как го прави другия.

Офлайн

0

#27 12.05.2016 07:58:24

Okdalf
Сръчко

.....п.п. Казах ли ти, че и аз съм заядлиФец?......

Това не е заядливост, това е инат.

.....Това дето си го подчертал  съм го разбрал на база личен опит от четене на коментари по форумите. Ще ти дам типичен пример с хора които познаваш. Вземи Владофф от планинарския. Човек дето е катерил с Боян Петров и има опит който е излишно да коментираме, та този човек даваше чат пат идиотски съвети. Не казвам че това което говореше не беше вярно, а че съветите му ако някой пишман турист го послуша директно го вкарваха въпросния пишман турист  в батака. Той акълите си ги даваше от собствената си камбанария и по никакъв начин не се поставяше на мястото на обикновения турист, каквито са болшинството пишещи там.....

Защо това мнение не го напишеш в техния форум. А и Боян ли ти е кретерия за височинен туризъм.
Спор може да се прави с хора с познания. При липса на познания е просто убеждение.
А от Док има доста да научиш.

Офлайн

0

#28 12.05.2016 08:52:29

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

13139371_10153478740657051_3270777897003841271_n.jpg?oh=55d25f9579b3c21dd8adc3433610225b&oe=57E671FA

tongue

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#29 12.05.2016 09:01:03

zcezbpm
Редови

Okdalf написа:

.....п.п. Казах ли ти, че и аз съм заядлиФец?......

Това не е заядливост, това е инат.

.....Това дето си го подчертал  съм го разбрал на база личен опит от четене на коментари по форумите. Ще ти дам типичен пример с хора които познаваш. Вземи Владофф от планинарския. Човек дето е катерил с Боян Петров и има опит който е излишно да коментираме, та този човек даваше чат пат идиотски съвети. Не казвам че това което говореше не беше вярно, а че съветите му ако някой пишман турист го послуша директно го вкарваха въпросния пишман турист  в батака. Той акълите си ги даваше от собствената си камбанария и по никакъв начин не се поставяше на мястото на обикновения турист, каквито са болшинството пишещи там.....

Защо това мнение не го напишеш в техния форум. А и Боян ли ти е кретерия за височинен туризъм.
Спор може да се прави с хора с познания. При липса на познания е просто убеждение.
А от Док има доста да научиш.

Написах му го. Като взе да приказва на хора непомирисвали зимна планина колко било лесно да се катерят като забиват щеките и стъпват върху тях . ..и му го казах да не дава съвети от височината на собствената си камбанария.
И ние с теб не спорим. Аз те питам нещо а ти защото си инат не отговаряш вече няколко дена. То и няма как да отговориш адекватно на неадекватния си коментар.
Знам го аз доктора. Търпи ми глупостите които пиша от много време. smile

Последно редактиран от zcezbpm (12.05.2016 09:07:49)

Офлайн

0

#30 12.05.2016 09:18:49

zcezbpm
Редови

Владо има три хиляди мнения, а аз десетина. smile

Въобще не съм убеден че Лао Дзъ го е казал това.
Във фейс бук сега е модно да се слагат всякакви думи в устата на известни хора завдно със снимките или като в случая с портрета им. Един куп хора мълчат просто защото нищо не знаят като изключим това че се досещат че отворят ли си устата и вече няма да изглеждат като мъдри мълчаливци, а като пълни глупаци. Някой от скорошните ми познати да не се обиди сега. Говоря най- общо.

Да не говорим че Лао Дзъ ми е скучен и предпочитам Сун Дзъ. smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff