XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 13.03.2016 01:16:48

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Отг: Забрана на къмпингуването - да реагираме навреме.

Bradley написа:

Аз проблем не виждам - споделям личното си мнение.

Не, не споделяш личното си мнение, защото аз мнение не видях. Личното си мнение го споделяш например в темата за оръжията - може да не съм съгласен с него, или с аргументите ти, но имаш аргументирано мнение и си го защитаваш.

Това което сподели тук е нелеп опит за политиканстване, на ниво трета ракия в кварталната кръчма. Едва ли не законопроекта е димна завеса на управляващите, за да прикрие поредния им пъклен план, и ние като последните баламурници ще ходим да подскачаме по площадите и по този начин да им помогнем да си осъществят тайните кроежи. Самия ти няма да дойдеш, щото си ги прозрял нещата и си над тях. Ето точно така прозвуча изказването, за което те репликирах. Съжалявам за резкия тон, познаваме се лично и сме пили бира заедно, но аз точно така ги виждам нещата.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#47 13.03.2016 01:24:21

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

windwarrior написа:
Bradley написа:

Аз проблем не виждам - споделям личното си мнение.

Не, не споделяш личното си мнение, защото аз мнение не видях. Личното си мнение го споделяш например в темата за оръжията - може да не съм съгласен с него, или с аргументите ти, но имаш аргументирано мнение и си го защитаваш.

Това което сподели тук е нелеп опит за политиканстване, на ниво трета ракия в кварталната кръчма. Едва ли не законопроекта е димна завеса на управляващите, за да прикрие поредния им пъклен план, и ние като последните баламурници ще ходим да подскачаме по площадите и по този начин да им помогнем да си осъществят тайните кроежи. Самия ти няма да дойдеш, щото си ги прозрял нещата и си над тях. Ето точно така прозвуча изказването, за което те репликирах. Съжалявам за резкия тон, познаваме се лично и сме пили бира заедно, но аз точно така ги виждам нещата.

точно това е мнението ми за законопроекта

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

-1

#48 13.03.2016 03:37:31

Vassilev
Редови

От: Дупница
Регистриран: 04.03.2016

У нас правителствата не прикриват никога нищо, прословутите пъклени дела си ги вършат явно, не им пука .

Офлайн

-1

#49 13.03.2016 04:32:02

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Не беше ли по- правилно да се пише България а не бълхаристан? Вече няколко пъти срещам тоя израз из форума и малко ми се набива в очите... Не че се заяждам, просто питам, изразявам мнение така да се каже.

Офлайн

2

#50 13.03.2016 09:12:06

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Няма смисъл от кавги. Единственият начин да се покаже, че хората не сме овчедушни е като излезем по улиците и го демонстрираме открито. До като сме над нещата както каза Уинда властта ще приема закони ограничаващи свободите и работещи за тяхното богатеене. Баланса е в точката на търпимост. Е моята отдавна е премината и за това ще изляза. Не искам на сила да ме превръщат в престъпник заради любовта ми към природата и желанието ми да се усамотявам и да бягам от градската истерия и динамика. Аз до някъде съм лесен - имам десетина декара гора. В крайна сметка мога и да отскоча до врачанско и да си опъна хамака в собствената си гора. Ама искам природата да е на всички ни. Искам да мога да ида на Искъра и да си опъна палатката без да се притеснявам, че някое самоковско ченге дето не е на кеф ще ми шибне фиш за 5 бона.
Но ще се радвам да напише фиш на чалгаджиите до мен дето не са си почистили лагера, не са си сложили кошче, надули са чалга в 3 през ноща и стрелят с пистолети по шишета в язовира. Тоест аз съм за регламент за бивакуването а не за забрани. Това е разликата! За това излизам на улицата!

Венсеремос! smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

5

#51 13.03.2016 16:23:23

Vassilev
Редови

От: Дупница
Регистриран: 04.03.2016

Найден Зеленогорски от РБ се опитвал да прокара забраната.Доколкото разбрах бил от Садовец, плевенско

Офлайн

0

#52 13.03.2016 17:45:22

windwarrior
Зла Гад

Кольо написа:

Аз до някъде съм лесен - имам десетина декара гора. В крайна сметка мога и да отскоча до врачанско и да си опъна хамака в собствената си гора.

Да ама не. Проекта за промяна на закона НЕ прави разлика между къмпингуване в частен или държавен/общински имот. Та и в двора на къщата да си опънеш палатката - гориш.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#53 13.03.2016 18:25:29

Кольо
КорифееЦ

Винд, мамка му... Прав си!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#54 13.03.2016 19:05:13

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Времето за реакция ни е удължено - 28 март! Като начало добре! Аз лично от утре почвам да си пиша моето становище. Всъщност го бях почнал в събота, но беше прекалено гневно, и мисля да започна отначало. Само ще ви кажа, че започваше с "Неуважаеми съучастници..." ...което за официален документ, като ми поотмина, виждам че не е особено сериозно... smile

А това лайно зеленогорско, да се моли и да пали редовно свещ да не го срещна нейде из горите! ...което е малко вероятно, предвид разбиранията му за "почивка"!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#55 13.03.2016 19:25:11

П.Петков
Редови

Регистриран: 29.11.2013

"Забраната за разполагане на палатки на територията на цялата община Несебър нарушава основното право на гражданите свободно да се придвижват на територията на страната. Това право е гарантирано от чл.35 на Конституцията на РБ и може да бъде ограничено само със закон и то само за посочените в разпоредбата цели, а именно за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани."
Решение на Върховния административен съд от 2010г.

За да се прокара този законопроект трябва да се пипне конституцията.На първо място трябва ясно и да се дефинират 2те понятия къмпингуване и бивакуване,до тогава забраната за къмпингуване на морето също е противоконституционна.Всъщност забрана за къмпингуване и в защитените територии също.

Офлайн

1

#56 13.03.2016 20:17:51

Кольо
КорифееЦ

Тяна постни текста във форума да го видим и съгласните да го подпишат. Ще го внесем като становище на неформално сдружение. Жалко,че Брадли се дистанцира от общата настройка, с юридическите си познания би бил много полезен.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#57 13.03.2016 21:24:03

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

windwarrior написа:
Кольо написа:

Аз до някъде съм лесен - имам десетина декара гора. В крайна сметка мога и да отскоча до врачанско и да си опъна хамака в собствената си гора.

Да ама не. Проекта за промяна на закона НЕ прави разлика между къмпингуване в частен или държавен/общински имот. Та и в двора на къщата да си опънеш палатката - гориш.

Би ли цитирал кой точно текст от закона ми забранява да си опъна палатка в двора?
Всъщност някои може ли да цитира спорния закон, пък тогава да мислим декларации и петиции

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#58 13.03.2016 22:24:57

windwarrior
Зла Гад

Проекта за промяна на Закона за туризма е наличен на сайта на министерството - ЦЪК

Спорния текст е предлагания нов член 207а, ал. 1

Създава се чл. 207а :
"Чл. 207а. 
(1)
За къмпингуване или разполагане на палатка, каравана или кемпер извън категоризираните по този закон къмпинги се наказва с глоба 200 лв"

Аз лично не виждам да се прави разграничение дали палатката е в частен имот или не - казано че щом е извън категоризиран къмпинг, значи си 200 лева назад.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#59 13.03.2016 23:04:27

Кольо
КорифееЦ

Ето това е възможнаст за всички ни да подкрепим отмяната на закона.
http://www.peticiq.com/140517

Ръдиард Киплинг

Офлайн

3

#60 13.03.2016 23:23:19

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

windwarrior написа:

Проекта за промяна на Закона за туризма е наличен на сайта на министерството - ЦЪК

Спорния текст е предлагания нов член 207а, ал. 1

Създава се чл. 207а :
"Чл. 207а. 
(1)
За къмпингуване или разполагане на палатка, каравана или кемпер извън категоризираните по този закон къмпинги се наказва с глоба 200 лв"

Аз лично не виждам да се прави разграничение дали палатката е в частен имот или не - казано че щом е извън категоризиран къмпинг, значи си 200 лева назад.

Само че параграф 1 от ПЗР Закона за туризма дава определение за турист и екскурзиант. А, когато се намирам в свои имот, нямам качество на турист и екскурзиант и съответно не попадам в хипотезите на този закон. Така че Кольо спокойно може да си опъне хамака в собствената си гора.
Не споря, обаче, че цитирания текст е поредната абсурдна забрана и законово недомислие. Включително и посоченото по-горе определение за турист в параграф 1, според което турист е и лице на гости на роднини и приятели. Което пък ще рече, че, ако Кольо ни покани на гости в неговата гора, ще имаме качеството "турист" и следователно подлежим на глоба. Ще ми се този дето е предложил текста да даде и определение какво е "разполагане на каравана или кемпер" и дали попадам под ударите на закона, ако си паркирам кемпера на легален паркинг.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff