XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#151 23.12.2018 02:23:03

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Забрана на къмпингуването - да реагираме навреме.

Теоретизираш както винаги, щото палатка си виждал само на картинка и при мен в магазина ама сгъната tongue big_smile Чичко Стамболов продължава да върши работа и след сто години! Ако ченгето е особено патриотично настроен и един портрет на стига, най-много да кихнеш два пъти.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#152 17.06.2019 09:10:41

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Малко по темата, този път за дюните:

https://www.vesti.bg/bulgaria/zabraniha … te-6096487

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

0

#153 17.06.2019 10:48:35

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

'Ми то отдавна е ясно брат  smile Всичко е забранено освен "в случаите на разрешено строителство" . Както винаги става въпрос не за пари, а за мноооого пари smile
Аз също бих искал да има регламентирани места с осигорени елементарни хигиенни условия ( най-малко кенеф, за да не се осира всико ) Но уви, това няма да се получи точно така. Абе ................. , колокото и да я дъвчем темата, то е ясно. Както се казваше в казармата, всичко е за "Да се е_е майката, на личния състав"

Офлайн

1

#154 16.06.2020 16:29:25

Niki
Редови

Уеб-сайт

Пак се опитват да прокарат закона, който забранява къмпингуването по Черноморието.

Ще има протест на 25 Юни(Четвъртък) от 18:30 на паметника Алеко(който не знам къде се намира, но според картата е ъгълчето  на градинката пред НДК, началото на бул. Витоша).

Офлайн

0

#155 16.06.2020 18:33:12

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ники с пари всичко се постига. След като с основи на хотел ни убеждават, че са подпорна стена.

Офлайн

0

#156 17.06.2020 10:03:49

Niki
Редови

Уеб-сайт

Okdalf написа:

Ники с пари всичко се постига. След като с основи на хотел ни убеждават, че са подпорна стена.

Не се постига всичко с пари. Човек не може да си купи здраве и някои други неща. Да не кажем, че това са едни от най-важните неща.

Къмпингарите са трън в очите на тази мърша А***ова защото те са тези, които се борят срещу презастрояването.

Ако Бог даде здраве аз ще бъда там независимо дали вали или пече. Преди няколко години протестът имаше ефект. Но тази мърша върти, суче и пак къмпингарите виновни...

Офлайн

0

#157 17.06.2020 11:10:26

Кольо
КорифееЦ

Аз съм песимист по въпроса, което означава, че безочието и наглостта на управляващите са си свършили работа и очевиден смисъл от протести няма. Виж ако 10 000 излезем на улиците с палатки и ги опънем пред Парламента, може и да успеем. Живот и здраве - там съм!
Подпорни стени - може, палатки - не?!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#158 17.06.2020 11:42:45

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Според мен .. вече е загубена кауза. Дано поне да направят повече регламентирани места. Сега се чака наредбата за това

Офлайн

0

#159 17.06.2020 13:16:14

Петър
Редови

От: София
Регистриран: 29.05.2012

Ще се видим на протеста значи, планирам и аз да се вясна там (макар че предполагам, че няма много хора да се съберем...).

"Stepping forward from where ordinary survival training ends, wilderness bushcraft is the detailed knowledge that can enable us to experience nature in a more indigenous way: a way that demands we open our eyes and other senses, and pay the closest attention to the world around us" - Ray Mears

Офлайн

0

#160 17.06.2020 13:56:06

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ники по принцип си прав, но не всеки път. Когато един тръст... в началото Варненски пък после стана еднаааааа. Но взеха на концесия Ваненското крайбрежие. Плажовете от града към "Почивка" Уж ще има лифт от " Делфинариума" към плажа, ще има даляни, плаж укрепване на ската, алейииииии. Ма к.......ц. Имах възможност да погледна плановете, ми там имаше само няколко луксозни вили. Та започна се баааавно да се разчиства да се укрепва ската с анкерни болтове по метър и нещо щото склона е варовик. Разбутаха даляните НО оставиха само един. Това време съвпадна с злополучното каране на " нощен джет " и фатален край. Рефлективно и направиха така, че даляни да няма. На " първа " буна от към " Почивка ", това е местност на края на Варна с прекрасни плажове ама на времето. Имаше невероятно заведение работещо целогодишно. Махнаха го, по оня проект. Няколко години се настаниха " кемперите ", не пречеха на никого. НО изведнъж направиха запор на мястото, щото било развъдник на боклук известен като " смет ". После притикаха и тази забрана за " дивото " къмпингуване. След време лъсна и самата истина, проекта е прокоран в Общината от един му......о защитаващ правата на хотелиерите.
Вчера май четох, че проекта Алепу ще остане за да се " види Кво ще излезе ". Били Убедени, че ХОТЕЛЪТ никак няма да е лош.
Не си спомням при последния протест щяха да се събират кумпери и каравани на протест но какво стана.
Та да се върнем на парите, с пари всичко се постига. Така си мислят някой дето строят замъци и ще живеят по 300 години.
пп Никой не по-велик от белия червей. big_smile
ппп Все още няма закон против нощото каране на джет. Миналата година в пристанището щяхме да обесим един ентУсиаст дето иска да гледа зарята от близо.

Последно редактиран от Okdalf (17.06.2020 13:58:45)

Офлайн

0

#161 17.06.2020 14:33:01

Seeker
Редови

Уеб-сайт

Владко е прав. Хората уви, не са сколнни да се учат от грешките си. И това дето го трупат няма да го вземат на ония свят. Само дето, на нас ще ни е малко по-трудно. Както се казва " Това което не те убива, те прави по-силен. Ето малко четиво. Изоставени курорти. Все ми се струва, че света много се променя. И ние нямаме кой знае какви възможности да променим нещо. Вкрайна сметка, не е сигорно, че недоразумението наречено "подпорна стена" няма да остане обиталище за птици. Ще поживеем, ще видим.

Офлайн

1

#162 17.06.2020 14:40:17

Кольо
КорифееЦ

Seeker написа:

Вкрайна сметка, не е сигорно, че недоразумението наречено "подпорна стена" няма да остане обиталище за птици. Ще поживеем, ще видим.

Никой няма да го остави да се превърне в обиталище на птици - ще си го довършат, освен ако Бойко не е решил да жертва още някой заради имиджа си. Освен това кои водоплаващи птици гнездят в бетон?
Цялата работа е да се вкарат парите на колкото се може повече хора в джобовете на мутраците, които издържат партиите на власт.

Последно редактиран от Кольо (17.06.2020 14:41:45)

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#163 17.06.2020 17:39:49

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Кольо написа:
Seeker написа:

Вкрайна сметка, не е сигорно, че недоразумението наречено "подпорна стена" няма да остане обиталище за птици. Ще поживеем, ще видим.

Никой няма да го остави да се превърне в обиталище на птици - ще си го довършат, освен ако Бойко не е решил да жертва още някой заради имиджа си. Освен това кои водоплаващи птици гнездят в бетон?
Цялата работа е да се вкарат парите на колкото се може повече хора в джобовете на мутраците, които издържат партиите на власт.

Там хората са си казали, че проекта е две в едно. Смятам за излишен спорът "това подпорна стена ли е или ...". Някои не били виждали такива решения за подпорни стени, други пък го приемат за възможно и допустимо ...

Офлайн

0

#164 17.06.2020 22:11:16

Seeker
Редови

Уеб-сайт

Напротив, трябва да остане в сегашния си вид докато не си го усвои природата за назидание на останалите. Както и всички такива недоразумения. smile Но да не влизаме в политически теми от злободневието. Трябва да има регламентирани места за палатки, каравани, диво кънпингуващи и др. Всичко с регламент. Макар че, кво пречи една палатчица на плажа?! Нищо, ма нали трябва да му е ковти на личния състав. smile

Офлайн

1

#165 17.06.2020 22:22:04

Кольо
КорифееЦ

Много си прав! Вместо забрани и рестрикции по принцип, спокойно може да се сведат нещата до регламент. Искате на палатки - ок. В нашата община местата са следните - за къмпинг тук, тук и тук. Има бани, тоалетни, барчета и магазини. Зо диво от тук да тук - няма всички тези удобства но имате тишина и спокойствие. Обаче искаме да си имате химическа тоалетна и да си извозвате боклука. За това, че на територията на общината си опъвате палатката и живеете определено време се регистрирате в кметството и си плащате дневна такса. При проверка ако нямаш химическа тоалетна, барбекю и кофа за смет - глоба! Нещо пречели да е така?! Пречи. Кое всички знаем.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff