XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#61 26.11.2015 10:31:29

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Петиция против забраната на полуавтоматично оръжие в ЕС

Е и? Да, голяма отговорност е. Ми то и децата са голяма отговорност, както и карането на кола. Не мисля че коментираме в случая имането на кно заради престиж и фукане. Както казах, един по един приятелите ми вече се сдобиха с легални пистолети, а от години всяка седмица се събират на стрелбището да потренират. А, и са семейни с деца, ходят на море, в чужбина. Колкото и да се смеех преди на тези приказки, май ще дойде време когато по улиците няма да е лошо да си въоръжен и да имаш добри приятели, готови да излязат от вкъщи посред нощ с лопати и найлони. Защото по- добре жив и с нарушен сън, отколкото умрял защото си по- бял от другите.
Пак казвам: законът и сега си е наред, няма нужда да се затяга още повече.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

1

#62 26.11.2015 14:50:46

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Е ако почнеме да излизаме посред нощ с лопати и найлон..... Ма няма....  И щеви кажа защо- защото сме нормални хора с изградена ценностна система и представа за добро и зло, правилно и неправилно. А и колко от вас ще станат съучастници в... убийство? Уинда имаше много добър пост- оръжието в касата, в другата стая, ти спиш... Е...и и самозащитата.  Може да си говорим до утре а воля " Че ги копаме, тва онова", ама ....

Офлайн

0

#63 26.11.2015 16:26:59

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Tzekov написа:

... Ма няма....  И щеви кажа защо- защото сме нормални хора с изградена ценностна система и представа за добро и зло,...

Колко се надявам да си прав...

Офлайн

0

#64 26.11.2015 21:08:42

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

За мен да ви кажа въпросните разрешителни ме направиха доста по примерен гражданин от колкото искам да бъда. Плащам си всички данъци,такси , глоби , защото ако не си изряден платец към държавата , не ти удължават разрешителните. Научих се да избягвам всякъкви конфликти пред свидетели , без значение въоръжен ли съм или не, достатъчно е да теглиш майните на някой да пусне жалба , да почне следствие и край с разрешителните. Въобще каквото и следстви е да започнат край.За това и като шофьор станах по внимателен. С алкохола е още по "лошо". Като пари не е скъпо , но като нерви и време по инстанции .... и да го рискуваш ....
Иначе на съхранение в КОС може да го оставите и ако пътувате и в страната -примерно на море. Най вероятно като идете да го взимате косаджията ще е в отпуск.
Червенков, поне марка и калибър кажи, да предценя дали ми е по джоба.

Офлайн

1

#65 26.11.2015 22:42:32

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

xenos написа:

Аз пък друго се чудех по едно време - защо разговорите все се завъртат така, че излиза сякаш законното оръжие все ще се използва за незаконни работи?!

Ми защото от цивилни лица, законното оръжие може да се използва за едно-единствено нещо - неизбежна самоотбрана, и то с много условности. Самоотбраната наистина да е неизбежна (т.е. ако си имал възможност да избягаш например, значи трябва са се възползваш от нея, а не да гърмиш), само докато трае нападението (ако нападателя побягне, нямаш право да го гърмиш в гръб, защото вече не е опасност за теб) и т.н. и т.н. Да виждаш нещо такова в темата? Аз - не. Виждам желания за автоматично оръжие, как ще борим терористите също виждам, как ще гърмим крадците - тоже.

Като стана на въпрос за крадците - по нагоре бях дал пример какво ще стане ако хванете крадец в къщи, а пистолета ви е в касата в другата стая. На колко от четящите темата първата мисъл им беше "Ако имам оръжие, трябва да ми е подръка в къщи, че да не изпадам в подобна ситуация"? М?

А колко от четящите темата всъщност се сетиха, че нямат право да стрелят по крадеца, дори и да влязъл с взлом, дори да е посред нощ, дори и вие да сте в жилището по това време, и ако го направят - ще се преместят за дълго да живеят на едно място дето душовете са общи, а прозорците хвърлят сянка на квадрати?

Няма нужда да ми отговаряте на мен, отговорете си на себе си, ама честно. Аз на себе си съм си отговорил. И това е една от причините да не искам имам оръжие - щото в горната ситуация има 90% шанс, че ще го извадя и ще стрелям по крадеца.

@Явор - не съм съгласен с теб за сегашния закон. Закона е пълен шит (ИМХО) защото окончателното решение е субективно, и се взима на база неясни критерии. Най-малкото това създава почва за корупция.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

3

#66 27.11.2015 00:08:53

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Е то какъвто и да е законът, все ще има корупция. Субективния момент поне отсява неосъждания бай мангау в голяма степен. Не броим богатия бай мангау, ама той е като богатия байхуй- ще си плати.

Офлайн

0

#67 27.11.2015 00:14:13

кочевой
Редови

windwarrior написа:

А колко от четящите темата всъщност се сетиха, че нямат право да стрелят по крадеца, дори и да влязъл с взлом, дори да е посред нощ, дори и вие да сте в жилището по това време, и ако го направят - ще се преместят за дълго да живеят на едно място дето душовете са общи, а прозорците хвърлят сянка на квадрати?

.

Можеш ако е въоръжен и той . И защо държиш да стреляш по него , можеш да стреляш около него. wink

Офлайн

0

#68 27.11.2015 00:34:57

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Yavor написа:

Е то какъвто и да е законът, все ще има корупция.

Как точно ще има корупция, ако КНО минат на регистрационен режим, като ГСО?

Yavor написа:

Субективния момент поне отсява неосъждания бай мангау в голяма степен.

Аха, сетил си се защо така настойчиво питах дали сме съгласни всички български граждани да имат право на КНО wink

Yavor написа:

Не броим богатия бай мангау, ама той е като богатия байхуй- ще си плати.

Ми ето за това закона е шит. Щото за някои може, за други не. Всички сме равни, ама някои сме по-равни. И кой колко е равен, го решава някой мюлционер (ако има полицаи във форума, да не се обиждат, това не е събирателен образ за тях, а за образ на мислене). Все едно да си изкараш курса за книжка, ама преди да ти я дадат - минаваш събеседване с шефа на РУП по местоживеене, да те прецени дали аджеба да ти я даде, или нещо му се струваш съмнителен и ще ходиш пеша. Ми не мерси, ни мъ кефи такава постановка на въпроса.

кочевой написа:

Можеш ако е въоръжен и той .

Ъхъ, и как го разбирам това, ако той не е достатъчно любезен да ме осветли по въпроса? Задавам му подвеждащи въпроси с надеждата да го издаде потрепването на веждите? Ето ти казус - сгащваш крадец в къщи, насочваш пистолета, той посяга към десния си джоб - твоята реакция? Стреляш, не стреляш? Ама имаш секунда-две да решиш, щото ако е посегнал за оръжие.... От друга страна - ако е посегнал за цигарите - ше го лежиш дъъълго, дъълго. Освен ако нямаш подръка лопата и найлон де. Та - стреляш или не стреляш?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#69 27.11.2015 02:31:13

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

windwarrior написа:

...

кочевой написа:

Можеш ако е въоръжен и той .

Ъхъ, и как го разбирам това, ако той не е достатъчно любезен да ме осветли по въпроса? Задавам му подвеждащи въпроси с надеждата да го издаде потрепването на веждите? Ето ти казус - сгащваш крадец в къщи, насочваш пистолета, той посяга към десния си джоб - твоята реакция? Стреляш, не стреляш? Ама имаш секунда-две да решиш, щото ако е посегнал за оръжие.... От друга страна - ако е посегнал за цигарите - ше го лежиш дъъълго, дъълго. Освен ако нямаш подръка лопата и найлон де. Та - стреляш или не стреляш?

По тоя въпрос говорих с познат съдия, преди няколко години, когато още живеех в България, тъкмо ми се беше родило детето и се бях замислил за артилерия.

Каза ми едни интересни неща, ама не са за тука.

Това, което е за тука... прочети в кои случаи няма превишаване на пределите на неизбежната самоотбрана. В наказателния кодекс си пише.

Последно редактиран от Неандерталец (27.11.2015 02:31:37)

Офлайн

0

#70 27.11.2015 09:10:33

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Жоро, ако беше ме запитал преди 20-25 години какво ми е мнението за притежанието на оръжие - абсолютно убедено щях да ти отговоря: "Да го забранят за всички! Няма нужда от него!" Нещата обаче доста бързо се променят напоследък. И то не към по-хубаво. Честно, не съм си и представял някога, че един ден ще ги мисля нещата, които днес ежедневно ми се въртят из акъла. Не съм си и представял, че ще усещам несигурност от фактори, независещи от мен (е, като изключим болести и т.н.). Уви - твърде много станаха притеснителните неща.

Та обратно на въпроса: Предполагам си го чувал това : "По-добре да те съдят 12, отколкото да те носят 6!" ? Вторият вариант винаги е най-лесен. Някак не мога да се примиря обаче с това той да е единствен! А и оръжието не винаги убива! Има си крака, ръце... Па и достатъчно да изпука само!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#71 27.11.2015 09:55:56

sek.1
Редови

Регистриран: 04.11.2015

xenos написа:

"По-добре да те съдят 12, отколкото да те носят 6!"

Обикновено с това започват встъпителната си част повечето инструктори по стрелба в щатите . На времето един приятел прокурор и колега в ловната дружинка като го питах какво става след употребата той ми каза долу горе същото : Ако нещо стане ти гледай да оцелееш пък после ще те оправяме .

Офлайн

1

#72 27.11.2015 10:24:46

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Уинд, нещо не си ме разбрал. Аз не държа законът да се либерализира, а да не се затяга.Като ако се затегне- пак ще има корупция. И колкото до това дали всички да имат право- ми сетили сме се още от първия път като го написа, но никой не е имал това предвид. Най- малкото ще ми е интересно да видя в бидон вилата вградена каса за оръжие между пружината от старо легло за отопление и задницата на дръглив кон. Това при сегашните правила де.
А това което баш пък имах предвид, го е описал Стоян- нещата се променят с дни и не към добро, това го коментираме ежедневно с приятели, които имат семейства, деца, добра работа, нищо не им липсва и... през последните 6 месеца се въоръжиха легално и гледат да поддържат форма. Не съм имал предвид да стрелям по крадец вкъщи, но навън и особено в тъмната част започнах да се притеснявам, а живея почти в центъра ебаси!

Офлайн

1

#73 27.11.2015 16:27:12

indreal
Редови

Регистриран: 12.11.2013
Уеб-сайт

Човек трябва да има достъп до оръжие, защото нищо на тоя свят не е сигурно. Някои хора го знаят по-добре от други... Дори да не вземем за пример крайната ситуация от линка (която обаче далеч не е невъзможна), смятам че когато нощем чуваш стъпки на някой, навъртащ се покрай къщата ти в търсене на най-удобното място за проникване (вярно, не разбрал, че вътре има хора), е по-добре да имаш в ръка огнестрелно оръжие, отколкото да стискаш нож/брадва...

Офлайн

2

#74 27.11.2015 18:00:27

кочевой
Редови

indreal написа:

смятам че когато нощем чуваш стъпки на някой, навъртащ се покрай къщата ти в търсене на най-удобното място за проникване (вярно, не разбрал, че вътре има хора), е по-добре да имаш в ръка огнестрелно оръжие, отколкото да стискаш нож/брадва...

За такава ситуация не ви трябва пистолет, нож, меч, нужен е един "помощник" като Дизел. Онзи Дизел дето го вздриви терористката. Нещо едро , немска овчарка , малиноа , източноеропейска овчарка , ротвайлер , породи селекционирани със определени служебни качества. И задължително вложете пари и го дайте в училище . Иначе неприятностите са за вас. Аз съм с по специфично местоживеене и ползвам мелези каракачанки. Денем на синджири , нощем пуснати.Всеки решил нощем да мине пеша покрай дома рискува на другата сутрин да събираме само кървави парцали от дрехите му. В градът няма как , затова едно куче , обучено , и не забравяйте , то не ви е приятел и играчка , то има "служба".

Офлайн

3

#75 27.11.2015 18:30:17

indreal
Редови

Регистриран: 12.11.2013
Уеб-сайт

кочевой написа:

За такава ситуация не ви трябва пистолет, нож, меч, нужен е един "помощник" като Дизел. Онзи Дизел дето го вздриви терористката.

Така е - макар тогава да имахме под ръка пушка (която не влезе в употреба, слава богу), поука се извлече и "помощникът" е налице. Иначе това беше само илюстрация на идеята, че няма нужда да се лишава населението от право на оружие...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff