XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 23.10.2014 10:09:40

Репичка
Редови

От: София
Регистриран: 18.03.2014
Уеб-сайт

Отг: "Оцеляване", или как да не се налага наистина да оцеляваме

Неандерталец написа:

Аз си мислех, че съм последния, който се опъва на новите технологии... (ама и аз се предадох)

*THUMBSUP*
Аз ползвам съветски топографски карти от 1985 и компас...
Още не съм се губил...

"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Офлайн

0

#17 28.08.2016 20:22:19

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

За да не се налага наистина да оцеляваме трябва просто да спазваме правилото на 7-те П-та, което гласи:
-Правилната Предварителна Подготовка Предотвратява Пръдливото Пикливо Посиране.

Офлайн

2

#18 28.08.2016 22:42:44

Velislav
Редови

От: гр.Етрополе
Регистриран: 08.08.2013

Незнам, дали това е точното място, но искам да предложа на всички начинаещи в бушкрафта и т.н. Като за начало да обърнат внимание на един много полезен и нагледен наръчник, в който пише основни и специални техники за оцеляване. Да ги тренират и чак тогава да лагеруват/оцеляват в дивата природа. Наръчникът се казва: SAS SURVIVAL как да оцеляваме при всякакви условия навсякъде. В наръчникът има 575 илюстрации. Книгите са 6 първата е точно за това, което се говори в тази статия.

Последно редактиран от Velislav (28.08.2016 22:45:20)

Офлайн

2

#19 29.08.2016 09:53:05

Zagy
Редови

Регистриран: 12.03.2013

То и аз един път се оаках като пеленаче с феророда, та камо ли един тотален новобранец... станах за смях пред приятелите и накрая си цъкнах със запалката. Ама има много надъхани типове...

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#20 29.08.2016 10:35:47

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

Zagy написа:

То и аз един път се оаках като пеленаче с феророда, та камо ли един тотален новобранец... станах за смях пред приятелите и накрая си цъкнах със запалката. Ама има много надъхани типове...

На мен пък с феророда - никога не ми се получава.
То вярно, че все във влажно, ветровито време пробвах или с минимални количества материал.
Един вид - тренирам в екстремна ситуация.

Ама феророда определено не хваща от първия-втория път както по филмчетата.
Или Беър, Миърс, Кентърбъри и тям подобни имат други феророди, или знаят някакви чалъми, които ми убягват

Офлайн

0

#21 29.08.2016 11:08:24

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Заложи на последното! tongue Правилната подготовка (на праханта основно) е 90% от успеха! smile

Това старо и позабравено, предполагам ще ви е от полза: http://xenos-bushcraft.com/blog/2010/08 … %be%d1%82/

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#22 29.08.2016 11:19:28

f(x)dx
Редови

Остави тая работа с праханта.
Нито Беър, нито Кочанс..., пардон Кохански, Рей Миърс, Лес Страуд.
Никой не си носи прахан, предварително подготвена, изсушена, затворена в непромокаема кутийка.

Съберат треви и клечоляк, федърстикове, туй-онуй. После чат-чат с феророда, духне от тук, духне от там и - огън и чудо.

Те таквоз нещо не съм успял да постигна - във влажно или ветровито време. Няколко пъти в юлски пек ми се получи.

Иначе в мен винаги имам една тубичка дезинфектиращ гел - Живасепт например. Туй чудо как гори - бедна ви е фантазията.
Няма прахан на света дето да го бие.

Офлайн

1

#23 29.08.2016 11:34:10

Zagy
Редови

Регистриран: 12.03.2013

В иглолистните гори има едни мъхове или лишеи (не знам какво е) - висят като паяжини от клоните - това е много добра разпалка. Иначе с феророда има едно тествано решение (тогава нямах) - тоалетна хартия или мека салфетка. Пали се много бързо.

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#24 29.08.2016 11:50:35

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

f(x)dx написа:

Остави тая работа с праханта.
Нито Беър, нито Кочанс..., пардон Кохански, Рей Миърс, Лес Страуд.
Никой не си носи прахан, предварително подготвена, изсушена, затворена в непромокаема кутийка.

Аз да казах нещо такова?! smile Прехвърли по диагонал написаното в линка. Подготовка не значеше "да си носим от вкъщи"... tongue

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#25 29.08.2016 12:29:53

f(x)dx
Редови

Може би няма нужда по диагонал, а само накрая
"Бъдете достатъчно мъдри и съобразителни, и пълнете джобовете си с добра прахан при всяка изникнала възможност!"

Определено във влажно и ветровито време основният ми проблем е, че праханта, която ползвам е влажна.

Както и да е - като капна малко Живасепт, друга птичка пее

Офлайн

0

#26 29.08.2016 13:03:15

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Абе от тубата бензин по-добро няма...

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#27 29.08.2016 14:59:45

пацо
Редови

Регистриран: 08.03.2015

Аз също съм се чудел , как толкова лесно се справят сървайвърите по телевизията, но явно е въпрос на практика!

Офлайн

1

#28 30.08.2016 19:47:40

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Zagy написа:

В иглолистните гори има едни мъхове или лишеи (не знам какво е) - висят като паяжини от клоните - това е много добра разпалка. Иначе с феророда има едно тествано решение (тогава нямах) - тоалетна хартия или мека салфетка. Пали се много бързо.

Прилича на брада,и му казват дяволска брада. А иначе става с практика. Просто си поставете за цел всеки път да пробвате.
пп За мокрото, ми дялаш докато стигнеш до сух матерял. В дъжд или след клонките винаги се събират от дърветата,там са най- малко влажни. Щом пукат при чупене значи стават за разпалки. И батко Беар го е казвал.

Офлайн

0

#29 31.08.2016 12:01:06

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

На мен друго ми е интересно. Как пък не се зеноса един като мен ами все разни "сърварвъри , бушкрофтъри и такива ри ? На 14 за пръв път съм почнал да нощувам по горите и кърищата сам . И не да излеза и да си играя на оцеляваш , ами пред деня да върша работа , да преспа там и да продължа на другия ден.Как ма вълци не изядоха ? Или чакали , или свини? Как ма дъжд не удави , как ма студ не измрази , как ма пек не изпече ?Не тогава съм ги чел разните му наръчници не пък сега.
????????????????????????????

Офлайн

5

#30 31.08.2016 12:29:13

f(x)dx
Редови

Ми късмет, бе кочевой, късмет. Такъв ти бил джинсът - късметлийски.
Така казваше едно време старшината в казармата като му се оплаквахме, че в манджата има много малко месо.
"Късмет бе, момчета, късмет. Аз пък само месо имам и тук-там някакви картофи. Джинсът ми е такъв - късметлийски"

Офлайн

2
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff