XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 12.01.2011 22:50:28

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Руски "бензинов кибрит"

Зная, че наименованието му е "руски кибрит" и се предлага като сувенир, но работи безотказно! За наименованието може и да греша, но това "устройство" е намерило място в комплекта ми за оцеляване и за това искам да ви го представя:

022065128-big.jpg?r=0

Представлява малка пластмасова /или от бакелит/ кутийка, външно има с метална обшивка и по големина е по-малка от нашенски кибрит. На едната странична стена има вградена магнезиева пластина за "добиване" на искри.

022065137-big.jpg?r=0

През отвора се налива бензин за запалки, който се побира в малко резервоарче. "Клечката" завършва с резба и гумен "О" пръстен, и след завиване служи от една страна за плътна "запушалка", а от друга - като средство за запалване.

022065132-big.jpg?r=0

В предната част на "клечката" /която представлява куха тръбичка/ има вградена метална пластина, чрез която се осъществява "търкането" в/у магнезиевата лента за искри и същевременно има подпъхнати влакна от стъклена вата и метални нишки, които поддържат горенето, след като вече са напоени с бензина от резервоарчето.

022065135-big.jpg?r=0

"Кибрита" се побира идеално в китката на ръката и е готов за запалване.

022065141-big.jpg?r=0

Едно-две енергични "търкания" са достатъчни за "добиването" на мощна искра.

022065143-big.jpg?r=0

Искрата е достатъчно силна за да запали напоените с гориво влакна и е налице плътен и стабилен пламък.

022065146-big.jpg?r=0

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#2 12.01.2011 22:54:21

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Отг: Руски "бензинов кибрит"

Изглежда интересно и практично

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#3 12.01.2011 22:58:47

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

Много интересно и полезно,само имам два въпроса!Не се ли изсипва бензина,след като палиш с клечката,която е и тапа!И откъде си се сдобил с този "кибрит"??

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#4 13.01.2011 09:25:42

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Това колкото съм чувал да го хвалят, толкова и да го плюят. Поради тази причина още не съм си взел. Ивеца, срещу скромната сума от 1,70$(с включен шипинг!) и малко чакане може да имаш такова- небезизвестния дийлекстрийм.ком wink

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#5 13.01.2011 09:34:31

Yavor
Редови

Уеб-сайт

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19144 1,76$ било всъщност.
Чети отдолу коментарите(има един доста остроумен), аз лично още ще се ослушвам...

Офлайн

0

#6 13.01.2011 10:17:51

vanjo
Редови

Регистриран: 07.12.2009
Уеб-сайт

Преди време имах подобен "кибрит" и с удоволствие го подарих  smile . Лично мое мнение всяко зипо (ако държите на бензина), клипер-че или бик-че е в пъти по-добра инвестиция. Ако търсите отказоустойчивост и дълъг живот или ферородна запалка или магнезиево блокче.

[url=http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php]BushcraftBG[/url]

Офлайн

0

#7 13.01.2011 19:28:12

RELAX
Модератор

Iivets, да ти отговоря: Бензина не се разсипва при положение че резервоарчето не е "претъпкано". А това неможе да се случи, защото при затваряне клечката изхвърля ненужното гориво. Относно придобиването - аз съм го купувал от български ловно-рибарски магазин за 1.50 или 2.00 лв. преди година+.
С горните мнения "за" и "против" съм съгласен, като правя уточнението, че "на суша понася и градушка"! В смисъл - като нямаш друго по-модерно средство за комплекта и това помага. Пък и 1.50 могат да се прежалят. Аз и затова започнах представянето с това, че този "уред" се предлага като сувенир  wink Още не съм си набавил нито магнезиева, нито феррод запалки, така че тази съм предвидил за един от резервните начини за палене на огън. Това е. 3.gif

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

Офлайн

0

#8 13.01.2011 19:31:58

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

RELAX написа:

Iivets, да ти отговоря: Бензина не се разсипва при положение че резервоарчето не е "претъпкано". А това неможе да се случи, защото при затваряне клечката изхвърля ненужното гориво. Относно придобиването - аз съм го купувал от български ловно-рибарски магазин за 1.50 или 2.00 лв. преди година+.
С горните мнения "за" и "против" съм съгласен, като правя уточнението, че "на суша понася и градушка"! В смисъл - като нямаш друго по-модерно средство за комплекта и това помага. Пък и 1.50 могат да се прежалят. Аз и затова започнах представянето с това, че този "уред" се предлага като сувенир  wink Още не съм си набавил нито магнезиева, нито феррод запалки, така че тази съм предвидил за един от резервните начини за палене на огън. Това е. 3.gif

Благодаря зя отговора,любопитството ми вече е задоволено smile

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#9 13.01.2011 19:55:30

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

кума има такава ама нещо неще да ми я даде от зипото е 100 пъти по-добре щото може да ти седи в джоба 1 година и след тва пак да е пълно до горе а зипото тряя го зареждаш през ден wink все пак и аз като бях пушач ходих със зипо и знам че е най тъпото инженерно решение за палене на огън tongue

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#10 22.02.2011 15:36:43

RELAX
Модератор

Ето вариант на запалка /руски бензинов кибрит/, като показаната от мене - в български магазин на цена 7.90 лв.

"Руски бензинов кибрит"

И по-малък вариант на запалка-ключодържател, на цена 9.90 лв.

"Бензинова запалка-ключодържател"

Офлайн

0

#11 22.02.2011 16:51:03

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Глей ги хитреците, точно това е 1,76$ с доставката в дийлекстрийм lol

Офлайн

0

#12 22.02.2011 17:06:16

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Yavor написа:

Глей ги хитреците, точно това е 1,76$ с доставката в дийлекстрийм lol

Познат колега в офиса си закупи такава джаджа от dealextreme.com преди около две седмици. Впечатленията ни са ужасяващи - китайска му работа. Сложихме му бензинец за zippo, изчакахме 5 минути "да попие". Запали от раз! И това му беше... повече не запали въобще  yikes
Съветът ми е, от този сайт да се внимава какво се купува. Има и много хубави неща там, но има и доста боклучави стоки.

Офлайн

0

#13 22.02.2011 18:57:48

tirex
Редови

От: Хасково
Регистриран: 05.12.2009

Миналата седмица си закупих такава запалка от битака на цена 2лв.Още на третото палене се счупи пластината до фитила после изгоря фитила макар че беше напоен с бензин.Наложи се да я побългарявам сложих и фитил от зипо с метални нишки а пластината замених със стоманен пирон изпилен като отверка сега вече мога да разчитам на нея пали от раз.Между другото четох някъде че може да се ползва без бензин като ферородна запалка .

Офлайн

0

#14 23.02.2011 11:29:10

vanjo
Редови

Регистриран: 07.12.2009
Уеб-сайт

tirex написа:

Между другото четох някъде, че може да се ползва без бензин като ферородна запалка .

Може колега, но имай в предвид, че много често камъчето е залепено с някакво глупаво лепило и след време пада. Другият проблем е, че е доста меко и сравнително бързо се изхабява ферордната сплав, моите опити да го заместя с няколко камъчета за запалка сработиха, но както вече казах за подарък става за надеждна алтернатива НЕ. И все пак честито за придобивка и дано не ти създава повече главоболия.

[url=http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php]BushcraftBG[/url]

Офлайн

0

#15 23.02.2011 12:19:35

tirex
Редови

От: Хасково
Регистриран: 05.12.2009

Vanjo съгласен съм с всички аргументи за или против .Далече съм от мисълта да оцелявам с подобна китайска  глупост.Взех си я просто от любопитство да видя какво представлява .Ако намеря някъде марков аналог с удоволствие ще си го купя.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff