XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#106 23.05.2014 20:30:26

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Отг: Загубилите се младежи

бай Кольо написа:

"Не става ясно и защо тримата не са запалили огън, при условие че всички са пушачи...."

Да, виж не се бях сещал за този детайл. Тяхното твърдение, е че са имали само една запалка, и тя се била намокрила.

Като върл пушач мога да заявя, че кошмара на всеки тютюнджия е да остане без цигари или запалка. Поради което си крием цигари и огънче на всякакви места, като кучетата дето си заравят кокали за после.

Направих си експеримент, и си прерових джобовете и чантичката с която ходя на работа - 2 запалки и един полупразен кибрит. Направете си експеримент - помолете ваш познат страстен пушач да си изпразни джобовете - гаранция давам, че в 8 от 10 случая ще има повече от едно огънче в себе си.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#107 23.05.2014 20:42:11

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

мисля че след не много дълго време ще се разбере за какво са отвличали вниманието на народа wink

аз не бях много наясно по въпроса тъй като знаете че в нас нямаме телевизор и не гледам
знаех единствено от тази тема която не следях много щото чесно казано от такива случки искренно се ядосвам на кретенизма на хората...и то дори и в ситуации в които искат да бъдат намерени smile

но си направих труда да прочета написаното от колегата келтис и взех че се поразрових за информация big_smile
разбрах че са летели 4 въртолиги и им струва по 2000лв на час на машина.....8 бона за един час... е па бива като за 3 дена летене big_smile

разбрах че е било най-мащабната акция до момента в българия.надявам се да не стане като лъжливото овчарче и утре като се изгубят ама наистина (а не да поркат биричка над тъжа) да не ги вземат толко на сериозно да пратят двама да си викат от хълмовете

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#108 23.05.2014 22:03:27

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

windwarrior написа:

" Направете си експеримент - помолете ваш познат страстен пушач да си изпразни джобовете - гаранция давам, че в 8 от 10 случая ще има повече от едно огънче в себе си.

Две запалки по джобовете на дънките (ха тоя път го написах в правилното число) едната ветроупорна едната обикновена но с увеличен обем на резервуара. Една в якето и едно маничко бикче в чантичката на кръста, дето ми е малко нещо като комплект за оцеляване. В чантата с която ходя на работа се оказа че имам още 3.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#109 23.05.2014 22:27:55

windwarrior
Зла Гад

Галимунди написа:

Две запалки по джобовете на дънките (ха тоя път го написах в правилното число) едната ветроупорна едната обикновена но с увеличен обем на резервуара. Една в якето и едно маничко бикче в чантичката на кръста, дето ми е малко нещо като комплект за оцеляване. В чантата с която ходя на работа се оказа че имам още 3.

Quod Erat Demonstrandum, както са казали мухлясалите римляни smile Пък те съвсем не са били прости 'ора.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#110 23.05.2014 22:41:46

rob
Редови

Регистриран: 12.02.2013

Мда, мисля си, че колкото си по-далеч от обществените обсъждания, толкова ти е по-лесно да видиш истината..
Наистина, след като прочетох и това.... http://stoyan71.blog.bg/turizam/2014/05/22/.1267200
се замислих как така 4 дни лазили,плували и гладували приказват по начина, който ги видяхме в новините...
Та копи/пейст на мнението ми от един друг форум:
Тези от вас, които са изпадали в подобна ситуация, дали по-тежка или по-лека знаят, че психиката на всеки започва да прави лоши номера.Затова е важно някой да поема отговорност в групата и да взима решения,дори и грешни. Тия тримцата май са се държали съвсем хаотично. ПСС са видяли, че са абсолютно неконтролируеми и затова са извикали подкрепление.Като е станало дума за хеликоптери и когато нещата са стигнали до военните и политическите им ушички - :idea:
Прекрасен PR преди изборите, хеликоптерите ще полетят малко,а накрая със сигурност ще има герои. А ако се стигне до разследване, ще е поразмито и заслепено от резултатите на изборите.
И тук идва по-конспиративната част  :eyebrow: (в русия съм, в русия съм)
Намират ги след 2 дни и идва един чичко като от филмите и им казва:
-Момчета, загазихте я яко. По 20 бона на калпак. Аз обаче ще ви кажа как ще оправим нещата..... Канят ги на гости, пият кафе,докато пробват топлинните камери... Идеалният материал, хем пълнолетни, хем гугутки. И най-важното: Всички доволни, и управляващи, и военни, и родителите, и децата живи. Само май ПСС пак се бъхтиха както обикновено.
Последната част е малко... странна,но ако е вярна? Като в онзи филм с Мел Гибсън? Или такива неща не стават пред кравешките ни погледи....?

Офлайн

0

#111 23.05.2014 22:41:51

Ludipipo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 31.03.2011

Галимунди написа:

...ха тоя път го написах в правилното число...

Пише се: дънкитУ!  *DRINK*
metal.gif

Офлайн

0

#112 23.05.2014 23:01:20

windwarrior
Зла Гад

rob написа:

Намират ги след 2 дни и идва един чичко като от филмите и им казва:
-Момчета, загазихте я яко. По 20 бона на калпак. Аз обаче ще ви кажа как ще оправим нещата..... Канят ги на гости, пият кафе,докато пробват топлинните камери... Идеалният материал, хем пълнолетни, хем гугутки. И най-важното: Всички доволни, и управляващи, и военни, и родителите, и децата живи.

Сигурен бях, че това е секретен проект на военните. Не бях сигурен точно за целта, ама сега ми се изясни - да си пробват термокамерите на кугърите в реални условия на пълнолетни гугутки  *THUMBSUP*

За непросветените - термо-камерите в бойните хеликоптери са известни с това че не засичат непълнолетни, и трудно засичат не-гугутки. Имало секретни разработки които различавали малолетен от непълнолетен (освен това разчитат ЕГН, номера на обувките и правят хороскоп за следващите 7 дена), и гугутка от обикновен гълъб, ама още малко се пише по тая тема, та аз съм малко недоверчив.

Също така - операцията на ВОЕННИТЕ очевидно е преминала в режим на пълна секретност (кафета-мафета). За нея сме посветени само строго филтриран кръг от просветени, пишещи във форумите. Е и още няколко милиона българи, дето не ги мързи да четат вестници/гледат телевизия/четат новинарски сайтове. Но това е в рамките на статистическата грешка, за ВОЕННИТЕ. Коварни и недоверчиви копеуета са те....

П.С. И в заключение - дюд, да ме свържеш с твоя дилър (може и на ЛС). Не знам кво ти продава, ама очевидно е качествена стока - хваща яко ! Искам от същото.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#113 23.05.2014 23:10:04

rob
Редови

Колега, приемам иронията, но само за термокамерите не разбирам какво обясняваш. Ти разбираш ли ги тия работи?
Дай някои пикантности, че ми стана любопитно, може и на лично..

Хубавото от цялата работа ще е, ако се направи нещо за планинското спасяване в България. Знаете какво е положението и за кой как се преценява за колко пари да го спасяват.
То може и това да целта на целия шум, но да поживеем, да видим...

Последно редактиран от rob (23.05.2014 23:20:28)

Офлайн

0

#114 23.05.2014 23:25:14

windwarrior
Зла Гад

Сложи си ръка на сърцето, и ми кажи че ВОЕННИТЕ нямат по лесни начини да си тестват термо-камерите, от това да цъфнат в национален ефир за почти една седмица подред. Плюс 60 К лева разходи - риъли ? За двеста лева ше ти наема цяла тумба неинтегрирани братчеди на Махатма Ганди, дето ше щъкат из Южния Джендем като хлебарки, та на термокамерите свЕт ше им се извие.

Та ако ме убедиш че постановката е пъклен план на ВОЕННИТЕ - рЕзко ти се извинявам, и също толкова рЕзко ти задлъжнявам със шише пълнолетен сингъл малт (пращам на произволен адрес в БГ за моя сметка). В противен случай - очаквам същото но с обратен знак. Сделка ?

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#115 23.05.2014 23:32:03

rob
Редови

Военните в България се подчиняват на едни по-различни правила.... за справка- южната ни граница и как там си тестват термо камерите.....от хеликоптер, нали....?
Нямам намерение да го обръщам в спор,мнението ми беше в рамките на конспирацията-което може да се сметне  за шега, ако нямам доказателства (явно от поста ми не личи)
Хубавото от цялата история ще е една ревизия на планинското ни спасяване, защото за мен ПСС си остават служба по трупосъбиране, въпреки професионализма им.
И по-важният въпрос е не кой застраховател работи с тях, а коя частна организация работи със застрахователи.

Последно редактиран от rob (23.05.2014 23:35:00)

Офлайн

0

#116 23.05.2014 23:53:00

windwarrior
Зла Гад

rob написа:

Нямам намерение да го обръщам в спор,мнението ми беше в рамките на конспирацията-което може да се сметне  за шега, ако нямам доказателства (явно от поста ми не личи)...

Нека (чисто хипотетично) за целите на дискусията (да не е спор) приемем, че аз също имам достъп до документи с различни грифове на секретност. На фирмено ниво, фирмата е в топ 5 на Форчън 500. И въпреки че имам особено мнение по някои теми във форума, не мога да го аргументирам, поради невъзможността да споделя въпросните факти в публичен форум. Поради което не споделям моето мнение по въпросните теми. Дотук с намигането и многозначителното повдигане на вежди. Както казва Юлиан Семенов - позата "а пък аз знам нещо дето ти не го знаеш" е присъща на две категории хора.

rob написа:

Хубавото от цялата история ще е една ревизия на планинското ни спасяване, защото за мен ПСС си остават служба по трупосъбиране, въпреки професионализма им.

*THUMBSUP*

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#117 24.05.2014 08:55:04

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

бай Кольо написа:

Абе, нещо не се връзват нещата...
Как пък един не събра дърва, трева и каквото има и да запали един мижав огън да пушляви по баира?! Искали да дойдел хеликоптер да им свети? Не за да ги вземе, ами да им свети?!?
.....
Едва ли младежите са имали планински застраховки.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 19.05.2014 22:22:47[/merge_posts_bbcode]

Извинен си! На теб от модериране не ти остава време за четене!  tongue
Обсъждахме го някъде по-напред в темата. Даже Ачо ме питаше що си мисля, че са пушачи и имат огън в себе си, пък аз му казах, че по презумпция щото се държат като напушени.  *DRINK*

Жоре, бъди ларж на светллия ни празник и събора у наше село! Свежата кръв винаги носи нови гледни точки и емоции! Става все по интересно.
Това със щъкащите махатмисти и замаяните камери  беше яко!
Чакам продължение.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#118 24.05.2014 09:17:28

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Що за пореден път се дръглите за простотиики.  *WALL* Не разбрахте ли, че ние сме независими. Т.е. от нас нищо не зависи.  :[ Имах честа да познавам шефа на Калоферския екип. Вече не е м/у нас, лека му пръст на човека. Та ще си запазя мнението за " трупосъбирачите"  *DRINK*

Офлайн

0

#119 24.05.2014 12:14:36

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Аз лично искам да изразя уважението си към всички хора участващи енергично, всеотдайно и често безвъзмездно в спасителни акции. Аз като човек от равнината съм се чудела понякога как хукват да се трепят в студа за някой, когото не познават и не са му длъжни. Хората в планината са различни. Не знам има ли разценки, които да обхванат това, което са готови да направят и правят за хора, изпаднали в нужда. Направо откачам, като си представя обидата да се юрнеш из планината, вярвайки че спасяваш човешки животи и накрая да те изкарат некадърен "трупосъбирач".
Сигурно има какво да се желае като организация и техника, но докато не свикнем да си правим застраховки и да си плащаме, нямаме право да мрънкаме.

Искам още веднъж да изкажа уважението си към всички, които са участвали в акцията.
И обещавам като се загубя налято из Джендема да слушам.
*YES*

Офлайн

0

#120 24.05.2014 12:27:23

windwarrior
Зла Гад

Аз разбирам израза по съвсем различен начин, и той съвсем не е обиден за спасителите, даже напротив - а именно че ПСС се крепи май само на ентусиазма на спасителите. Техника, пари и т.н. няма. Като гледахте клипа направи ли ви впечатление каква е колата на ПСС - раздрънкана уазка. А с един гол ентусиазъм не става, затова и доста често им се налага да събират трупове, вместо да намират живи хора.

Макар че в последните няколко години май има лека промяна в положителна посока.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff