XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 16.12.2013 16:49:34

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

Полезно за децата

Трудно ми е да озаглавя темата по подходящ начин, ако някой има идея за по-точно название - няма проблем да го променя.

Но нека първо ви обясня за какво става въпрос.

От две години в област Силистра се провежда областно състезание "Искам да знам и мога" за деца от 3 клас. 10 задачи, които обхващат широка област от знания - български и литература, математика, география и история на България.
Тази година темата на състезанието е "Телефон 112" като целта на организаторите очевидно е да се запознаят децата с този телефон, за какво служи, кога трябва да се обаждаме на него. Някои от задачите откровено имат за цел да дадат на децата съвсем практически познания и умения за действия в кризисна ситуация.

Ето линка със задачите, мисля, че на много от вас ще бъде полезен. Аз определено смятам да го обсъдя с моя син

http://paisii.oisy.org/images/Drugi_sus … el.112.pdf

Офлайн

0

#2 16.12.2013 19:40:40

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Полезно за децата

Браво доста интересно тест че. Признавам си, че се замислих в/у един два въпроса.  :[ Идеята ми харесва и веднага да попитам. Мога ли да ползвам някой въпросчета. Лятно време работя с деца по едни програми към ТД "Родни Балкани". Има ме подобни тестове и си мисля да пробвам с нещо различно. Макар туристическата насоченост на програмата да е в друга посока. *WRITE*  *DRINK*

Офлайн

0

#3 17.12.2013 15:29:35

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

Отг: Полезно за децата

Okdalf написа:

Браво доста интересно тест че. Признавам си, че се замислих в/у един два въпроса.  :[ Идеята ми харесва и веднага да попитам. Мога ли да ползвам някой въпросчета. Лятно време работя с деца по едни програми към ТД "Родни Балкани". Има ме подобни тестове и си мисля да пробвам с нещо различно. Макар туристическата насоченост на програмата да е в друга посока. *WRITE*  *DRINK*

След като са публикувани в интернет, материалите са публични следователно аз мисля, че могат да се ползват.
Все пак нямам нищо общо с организаторите, просто попаднах на линка и не съм в позиция да давам или не разрешения. Може би най-коректно е, ако желаеш да ги използваш в програмите на ТД "Родни Балкани" да попиташ за разрешение.
Ето контактите на училището: http://paisii.oisy.org/index.php?option … &Itemid=53

Тестът за 2012 също може би ще ти е полезен. Темата е била "На излет" и въпросите касаят планините на България, Седемте Рилски езера, какви предмети се носят на екскурзия в планината, както и основното правило за всеки турист, което можете да научите като подредите разбърканите думи по-долу smile

Ето линк към темите и отговорите: http://paisii.oisy.org/index.php?option … &Itemid=87
време, в , планината, неподходящо, няма, а, лошо, облекло, има

Последно редактиран от f(x)dx (17.12.2013 15:31:27)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff