XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#76 13.01.2011 23:14:24

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Отг: Оцеляване в градска среда

Мега голямото "знание" на клошара е как да бъде клошар за цял живот, истинското "Оцеляване в градска среда" е да си намериш работа и да си живееш нормално. Цялата тема е безмислена.

Офлайн

0

#77 14.01.2011 00:55:57

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

efond написа:

Мега голямото "знание" на клошара е как да бъде клошар за цял живот, истинското "Оцеляване в градска среда" е да си намериш работа и да си живееш нормално. Цялата тема е безмислена.

Efond, темата не е безмислена, въпреки че много се измести от основната идея. Тук някой наш колега /Samotnij valk/се сети да посочи като пример клошарите и как те се оправят /браво за примера/ в шибаната сегашна действителност и сега почнахме да обсъждаме предимно тях. Не че не е трудно човек да попадне в близка категория. Не знаеш как ще протече живота и какво ще ти сервира. Аз мога да посоча много примери.

Друг твой извод много ми хареса и е много верен - за намирането на работа и "живеенето" нормално. Какво е нормално? Със 100 или с 1000 лв. на месец? Нали се сещаш това към днешна дата колко е трудно да се определи. Колкото и да си кадърен понякога системата и живота те изхвърля и трябва да мислиш даже за физическото си оцеляване, повярвай ми!

Пак се връщам на това, че изместихме основната тема, но за това което обсъждаме - не реферат, ами и докторат няма да стигне да го опишем, камо ли да го разрешим! Проблема е морален, икономически, политически, социален ....... и много "бели" народи още търсят истината и вярната посока. Но това не обезмисля нашата дискусия! Но крайните изводи не помагат на никого! Може би първоначалната идея за темата, когато я публикува Plamen не беше тази!

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#78 14.01.2011 01:15:45

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Извън темата, но все пак свързано с оцеляването. Току що изгледах филма "127 часа". Дръпнах го от замунда-та. По действителен случай. Още не може да ми "отстръхне косъма". Според мен теорията си е теория, практиката - още по-полезна... но 99.9 % си остава психиката...каквото и да си прочел, ако ти е "слаб ангела", и Крис Макнаб или Беър Грилс няма да ти помогнат... Сори за оф топик-а.

Memento mori

Офлайн

0

#79 14.01.2011 10:17:42

Plamen
Редови

От: Veliko Tarnovo
Регистриран: 09.03.2010
Уеб-сайт

Привет! smile Вярно е, че се изместихме от основната ми идея за темата,  но здраве да е- харе са ми, че се получи интересен, дори и на моменти и безсмислен спор относно клошарите, но все пак те са част от градската среда и от ежедневието с което се сблъскваме. Иначе RELAX в горния си коментар е много прав за оцеляването от заплата до заплата smile

УЖАСЪТ е това, което прави хората ИСТИНСКИ - WHO DARES WINS

Офлайн

0

#80 14.01.2011 10:20:22

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Вярно е ,че е по-добре да не се спори , щото истината е една , но всеки я вижда през своите очи и според разбиранията си . Затова казват , че в спора се ражда истината . Не е толкова тъп спора,темата е доста обща и не е уточнено конкретно за кои хора се отнася . В един съвременен град има разни хора и клошарите са част от обществото. Може да не са експерти , но оцеляват някакси и това не може да се отрече . Обикновените граждани в тази криза и те оцеляват , това прави ли ги експерти ? Няма значение.

Ето ви личен пример останах с 5лв. още в понеделник и трябваше да ми преведат аванс същия ден , но днес е петък и още няма нищо . Жив съм, здрав съм , мърдам , ходя си на работа . Какво правя и ям само аз си знам . Малка подробност е , че съм назад с 10лв заем и обещах на едно място да дам 40 лв. преди 5 дена . Обаче има и по-зле от мен, някои хора нямат никакви доходи. Такива работи . smile

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#81 14.01.2011 10:25:11

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Стоян и Самотния - и аз мисля, че спора който водите на този етап е неползотворен. Още в началото бях скептичен по темата и затова помолих Plamen, след като прочете книжлето да сподели впечатленията си. Едва тогава, след като имаме нужната информация, ще можем да обсъдим по-конкретно нещата. Ясно ни е, че книжката ще е предимно с теоретична насоченост, въпроса е да видим тая теория дали е приложима в нашата практика.
Ето защо ви предлагам, на тоя етап, да си задържите мислите пък по-късно ще се развихрим smile.

Офлайн

0

#82 14.01.2011 10:32:12

Plamen
Редови

Уеб-сайт

zoso прав си smile Между другото вчера я получих и имах време само да я разлистя smile Изглежда ми интересна, има си теорията, както и доста схемички за някои прости техники за самозащита в различни ситуации. Ако се прочете и се упражнят тези показани техники, може да си изгради човек минимално спокойствие, като  естествено няма да стане спец в бойните изкуства smile

Офлайн

0

#83 31.01.2011 11:34:41

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Друг пример за оцеляване в градска среда са събитията в Египет.  А там какво е необходимо за оцеляване?

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#84 31.01.2011 11:48:50

Plamen
Редови

Уеб-сайт

gavra74 написа:

Друг пример за оцеляване в градска среда са събитията в Египет.  А там какво е необходимо за оцеляване?

В тази ситуация, бих разчитал на хранителните запаси в къщи и не бих мърдал никъде навън, като взема мерки за безопастността ми. Това бих го направил само тогава, ако не мога да се изнеса някъде извън града. smile

Офлайн

0

#85 31.01.2011 23:19:02

zik7777
Новодошъл

Регистриран: 10.10.2010

Момци нали се сещате, че колкото и да четеш ако има вятър между ушите все ще си на ветровито.Но и само да разчиташ на житеиския опит е още щяхме да си влачим жените за косите.
Я приключете спора smile

Офлайн

0

#86 01.02.2011 09:42:51

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Ние отдавна не спорим вече . hmm

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#87 01.02.2011 16:28:16

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Plamen написа:

В тази ситуация, бих разчитал на хранителните запаси в къщи и не бих мърдал никъде навън, като взема мерки за безопастността ми. Това бих го направил само тогава, ако не мога да се изнеса някъде извън града. smile

Можеш ли да кажеш какви запаси имаш в момента, които ще те изкарат над 2 седмици без да излизаш? Там всичко е започнало изведнъж, не е имало време за подготовка. В един от репортажите нашенци са казали, че по магазините си има, ама като не работят банките... Май подготовката за такива ситуации се свежда до запасяване с консерви, които да се държат за НЗ и периодично да се подменят.

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#88 01.02.2011 16:38:17

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

имаме домашна фурна за хляб...за 2 месеца не мислим
чубрица, сол,некоя мръвка от фризера,туршия,ракия,...
абе нема а умрем от глад  big_smile
а като четох някой други теми има и много по-подготвени  wink

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#89 01.02.2011 16:41:52

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

а пък и седалището на моя клуб е в бомбоубежище така че и германците да дойдат ще ожицвеем  big_smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#90 01.02.2011 17:00:10

Plamen
Редови

Уеб-сайт

gavra74:  Ами, както казва bobber- на консервите и зимнината, както и на това, което е във фризера. В бурканите каквото има- вадиш го и го консумираш  big_smile така, че ток и газ да няма- ще се оцелее две седмици   wink Все пак сме в БГ- то и почти във всяка къща има буркани със зимнина  smile  и шишенца с ракийка  smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff