XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 13.01.2011 11:28:49

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Отг: Оцеляване в градска среда

xenos написа:

Десетки гадости могат да се случат в големият град: граждански войни, земетресения, наводнения, цунами, пожари, урагани, снежни бури, обледявания, промишлени аварии, пандемии, и т.н. и т.н. Тогава като изчезнат всички дадености, и се появят едни, дето ги виждаме само в постапокалиптичните филми, дали все така успешно ще "оцеляваме"? Аз лично съм сигурен, че стреса, паниката, и градената през целият ни живот "увереност", че се справяме, ще накарат и мен, и вас, и всички, да допуснем десетки грешки, на които сме се присмивали в точно такива книжки. Да не говорим, че ще трябва да се справяме и с грешките на други, често много по-незапознати от нас. А тогава е още по-страшно.

samotniq valk написа:

Оцеляване е в еднократна, екстремна ситуация. Другото си е живот, според дадените условия.

И каква е разликата между двете твърдения? Според мен няма такава

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#17 13.01.2011 11:42:56

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ами именно, че тия книжки са за "Оцеляването"... не за "Живота"... там ако не сте са научили, няма някой с книжка да успее! smile Трябва да разграничим двете неща, и да не омаловажаваме първото!

Абе живи и здрави да сме... Ше се оправяме! Peace! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#18 13.01.2011 12:08:17

Plamen
Редови

От: Veliko Tarnovo
Регистриран: 09.03.2010
Уеб-сайт

Привет отново smile Ами, разбирам какво искате да кажете с това, че просто се живее, а не се оцеява ежедневно- така е, да! Но мисля, че е добре да се концентрираме върху това, когато има нежелан от наша страна сблъсък между нас и някой друг- доста често се случва: някой джебчия се опитва да бръкне в чантата ви, някой ви е стопирал в неоживена улица и се опитва да ви обере, спипвате крадец в жилището си... има един куп примери. Дори може и да се разгледа въпроса със сигурността на жилището- всеки може да каже мнение какви мерки е предприел за да се предпази от кражби и нападения. Мисля

УЖАСЪТ е това, което прави хората ИСТИНСКИ - WHO DARES WINS

Офлайн

0

#19 13.01.2011 12:09:51

Plamen
Редови

От: Veliko Tarnovo
Регистриран: 09.03.2010
Уеб-сайт

... Мисля, че повечето неща от тази тема са въпрос на психология и тактика smile Е, ако бъркам- ще ме поправите, но това си е мое мнение smile

УЖАСЪТ е това, което прави хората ИСТИНСКИ - WHO DARES WINS

Офлайн

0

#20 13.01.2011 12:11:42

samotniq valk
Дразнител

Ако погледнем по-реално на нещата, в града ежедневно оцеляват клошари, просяци, разни улични банди и т.н. Все хора, на които четенето не им е приоритет.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#21 13.01.2011 12:19:33

vanjo
Редови

Регистриран: 07.12.2009
Уеб-сайт

Plamen написа:

Дори може и да се разгледа въпроса със сигурността на жилището- всеки може да каже мнение какви мерки е предприел за да се предпази от кражби и нападения. Мисля

СОТ и паник бутон за жилището, ако те е страх в града има и GPS паник бутони и като го натиснеш "долита" патрулката.

[url=http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php]BushcraftBG[/url]

Офлайн

0

#22 13.01.2011 12:22:39

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Да и аз съм се замислял над това , че истинските оцеляващи в града са клошари и др. подобни бедняци . Нямат дом и пари за храна , но намират начин да преживеят , да хапнат и къде да спят. Ядат всичко , но стомаха трябва да е здрав . Зимата как се оправят пък - направо не ми се мисли . Само не знам с болестите как се справят или вероятно там спасение няма при сериозно нещо . Този живот бих го описал с една дума - мизерия.

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#23 13.01.2011 12:24:44

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Само забравяте нещо много важно: колко са тия клошари, бездомници и банди?! Дали те не използват за оцеляването си даденостите на въведеният ред?! И какво ще стане, ако изведнъж почти целия град се превърне в клошари, бездомници, и бандити?! Пак ви казвам - дано не виждаме!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#24 13.01.2011 12:28:35

samotniq valk
Дразнител

Само, че ти говориш за някаква хипотетична възможност, докато те оцеляват в реалността. А и съм сигурен, че при тази хипотетична екстремна ситуация, тези хора пак ще се оправят по-добре от нас. На хората от улицата не им трябват книжки. За тях това е естествената среда. Книжките са за задоволения примерен гражданин.

Офлайн

0

#25 13.01.2011 12:37:32

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

А ти си клошар, бездомник и уличен бандит?!! Не, наистина, всеки си говори неговото, и няма да стигнем до съгласие! Да си я караме както си знаем, пък да става квото ще! Както казах - PEACE!!! wink

Офлайн

0

#26 13.01.2011 12:41:42

samotniq valk
Дразнител

И аз не съм и се слагам в кюпа на гражданите. Ама в реална ситуация книгите няма да помогнат. Готов ли си да се обзаложиш кой има по-голям шанс в такава ситуация? Клошарят и уличния бандит, превърнали се в мародери и познаващи тайните дупки на града или примерния гражданин, стараеш се да спазва инструкциите, прочетени в книжката на чичоко ви инструктор? Аз залагам на първите.

Офлайн

0

#27 13.01.2011 12:46:42

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Е ние другите какво да правим? Да мрем ли?! Е затова някои (не знам точно за какви говорите вие) четива може да ни помогнат малко да изравним везната. Примиренческият дух не е помогнал на никой! wink

Офлайн

0

#28 13.01.2011 12:51:29

samotniq valk
Дразнител

Аз повече бих заложил на познанствата си в такива среди, отколкото на книжки.

Офлайн

0

#29 13.01.2011 12:53:42

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

samotniqt valk, моля те!!! wink

Офлайн

0

#30 13.01.2011 12:58:43

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Аз също залагам на клошарите,  понеже това им е ежедневие .Бандюгите живеещи постоянно рисково също биха се справили , тъй като с това си изкарват хляба . Шанс в екстремна ситуация в града има всеки , но кой ще се справи е друг въпрос. Военни, хората с професии за справяне с кризи и по-находчивите също ще се справят , но останалите граждани докато се усетят и са загинали . Има изключения разбира се,  всеки по-умен човек ще измисли нещо и ще се научи в движение, но ...Подготовката преди събитето също е важна, аз не го отричам . Това включва и четенето на материали по темата , но пак опираме до теория и практика . Говорим хипотетично все пак .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff