XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#91 04.12.2010 09:56:25

parev
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 27.01.2010

Отг: Как да се подготвим за "Краят на Света"?

Че то сега само домашната храна няма трайност поне 6 месеца :-)

Офлайн

0

#92 04.12.2010 14:29:10

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

пемикан - трайност до 3-4 год.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#93 04.12.2010 14:30:56

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

А правилно направен, опакован, и складиран, според някои дори десетки пъти повече! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#94 04.12.2010 17:03:27

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Като говорим за края на света, първо трябва да се уточни самото понятие и какво точно се влага в израза. Според мен може да има три тълкувания. На първо място буквално "краят на света", като край на планетата Земя. Тогава няма какво да го мислим. Всичко свършва и толкова. Само, че такава хипотеза е нереална. Планетата е претърпяла много катаклизми, ще издържи още. Краят на определен вид, не е край на света. Дори не е край и на живота на планетата. Животът е устойчив и ще си намери начин да се възстанови, както се е случвало многократно. Дори и да не се възстанови, планетата ще си съществува. Така стигаме до втория възможен сценарий. Краят на определени видове живот, между коитоу евентуално и човешкия вид. Или поне да останат единици оцелели от него. Ако останат малки групи от хора на планетата, те ще преживяват и ще се развиват с наличните ресурси - природни и цивилизационни. Но пък никой вид не изчезва внезапно. Това винаги е било дълъг процес, поне според човешките представи за продължителност. Дори и динозаврите не са изчезнали от раз, противно на разпространената обща представа. И тук вече опираме до третия вариант, върху който всички разсъждават. Именно краят на цивилизацията, такава, каквато я познаваме. Тогава вече има десетки сценарии какво може да предизвика този крах. За колко време ще се стигне до него и какви ще са последствията. Но според мен задължително ще е предшестван от войни или природни катаклизви, които чувствително ще ограничат броя на населението. И няма да дойде внезапно, а постепенно.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#95 05.12.2010 01:17:01

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Бе не знам за края на света, ама за новоднение подготвени ли сте? tongue
Как е по вашите родни места, щото на няколко места в София имаше бая вода... cool

Как е на платото в Шумен?

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#96 05.12.2010 10:57:26

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Шумен се пада принципно във валежна сянка. Който е чувал това-онова от климатология и хидрология, предполагам знае. Пък и то е лесно да се досетиш smile С две думи - валежите тук са по-редки, и не толкова обилни. Тук почти не валя. Снощи имаше малка буря със гръмотевици, малко прекапа, и това... smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#97 06.12.2010 11:17:19

duvi
Редови

От: София
Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Науми ли си всеки от вас един чек пойнт който да сподели с близките си и приятелите ? Сиреч ако стане нещо да си имате явка каде се срещнете и от там да се спасявате ?

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#98 06.12.2010 11:40:09

Dakota
Редови

Регистриран: 15.02.2010

Някои сме стигнали даже по-далеч в подготовката, Ама хайде да запрем дотук,чи да не ни помислят за луди cool

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#99 06.12.2010 12:13:55

duvi
Редови

От: София
Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Отдавна спрях да плащам данък обществено мнение wink И много много не ми е еня дали някой ще ме помисли за луд smile Докато не почне ми излиза пяна от устата и аз нема се мисля за луд wink))

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#100 06.12.2010 15:34:51

Plamen
Редови

От: Veliko Tarnovo
Регистриран: 09.03.2010
Уеб-сайт

Хей Dakota, остави кой ни мисли за луди- все пак който го чете сичко това е наясно с темата smile Наистина ми е интересно за твоята подготовка; и аз си имам едно наум за някои неща, но още не съм решил smile

УЖАСЪТ е това, което прави хората ИСТИНСКИ - WHO DARES WINS

Офлайн

0

#101 06.12.2010 16:37:56

Dakota
Редови

Ами направила съм това,което споделих в постовете си по горе.
На първо време закупихме земя в планината.Това преди две години.Има изворна вода,и вече сме прокопали една част от бункера.
Все още събирам семена и консерви,но с храните трябва да се внимава.В смисъл да не  се трупа много.Остават само лекарствата и вещи за първа нужда.Всеки от семейството ни знае как да стигне до мястото,при нужда през гората.В моменти на паника мисля,че пътищата трябва да се избягват.

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#102 06.12.2010 16:48:22

Plamen
Редови

Уеб-сайт

Браво Dakota, наистина ми звучи доста добра инвестиция - частен бункер, съчетано с виличка в планината, чист въздух.... абе яко е! Наистина, поздравления!  smile Аз за сега на първо време почнах да обмислям вариант за комплект за извънредни ситуации, а за напред ще мисля нещо по- отношение на укритието smile

Офлайн

0

#103 07.12.2010 17:03:30

Dakota
Редови

anjsan написа:

Просветлените хора знаят каква е съдбата ни и какво е бъдещето ....

Едно музикално олицетворение на тези думи:

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#104 08.12.2010 15:17:35

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

В последните няколко мнения се коментираха противогазите като част от комплекта за "Краят на света" (макар че виждам че вече ги няма - може Стоян да е "подстригвал" темата). ИМХО - противогазът в такъв комплект е напълно излишен. Противогазът би бил полезен в 2 случая - наличие на прах/сажди във въздуха или употреба на БОВ (бойни отрвони вещества)

При техногенни катастрофи и/или природни бедствия свързани с наличието на прах/сажди във въздуха една обикновенна марлена маска (или еднократна бояджийска маска) ще свърши перфектна работа.

Стигне ли работата до употреба на БОВ - противогаза не ни върши абсолютно никаква работа. Най-малкото защото в една такава ситуация на хоризонта ще са разцъфнали едни красиви атомни гъби, със всички произтичащи от това последствия.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#105 08.12.2010 16:32:31

Plamen
Редови

Уеб-сайт

Не знам за противогазите- хубаво е да ги има! Все пак комплекта е за кризистни ситуаций и няма да е в джобен размер, а това обобщава нещата.  smile  Идеята е израза: " ... човек никога не знае"  да бъде покрит възможно най- рационално и без излишни предмети  smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff