XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 02.12.2010 11:54:13

Krisi
Редови

От: София
Регистриран: 01.03.2010
Уеб-сайт

Отг: Как да се подготвим за "Краят на Света"?

Linderman, ти очевидно не си готов за Краят на Света, но нищо, ще го преживеем и това. smile
Както писах и в началото, темата е полу на шега. Не бих искала да изглежда като някаква параноя, примерно. Този форум е за оцеляването, не мисля, че е лошо да се обсъждат стратегии за оцеляване.
Dakota, благодаря. smile
Да, anjsan, един от главните въпроси е как човек да се свърже с близките си. Вариант е да имате предварителна уговорка, че ако стане такова нещо ще се събирате в нечия вила, примерно. Не съм вярвала, че ще го кажа, но може да се окаже полезно да си радиолюбител...   roll
Хората от по-малките населени места ще се организират много по-бързо.

Офлайн

0

#32 02.12.2010 11:58:07

Linderman
Редови

От: Добрич
Регистриран: 24.10.2010
Уеб-сайт

Dakota написа:

На някои им е смешно...

Не е вярно , в траур съм ... ко шИ праймИ , незнам ... викам да свалим черните очила и да продължаваме да живеем ама по - весело и по - здраво стъпили на земята, пък туку виж , щом хората са оцелели до сега (а те са преживявали къде къде по - големи катаклизми и ... клизми) , да вземем и ние да оцелеем. Хм , че и едно време са нямали форуми , където да обсъждат как са оцелява , че и телефони са нямали да си търсят близките , че и градове са нямали от където да избягат ... хммм, да им се чудиш ....  big_smile

Дано само Стоян да не ме банне. Амин!

Офлайн

0

#33 02.12.2010 12:07:12

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Krisi написа:

Linderman, ти очевидно не си готов за Краят на Света, но нищо, ще го преживеем и това. smile
Както писах и в началото, темата е полу на шега. Не бих искала да изглежда като някаква параноя, примерно. Този форум е за оцеляването, не мисля, че е лошо да се обсъждат стратегии за оцеляване.
Dakota, благодаря. smile
Да, anjsan, един от главните въпроси е как човек да се свърже с близките си. Вариант е да имате предварителна уговорка, че ако стане такова нещо ще се събирате в нечия вила, примерно. Не съм вярвала, че ще го кажа, но може да се окаже полезно да си радиолюбител...   roll
Хората от по-малките населени места ще се организират много по-бързо.

Криси , така е може и да не съм готов , очаквам с голям интерес да видя кой ще вдигне ръката на въпроса "А Вие , готови ли сте за Края на Света?" ...

И не искам нищо лошо да кажа за темата ти или за теб , нито за теб , нито за Дакота. Просто ситуацията е интересна поне за мен. Стоим някви ние деца на 21ви век (ей кога станало) и обсъждаме тактики , даваме акъли и активно си говорим за край на света , подготвяме се както се казва ...

А хората преди 100 - 200 - 500 - 1000 - 3000 -10000 години ....? Те изобщо дали са били подготвени за всичките неща дето са им се случвали , да вярно , че много от тях са умирали , те са били като мене сигурно ... не са вярвали , не са вярвали и накрая БАМ! big_smile

Мисълта ми е , че човечеството ще оцелее , няма как иначе , филма би бил много кратък , а мисял , че "Режисьора" е добър все пак. И разбира се , че всеки от нас иска да е сред оцелелите, но какво значение има един човек по отделно, кой ма пита мене или тебе или него , нея дали иска .... хора ще продължават да умират , независимо дали е по повод край на света или друго събитие.

Напълно съзнавам , че темата е за съвсем друг вид размисли и , че много се отклонявам от темата в "наизустени" философии ... Ако ми разрешите , от време на време ше извисявам глас отново .... ако не искате , няма да пиша повече в темата.

Ако поне трима човека напишат: "Linderman, не пиши повече в темата!" ..... наистина няма да пиша повече , без номера и тн.

Офлайн

0

#34 02.12.2010 12:18:43

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Не се впрягай толкова Linderman, ами примерно опиши как ти би действал при ситуацията описана в първият пост на Криси . Това е нещо конкретно като обсъждане , което ще е полезно за теб самия щото ще се замислиш над някои работи , пък може и ние нещо полезно да научим.

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#35 02.12.2010 12:20:00

Krisi
Редови

Уеб-сайт

Да ти кажа, когато някаква тема не ме интересува, не само че не пиша в нея, но не я и чета. С което естествено не искам да кажа, че всички трябва да правят така.

Офлайн

0

#36 02.12.2010 12:21:25

Dakota
Редови

Регистриран: 15.02.2010

И да не става въпрос за Край на Света(наистина звучи крайно),мисля,че човек трябва да си има едно на ум и вратичка за действие при всички положения.
Живеем в несигурни време,Светът е поставен  пред природни катаклизми и лошо човешко управление.
На много места се случват тези неща.С нищо не сме застраховани,че и в България няма да се случат революции и бедствия.

Колкото повече се говори по този въпрос,толкова повече шансове имаме за оцеляване.Не трябва да се изпада в крайност,страхове и паника,но да си заравяме главите като щрауси или да подлагаме всичко на присмех,е също така неправилно.

Linderman,започваш да ми харесваш все повече smile

Дали ще оцелеем единици,наистина не е от голямо значение за Вечноста smile Но все пак,прости на старата Дакота,че се е загрижила.
Човек като понавърти опит и стане родител,често пъти  става досаден с разсъжденията си:)

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#37 02.12.2010 12:22:22

anjsan
Пущиняк

Krisi написа:

...може да се окаже полезно да си радиолюбител...

Радиовълните постоянно ли ги има , може ли да не работят такива уреди ?

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#38 02.12.2010 12:28:01

duvi
Редови

Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Ако сме със случая с Магнитните изригвания тип ЕМИ (електро магнитен импулс) мисля че нищо електронно няма да работи така, че няма да има и радио...

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#39 02.12.2010 13:03:33

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Krisi написа:

Да ти кажа, когато някаква тема не ме интересува, не само че не пиша в нея, но не я и чета. С което естествено не искам да кажа, че всички трябва да правят така.

Ама мене не , че не ме интересува , напротив , всики сте много свежи , умни хора , казвате интересни неща. Но просто по тоя казус "Край на света" мислим по различен начин и отношението ни към него е различно. Аз се опитах да се включа с моя си начин на възприемане , но може и да не е било много на място включването ми , незнам , не съм идеален .... ама хич.

anjsan написа:

Не се впрягай толкова Linderman, ами примерно опиши как ти би действал при ситуацията описана в първият пост на Криси . Това е нещо конкретно като обсъждане , което ще е полезно за теб самия щото ще се замислиш над някои работи , пък може и ние нещо полезно да научим.

Припомних си първия пост. И незнам дали описания сценарий е толкова лош всъщност... То пък сега щото много готино  hmm  всичко живо ламти за пари , слава , материални придобивки. Парите говорят вместо човека. Дори като почна да говоря в компания по този начин и хората започват да издават онази снисходителна усмивка и само кимат, колкото да не ме ядосат с тъпите си забележки, че по - важно от парите нямало. Или да ми харесва разюзданата сексуалност на съвремения човек? Шумните дискотеки, изригващите купони? Незнам ако изгубим законите на днешното капиталистическо и меркантилно общество , дали ще сме загубили изобщо нещо или ще сме спечелили?

Та какво ще направя. Аз съм лесен имам село и семейството ми е селско семейство , където по стените още висят маслени лампи , вън на двора все още има "кюмбет" (пещ по българскому). Все още има 3-4 декара земя , която мене чака всяка пролет, есен и лято. Ще продължа да живея май. Няма да се наложи да си задавам въпроса , как ще се свържа с майка ми и баща ми. Те са си там - на село.

Сега със сигурност не искам да прозвучи като: "Тшшш ей , вижте ма колко съм смел ве ейййй, на мене не ми пука веее , аз съм машина." И аз като много от наборите ми , съвремени младежи нямам силния дух на дядо ми и съм забравил какво е да си истински мъж, в пълния НЕОПЛАКВАЩ СЕ смисъл на думата.
Може би ако се наложи ще се адаптирам към новия начин на живот , ако не - умирам. Кво да напрайм ся. Ама други ше оцелеят...

Офлайн

0

#40 02.12.2010 13:18:01

Krisi
Редови

Уеб-сайт

За това дали ще работят радиостанциите: Мисля си, че биха изгоряли само неща, които работят на променлив ток, по-точно трансформаторите им. Права ли съм?
По време на самата електромагнитна буря сигурно ще има смущения в радиопредаването, но после не.
А за живеенето на село- ок, но ще има много хора, които ще грабят. Не знам дали ще успеят да ги овладеят толкова бързо. Те сега не са успели...

Офлайн

0

#41 02.12.2010 13:19:29

duvi
Редови

Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Добре .. за да развием темата в стил какво да правим ... явно трябва да опростим нещата от към тотално прецакване на нещата до едно просто здраво земетресение което изринва държавата или някакъв по малък апокалипсис smile

Ако оцелеем и в двата варианта. Мисля че първо трябва да се иде на безопасно място. После да се проучат пораженията и да се действа. Аз лично не бих очаквал помощ от близките страни и да разчитам на военни и правителство да оправят нещата при едно здраво земетръсче.  Директно вдигам семейството и както казвате по нагоре на село и оцеляваме. Това е лекия вариант при по тежки неща тип Преврати военни гонения нападения тотален срив на всичко ще е по сложно но винаги има решение ако си подготвен най-малкото психически !

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#42 02.12.2010 13:23:47

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Krisi написа:

За това дали ще работят радиостанциите: Мисля си, че биха изгоряли само неща, които работят на променлив ток, по-точно трансформаторите им. Права ли съм?
По време на самата електромагнитна буря сигурно ще има смущения в радиопредаването, но после не.
А за живеенето на село- ок, но ще има много хора, които ще грабят. Не знам дали ще успеят да ги овладеят толкова бързо. Те сега не са успели...

Е не очакваме ли поне 40-50% човешки загуби покрай събитията, мамка му???  big_smile  roll  Е ако - НЕ , то тогава наистина по - силния ще оцелее! Пак ше се появи групиране на принципа - банда. Пак ще има мания кой колко има от дадения материален предмет , каква теритоя владее , която системно да плячкосва. В такъв случай съм ЗА глобален катаклизъм с множество човешки жертви. Restart дет са вика. Дайде да са съберем хора и да го поръчваме ...

Офлайн

0

#43 02.12.2010 13:34:53

Krisi
Редови

Уеб-сайт

Не е проблем да се поръча по-сериозен катаклизъм. Само че искат списък на 10-те процента от хората, които трябва да оцелеят. И е важно абсолютно всички да сме на едно мнение кои да бъдат те. smile

Аз спирам да спамя и започвам само да чета...

Офлайн

0

#44 02.12.2010 13:38:34

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Krisi написа:

И е важно абсолютно всички да сме на едно мнение кои да бъдат те. smile

Азис - отпада big_smile

Не спирай , ти си двигателя на обсъждането , автор на темата си.

Офлайн

0

#45 02.12.2010 14:30:43

anjsan
Пущиняк

Ясно - всички отиваме на село . В кое село ? Ако предположим , че 5 милиона българи са граждани всички ли отиват по селата - съмнява ме . Някои , мисля повечето , ще решат да останат по градовете . Изяждат добичетата на селяните и после ?
Какво ще прави гражданин на село като няма познания и умения за такъв живот. Ще оцелява ...дали ще оцелее , след като дори един огън на може да си запали с кибрит,щото е по-лесно да си включиш климатика с дистанционното управление  ( Не всички , но има такива хора) . Ясно е , че неволята учи и човек ще се приспособи и научи в движение , ама .....Май не трябва да си задавам такива въпроси .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff