XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 01.12.2010 00:14:58

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Отг: Как да се подготвим за "Краят на Света"?

Колеги, я малко по-оптимистично! Не е ли най-важното да изживеем живота който ни е определен пълноценно и да оставим след себе си само добрини и добро поколение? Повечето сме млади хора и тези мисли малко ме "спичат". Ако почнем да мислим и смятаме - кога, какво и как - повечето ще се обнадеждят дори да продължат да живеят. Така че - горе главата и само напред !

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#17 01.12.2010 07:49:05

Krisi
Редови

От: София
Регистриран: 01.03.2010
Уеб-сайт

Абе то и да не стане не пречи да си поговорим. smile
Аз обсъждах темата и с приятели и има няколко въпроса:

- Да се разбере бързо какво се е случило.
Тегава работа, как да разберем, че примерно и на 1000 км. наоколо няма ток? Дори мобилните оператори да са минали на генератори безпроблемно, пак ще ограничат повикванията, за да не им се претовари мрежата (както правят след земетресение), или пък ще им се претовари мрежата.  Пробваме стационарен, ако не работи лошо, ако да звъним на хора от другия край на страната (ако сме в северна България в южна и обратно), ако и при тях няма ток много лошо. Опитваме се да хванем радио от мобилния телефон. Може би търсим такова, което приема на дълги вълни и работи на батерии- ако знаем, че предавателят е далеч е добра индикация. Други идеи?

- Да издирим близките си хора или поне правилните хора, с които действаме заедно.
Трябва да се случи бързичко и наред със закупуването на провизии, преди да е станал хаос.

-Какви неща купуваме?

Хайде толкова, за сега.  smile

Офлайн

0

#18 01.12.2010 09:44:42

Green
Редови

Регистриран: 06.10.2010

Вярвате ли че ще има край на света? Аз не!

този въпрос направо ме издразни разбира се че ще има край на света но не го гледай от гледна точка 2012 разглеждал съм този въпрос доста подробно никъде не е казано че ще се мре тогава.Просто календара на маите свършва а кактно се знае той е цикличен календар тоест според маите след определен период от време планетата ще се изчисти от излишния народ но в най добрия случай няма да изме целия народ наведнъш така казват и будистите.Но това са хипотези на древните култури как ще се мре никой не знае.А ако си представим както вие предложите че половината свят ще остане без ток е важно да споменем че все пак другата половина ще има ток и ще може да помогне по някакъв начин да се преодолее тази криза която ще се получи.А чак за едноспиране на тока за голям период от време да изчезнат световните запаси толкова бързо съмнямав се все пак хората и на огън могат да се торлят осветляват готвят и какво ли не.По големия проблем ще дойде от разярената тълпа.

Офлайн

0

#19 01.12.2010 10:37:54

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Край на човечеството може да настъпи поради глупостите на самите човеци , но планетата ни, още доста време ще си я има . Възможни са природни катаклизми ,които да предизвикат мор навсякъде . Например една промяна на наклона на оста на въртене на Земята , ще предизвика потоп, драстична промяна на климата,хаос разрушения,земетресения т.н. и доста хора ще измрат . Казват , че това се е случвало преди  при сблъсък с голям метеор и последиците са описани в древните книги . Човечеството въпреки всичко е оцеляло , но не всички . Затова  при определени дати или години се очакват апокалипсиси разни . Това че не се е случило не означава , че няма да стане . Просветлените хора знаят каква е съдбата ни и какво е бедещето и препоръчват да се готвим. Част от подготовката е например да имаш подръка семена от най-важните разстения, щото при потоп всичката реколта ще се погуби и други подобни работи.

Инак какво трябва да се прави преди събитието и по време на него пише из разни предписания и наръчници , но дали така трябва да се действа ще проличи в последствие . Дано не ни се налага да проверяваме!

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#20 01.12.2010 10:47:38

Green
Редови

Регистриран: 06.10.2010

Край на човечеството може да настъпи поради глупостите на самите човеци , но планетата ни, още доста време ще си я има . Възможни са природни катаклизми ,които да предизвикат мор навсякъде .

да ти кажа вече са започнали да настават промени.Напримен в родопите от няколко години почти не е валял сняг както трябва не е нормално в края на ноември да се разхождам с една тънка блуза да го дават 20 градуса и темподобни земята започва да се затопля,отделно с нарастването на населението на земята (а според статистиките ще продължи да разсте)ще намалеят и природните ресурси тез животни ги трепят все едно са мохи и скоро популацията им може да замре както е станало с бизоните в северна америка.А и като знам глупостта на хората нищо чудно като избухне някаква война да ни изтребят с ядренно оръжие(само хлебарките и беър грилс ще оцелеят и беър ще ги изяде за протеин).А ако почна да говоря и за предсказване на събитията кога какво ще се случи само половината от предсказките(на ясновидци) да сани верни много лошо ни се пише

Офлайн

0

#21 01.12.2010 10:55:17

Krisi
Редови

От: София
Регистриран: 01.03.2010
Уеб-сайт

smile
Дали Светът ще свърши или не не можем да го решим ние (надявам се : ).
Да дискутираме конкретни неща.

Офлайн

0

#22 01.12.2010 13:11:00

Linderman
Редови

От: Добрич
Регистриран: 24.10.2010
Уеб-сайт

За календара на маите имаше една много смешна картинка - карикатура. Един indian отива при вожда с недовършен календар и му казва: "шефе , плочата е много малка не ми стигна мястото за годините след 2012 .." , вожда мисли мисли и казва: "This will freak out someone , someday" big_smile

Офлайн

0

#23 02.12.2010 02:03:42

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

В един от скечовете на Шкумбата имаше доста ценен съвет като за тази ситуация - взимаме бял чаршаф и бавно се запътваме към гробищата. Бял чаршаф - защото отблъсква алфа, бета и гама лъченията от атомен взрив. Вървим бавно - ако се затичаме могат да си помислят че сме откраднали чаршафа, и да настане паника. А защо вървим към гробищата - ясно защо...

А сериозно - философията не е голяма. Малък запас от трайни храни, вода, медикаменти, дрехи, оръжие, пари кеш. И при първа възможност - с мръсна газ извън големите градове - село, вила и т.н. Макар че лично на мен малко параноични ми идват тези размисли....

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#24 02.12.2010 10:20:18

Dakota
Редови

Регистриран: 15.02.2010

Хубаво е докато имаме все още благоденствие и живеем,що го добре на тази Земя,да се постараем да заживеем по тясно с Природата.Прекалено сме изнежени от градския живот.Незнам,ако се наложи рязко да си сменим средата,дали ще го понесем повечето.Аз гледам по себе си,колко лесно се разболявам от студа и как ми тежи да качвам баира.А ако ми се наложи да живея наоткрито по-за дълго,ще си гледам собствения сеир.
Тази година от работа и ангажименти,така се случи,че забравих как изглеждат и гората и планината sad Аве куца работа!
Не бива човек ,да изпада в параноя.Но е добре да бъде подготвен и закален.Подчертавам Закален.

Който има очи,нека вижда,който има сърце нека разбира!

Апропо:искам да поздравя Криси с пуснатата тема!
Това е още един начин,да се замислим....

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#25 02.12.2010 10:21:24

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Ето я новината: http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2 … ata.105231

ТЕ идват , на път са ... да дойдат да ги видим пият ли , не пият ли , хора ли са , не са ли хора ....

Аз ви казах: "- Нашествие на извънземни (с неконтролируемо сексуално влечение към хора)." ама кой да слуша  big_smile .

Офлайн

0

#26 02.12.2010 10:32:56

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Dakota написа:

Хубаво е докато имаме все още благоденствие и живеем,що го добре на тази Земя,да се постараем да заживеем по тясно с Природата.Прекалено сме изнежени от градския живот.Незнам,ако се наложи рязко да си сменим средата,дали ще го понесем повечето.Аз гледам по себе си,колко лесно се разболявам от студа и как ми тежи да качвам баира.А ако ми се наложи да живея наоткрито по-за дълго,ще си гледам собствения сеир.
Тази година от работа и ангажименти,така се случи,че забравих как изглеждат и гората и планината sad Аве куца работа!
Не бива човек ,да изпада в параноя.Но е добре да бъде подготвен и закален.Подчертавам Закален.

Който има очи,нека вижда,който има сърце нека разбира!

Апропо:искам да поздравя Криси с пуснатата тема!
Това е още един начин,да се замислим....

Не се притеснявай Дакота, до свикване е .. и до премиряване. Сега знаеш , че имаш апартамент в града , където да се прибереш , имаш магазин на близко , където да "ловуваш" , има таксита и затова живота изцяло сред природата ти се струва тежък. Но ако един ден изгубим всички тези неща , че и от горе , тогава просто се примиряваш и ще се радваш всеки ден че изобщо си жива , защото няма да има с какво да сравниш и съпоставиш живота си сред природата и ще му се радваш , че изобщо го има.

Е от друга страна , спомените малко ще попречат на тази радост , защото има вариат да присъстват мисли от рода на: "Оффф, писна ми да ям от тея листа и да нося кожи, преди имаше магазини , влизаш си и си купуваш от всичко което ти се прияде , имаше удобни ботушки ...", а спомените се премахват с алкохол , следователно жизнено важно значение за оцеляването има ракията. След апокалипсиса , силно се надявам някой скоропостижно да се заеме с изработването на казан.

И когато един ден след 3000 години , цивилизацията се зароди отново , някой щаствил археолог ще отрие казана , на който ние ще сме написали "Наздраве". И това ще бъде голямо откритие за човечеството, и те ще разчетат надписа (без да знае какво означава) един ден и ще кръстят цялата област, където са го открили с името "Наздраве".

Ай Наздраве!

Офлайн

0

#27 02.12.2010 11:09:49

Dakota
Редови

Linderman написа:

Не се притеснявай Дакота..

Какво те кара да мислиш,че съм се притеснила,няма такива работи smile

Linderman написа:

Но ако един ден изгубим всички тези неща , че и от горе , тогава просто се примиряваш

Хм,хм,хм...Нещо ми се струва,че говориш на изуст,млади момко!Хайде да не зачекваме тази тема,че не се знае тук,кой какво е загубил и как се е "примирил" wink

Наздраве! smile

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#28 02.12.2010 11:17:12

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Dakota написа:
Linderman написа:

Не се притеснявай Дакота..

Какво те кара да мислиш,че съм се притеснила,няма такива работи smile

Linderman написа:

Но ако един ден изгубим всички тези неща , че и от горе , тогава просто се примиряваш

Хм,хм,хм...Нещо ми се струва,че говориш на изуст,млади момко!Хайде да не зачекваме тази тема,че не се знае тук,кой какво е загубил и как се е "примирил" wink

Наздраве! smile

Нещо ми се струва , че ти не мое да знаеш дали говоря на изуст ..... ама то филми много  big_smile

Сега сериозно ти казвам , че ако ти е прозвучало като "Дакота , мен слушай , ти трябва да се примириш , аз знам какво е ще те напътствам , на грешен път си ..." и че нещо те поучавам - НЕ , НЕ , и НЕ. Темата ми е смешна и моя пост беше по скоро за разтуха от колкото да те поучавам , че да ти казвам къде да откриеш разковничето , просто твоето мнение ми попадна първо пред очите , следващия път ше е някой друг big_smile Не се впрягай

Айде със здраве и да внимаваш ей ....

"ИзразЪТ `да внимаваш ей` е използван в контекста на лека и неангажирана загриженост към форумния участник, а не като форма на императивно внушение към същия. За първи път изразЪТ `да внимаваш ей` е използван през 1654 г. когато млад ирландски селянин на име `Ей` е тръгвал към новите зами , а майка му топло му е напомнила , че все още може да му издърпа ушите ...."

Мерси!

Офлайн

0

#29 02.12.2010 11:18:39

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Като няма ток и не работят телефоните как ще се свържите с близкте си ? Как ще ги намерите , ако навсякъде в големият град е хаос и разрушения примерно и не ги знаете къде са?

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#30 02.12.2010 11:40:42

Dakota
Редови

Ако семейството е в рамките на града,все пак ще бъде по-лесно.Удряте си всички една среща,някъде извън града,в случай на бедствие и така..Лошо е ако трябва да си събираш близките от различни краища на страната.За това е добре,хората да бъдат поне малко от малко информирани.

На някои им е смешно,няма лошо!Само да не си плащаме един ден скъпо,че сме допуснали умишлено да си робуваме на невежеството.
То вярно,че е по-лесно да си наденем розовите очила,но и това е до време...

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff