XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 29.11.2010 13:15:59

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Поемане на вода през правото черво!

Здравейте! Докато се рових из един руски сайт попаднах на няколко интересни неща (хляб от жълъди, кафе от корени на глухарчета и т.н.). Но по-интересното нещо намерих в една руска книга, в която според автора може да "пием" вода през правото черво със спринцовка. Или пък аз нещо съм объркал в превода   sad  . Метода е приложим при наличие на мръсна вода, ако няма време или възможност за дезинфектирането и. За всеки случай ще цитирам, а който разбира от братския език да провери изказването:
Питье через прямую кишку. Организм экономит воду, всасывая ее в прямой кишке из фекальных масс. Этим процессом можно воспользоваться для потребления грязной воды небольшими порциями.
Това разесняване е направено за пояснение защо ни е спринцовка в комплекта за оцеляване, като едно от приложението и.

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#2 29.11.2010 13:23:13

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Поемане на вода през правото черво!

lol  Не си се объркал! Значи идеята е да се използва факта, че вода може да се усвоява и от стените на дебелото и правото черво. Когато водата е замърсена, поемането й през устата може да доведе до различни храносмилателни проблеми: натравяния, повръщания, диарии, паразити и т.н. Приемането й "през другия край" обаче може да ни спести тия неудобства (освен едно единствено!). smile

Спомням си, че така една медицинска сестра, която претърпява крушение някъде из океаните, беше спасила децата си (и мъжа си май), като им въвеждала водата в правото черво, защото я били събрали на дъното на лодката от дъждовете, и вече се била замърсила прекалено, за да става за пиене.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#3 29.11.2010 13:52:41

gavra74
Редови

Уеб-сайт

А морската вода така дали може да се "пие" без да вреди на бъбреците?

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#4 29.11.2010 13:57:06

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Не мисля! Солта си е сол, и проблема не е в бъбреците, а в това, че организма ще извлече течности от тялото, за да я разреди.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#5 29.11.2010 14:37:04

gavra74
Редови

Уеб-сайт

предлагам да подходим научно  tongue  назначаваме доброволец, тапомпваме го изотзад с 3л морска вода и го чакаме да видим дали ще пукне  lol

Офлайн

0

#6 29.11.2010 14:46:01

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Това не е научно! Това е "по военному"! wink

Офлайн

0

#7 29.11.2010 15:09:09

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

С такива работи шега не бива , щото аз знам за един истински случай с компресор ...ей тъй на шега и после човека умира. Това са гаври !

Достатъчно е да се знае метода ,ако действително работи де . Дано да не се налага тая срамна работа. smile

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#8 29.11.2010 19:45:50

gavra74
Редови

Уеб-сайт

xenos написа:

Това не е научно! Това е "по военному"! wink

anjsan написа:

С такива работи шега не бива , щото аз знам за един истински случай с компресор ...ей тъй на шега и после човека умира. Това са гаври !
Достатъчно е да се знае метода ,ако действително работи де . Дано да не се налага тая срамна работа. smile

Е хайде сега... Шъ са нападаме на професионална основа  tongue

Офлайн

0

#9 29.11.2010 20:28:17

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Бе аз да питам... по научному, всъщност няма ли да си направим една най-банална клизма ? Като по този начин се дехидратираме още повече. Че и хранителни вещества да изгубим.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#10 29.11.2010 21:17:17

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Мне! smile То по малко, и стискаш!  big_smile  Между другото, що си мисля, че това го имаше в някой от епизодите на Беър Грилс?!

Офлайн

0

#11 29.11.2010 21:21:35

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Е не ми казвай че поне зловещото разстройство не ти е гарантирано ? lol

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#12 29.11.2010 21:29:05

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Ами там е точно работата, че не е! smile Затова го и правят... wink

Офлайн

0

#13 30.11.2010 00:35:25

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Става и без спринцовка. Има една техника на "засмукване" на водата, която йогите използват. Може би сте чували, че в йога се препоръчва периодично промиване на червата по този начин с леко подсолена вода. Това е по същество вид клизма. tongue

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#14 30.11.2010 11:52:09

Green
Редови

това си е най обикновенна клизма само ми е чудно как ще се задържи водата щото по едно време се бяхме зарибили да гледаме едни филми jackass(голяма простотия) дето си правиха клизми с бира соято си излизаще без никакъв проблем чрез напън (между другото е много смешно като го прави мъж) в един от епизодите на Беър Грилс също го даваха

Офлайн

0

#15 29.06.2011 13:52:34

Keltis
Редови

Регистриран: 28.06.2011

Green написа:

това си е най обикновенна клизма само ми е чудно как ще се задържи водата щото по едно време се бяхме зарибили да гледаме едни филми jackass(голяма простотия) дето си правиха клизми с бира соято си излизаще без никакъв проблем чрез напън (между другото е много смешно като го прави мъж) в един от епизодите на Беър Грилс също го даваха

Даже на Беър му харесваше, но той е изявен извратеняк, и за това препоръча да не се прекалява с клизмата защото водело до пристрастяване  big_smile  big_smile

"...Не съм съгласен с това, което имаш да казваш, но ще защитавам до смърт правото ти да го кажеш.!"
    Волтер
Това са моите принципи!
Ако не Ви харесват......има и други.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff