XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 06.12.2012 15:34:56

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Анкета: Харесва ли ви новият облик на блога?

Забелязали сте сигурно (ако не сте - веднага! wink ), че промених външният вид на блога. Харесва ли ви той? Можете също така в коментарите по-долу да изкажете мнение, или да посочите някакъв проблем/нередност, който сте забелязали.

Анкетата я пускам за 10 дни. Резултатите могат да видят само регистрираните, и гласували.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#2 06.12.2012 19:30:50

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Отг: Анкета: Харесва ли ви новият облик на блога?

о Да, харесва ми :І

(Изглежда ми по-изчистен. Не че старият облик беше лош.)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#3 06.12.2012 20:22:49

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Все още ми е трудно да предценя

Офлайн

0

#4 06.12.2012 23:07:44

Mistral
Редови

От: Балкана
Регистриран: 20.11.2012

От към код не ми харесва... все пак съм фронт енд и това ми е работата, може да се оптимизира.
За пример.
Снимките от галерията да се направят една след друга, а не в една дълга колона която е равносилна на отегчително скролване, така страниците ще са по малко, снимките ще са по на рядко - дефакто ще изглеждат като галерия и другите ти категории там.

xenos::bushcraft

Шрифта е много неприветлив спрямо лого ти...

Блог за бушкрафт, примитивни технологии, и живот с Природата…

Това ако може да махнеш шрифта и да сложиш друг ще е добре нечетимо е за хора, които не са го чели преди - направих си тест със съквартирантите ми.
LIVECHAT - а е добре да се стилне логин формата и дамата форма да се центрира.
Пренареди  категориите които са от дясната страна - RSS хранилки, Абонирай се по E-mail и т.н.
Моята гледна точка за това би било:
1. Категории;
2. Връзки;
3. Bushcraft & Primitive;
4. Чета блоговете;
5. Фен тениските;
6. Абонирай се по E-mail;
7. Харесай във Facebook;d j
и от там нататъка другите както си решиш. Като търсене не съм го споменал поради ясни причини.
Блокчето на търсачката където се пише текст се нарича input за тия които не знаят - Би било всички импути да бъдат стилнати така - примерно Абонирането за писма и контактната форма.

Можете да ми пратите е-мейл с тази форма:

Струва ми се много избождащо очите едно такова...

Като цяло типографията на целия блог би било добре да се промени изцяло.
Футъра би било добре да се центрира.
Формата за donate може да не се направи по приветлива...
Както The Fox е споменал за това, би било добре да се тества с различни контрасти на картинката и други картинки с различна цветова гама.

Офлайн

0

#5 06.12.2012 23:17:43

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Mistral написа:

Снимките от галерията да се направят една след друга, а не в една дълга колона която е равносилна на отегчително скролване, така страниците ще са по малко, снимките ще са по на рядко - дефакто ще изглеждат като галерия и другите ти категории там.

Със това съм съгласен. Както и за текста, шрифта вЕрно е кофти. tongue

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#6 07.12.2012 10:24:15

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Mistral,  *THUMBSUP* . Друго си е експертното мнение ...при това безплатно!  big_smile Признавам си, други са ми силните страни, и програмирането за уеб, както и разните му там дизайни, не са от тях. PHP и CSS (които основно се бутат тук) може да се каже, че не ги отбирам :[  Ето защо ми се налага да ползвам готови продукти, да пипам елементарни неща, или да ползвам помощта на приятели, с което гледам да не злоупотребявам.

В случая си избрах една от най-харесваните в момента теми за УордПрес, и се опитвам да я модифицирам. Първоначалната ми цел беше тя просто да заработи, и да премина на нея, като всички нередности и дразнещи неща да ги отстранявам с времето. Изброените от теб неща наистина може да се нарекат по-скоро "козметични", и могат да бъдат поправени. Определено ще им обърна внимание.

Това с галериите наистина го видях чак след като пуснах темата. На тестовия ми сайт галериите липсваха, и не предполагах, че ще се получи тоя ефект. В старата ми тема тъмбнейлите си бяха така, както казваш - едно след друго, докато запълнят страницата. Не така в една колона надолу. Ще се опитаме да го оправим.

Лайв-чата всъщност е друг софтуер, на друг сървър. Не е част от блога, тъй че той отделно ще се пипа, ако се пипа. smile

Ще пробвам да пренаредя категориите, предполагам имаш съображения, които са базирани на практически опит.

Ще тествам и други шрифтове, което може да се окаже най-пипкавата работа. Принципно очаквам пускането на WordPress 3.5, който казват, че щял да има вграден редактор на теми, с който да мога да пипам разни неща. Фонта гледам го взима от фонтовете на Гугъл. Някакъв Droid май. Ако имате предложения за по-добър... Както и размери...

Формата за донейт също нещо се прецака, като смених темата, и тя трябва да се бута. Лошото е, че е вмъкната в края на всеки пост при писането му, така че ще падне редакция sad

Благодаря за конструктивната критика, ако има още нещо - слушам! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#7 07.12.2012 14:37:38

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Пооправих някои неща:

- пренаредих сайд-баровете
- премахнах някои ненужни виджети и плъгини
- пипнах малко шрифтовете на заглавието

Офлайн

0

#8 07.12.2012 16:28:47

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

- пипнах и малко шрифтовете в контента, но нямам време сега... по-нататък още... smile

Офлайн

0

#9 07.12.2012 17:34:08

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Стояне наистина ли фамилията ти завършва с две фъта, или такива са правилата.  :[

Офлайн

0

#10 07.12.2012 18:45:55

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Не, придавам си тежест... wink

Офлайн

0

#11 08.12.2012 01:27:23

Mistral
Редови

От: Балкана
Регистриран: 20.11.2012

Ако искаш идните дни ще съм по свободен и може да ти помогна за тва онова ?!

Офлайн

0

#12 08.12.2012 11:01:55

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Ще видим аз колко ще съм свободен... wink

Офлайн

0

#13 10.12.2012 14:59:41

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Оправихме и галериите...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff