XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 07.08.2012 10:01:49

diavolo696
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 14.07.2011

Отг: Борба с насекомите

То не е много за тук ама все пак да кажа:
На село под асмата е ужас, фрашкано е с комари от животните.
Единственото спасение е вентилатор на максимална мощност за да ги издухва надалече  smile
Повярвайте трудно се задържа комар наоколо.

Любомир Найденов -  [url]http://hobbymodelsbg.blogspot.com/[/url]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! ®евгени 200

Офлайн

0

#47 03.02.2013 18:02:53

The Mechanic
Редови

Регистриран: 01.12.2012

Ей сега го видях това. Аз си бера листа от хризантеми преди да ходя в комарените владения. Слагам ги в найлонов плик и връзвам здраво да не съхнат. Вечер се натърквам по откритите места с тях. Доколкото знам има някакъв алкалоид в листата който блокира нервната система на комарите. Работи.

Произходът на инстинкта няма отношение към употребата му.
Въпрос на избор е, колко да ти е трудно.

Офлайн

0

#48 04.02.2013 10:48:47

The Mechanic
Редови

Регистриран: 01.12.2012

И друго се сетих. Финландските гранични патрули от началото на 20 век, които са патрулирали по границата с Русия (1313 км.) са използвали масло от бор или смърч размесено с олио или мас за да отблъскват комарите. Това масло се добива доста лесно с помоща на парен дестилатор и никак не е сложно.

Произходът на инстинкта няма отношение към употребата му.
Въпрос на избор е, колко да ти е трудно.

Офлайн

0

#49 04.02.2013 15:47:36

mihen
Редови

От: Шумен
Регистриран: 22.11.2012

По мои наблюдения кърлежите имат предпочитания към кръвната група или по-скоро към наличието на резус фактор. Миналата пролет бяхме на палатки на язовир Тича около 20 човека за 3 дни. Равносметката 5-6 човека си тръгнаха с по няколко кърлежа бонус, а като си говорихме там се оказа, че всички са А+ или АБ+ . Може да е било някаква странна случайност, или предпочитание на съответния вид кърлеж, но е факт. Жена ми А+ си тръгна с 6 броя, а за сравнение аз А- нямах нито един. Влияние би трябвало да оказват и телесната температура и кръвното налягане, но не знам дали на практика е така.

Офлайн

0

#50 04.02.2013 23:16:39

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Ползвали са боров катран с мазнина в пост 9 от темата съм описал подробно подобна рецепта която лично многократно съм прилагал . Действа на кърлежи ,бълхи , комари , конски мухи ,говежди обод , оси ,стършели и всичко останало ,включително и случайно минаващи загубили пътя туристи . Лично гарантирам за ефикасноста и съм готов да я изпробвам при екстремни условия като сибирската тайга ,блатата на камарг и джунглите на амазонка .

Офлайн

0

#51 05.02.2013 00:30:45

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Другия плюс е че при нужда може да се откъсне парче плат и с малко от сместа става отлична разпалка за огън , ама малко ,внимавайте с количеството.

Офлайн

0

#52 05.02.2013 10:01:29

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

За джунглите не се ангажирай да пробваш... Ония са мутанти, още имам белези!

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#53 17.02.2013 01:02:53

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

Искам да добавя нещо за Лаймската болест. Като цяло повече за кърлежите и най-вече Лаймската болест май е писано в блога - http://xenos-bushcraft.com/blog/2012/03/ticks/ (вкл. статия и коментари).
В коментарите там съм писал за 2 колежки с Лаймска,които станаха 3. Освен това 2-ма клиенти ми се оплакаха също от това. Тука Лаймската болест е направо с мащабите на епидемия,в БГ не помня някой да познавам който да я е имал.
Въпросната трета колежка беше почнала да се чувства като парцал в продължителен период от време та отиде на изследвания да види какво и има.Понеже тука имат навика да проверяват и за Лаймска и я откриха веднага.
Важното нещо което искам да кажа е,че след третирането с антибиотици проблема остава,година-две след развиването на болестта хората имат периоди в които се чувстват ужасно отпаднали,като хронична умора.Лекарите казват че това са дълготрайни ефекти от болестта.
Ето какво пише в Уики по въпроса:

"A meta-analysis published in 2005 found some patients with Lyme disease have fatigue, joint or muscle pain, and neurocognitive symptoms persisting for years, despite antibiotic treatment. Patients with late stage Lyme disease have been shown to experience a level of physical disability equivalent to that seen in congestive heart failure."

Надявам се някой от българските търговци да почне внася перметрин,който според много хора е най-доброто средство в борбата срещу кърлежите. (Перметрин - инсектицид който се нанася върху дрехите).

Последно редактиран от Momchil (17.02.2013 01:08:14)

Офлайн

0

#54 16.03.2013 00:51:42

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

"Мартин Монов: Стигнах до рак на кръвта след ухапване от кърлеж!"

"- Според вас заради заразения кърлеж и лаймската болест ли стигнахте до рак?
- Според мен двете болести са свързани. Дори преведох една статия за лимфом, където пише, че някои от видовете на този рак на кръвта са предизвикани от инфекция, включително и от паразита, който причинява лаймска болест. Той живее вътре в клетката и затова антибиотиците невинаги могат да стигнат до паразита, за да го унищожат."

http://www.blitz.bg/article/33578
http://laimskabolest.ovo.bg/

Офлайн

0

#55 16.03.2013 09:16:43

GOART
Редови

От: БГ/SE
Регистриран: 05.01.2011

В Швеция също е като епидемия това с кърлежите, тук освен лаймска болест(borrelia) повечето при ухапване заразяват и с TBE, някакво възпаление в мозъка, за което няма лек(има ваксина). На ухапаните им се дава само АЛВЕДОН или ИПРЕН, болкоуспокояващи.
Ако прескочиш трапа....ГУТ, ако не... Един вид естествен подбор. wink
Миналата пролет за една разходка успях да изтупам 10 бр. от панталоните си, и просто кефа от това, да си сред природата изчезва. Само да се оглеждаш наляво и надясно за смотаните гадини.

Последно редактиран от GOART (16.03.2013 09:24:39)

Tри неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

Офлайн

0

#56 16.03.2013 10:21:51

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ми Момчиле, да вземем да организираме една форумна доставка на перметрин през голямата локва. wink Че то тука май при нас не го продават. Да си обработваме "дрехите за гората" тука, че да не стават сакатлъци... wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#57 16.03.2013 10:40:54

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

Точно сега му времето да се организира това.Смятам,че всички съфорумци ще се включат без да се замислят.

Офлайн

0

#58 16.03.2013 10:51:03

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

bgpanev написа:

Точно сега му времето да се организира това.Смятам,че всички съфорумци ще се включат без да се замислят.

Дори и аз смятам да се включа , евентуално зависи от цената .

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#59 16.03.2013 11:27:26

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

slaf40 написа:
bgpanev написа:

Дори и аз смятам да се включа , евентуално зависи от цената .

Слави за какво ти е това чудо, като вие ходите голи и боси на ПауВау-то?

027934363.jpg?r=0

tongue  big_smile
П.П. Манката каза че била невинна. Твоята щерка или малкото бобърче те било снимало.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#60 16.03.2013 12:16:42

bobber
Редови

Регистриран: 17.12.2010

за набедреника бе big_smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff