XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 02.08.2012 09:51:29

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Отг: Борба с насекомите

Да си споделя и моето мнение по темата. Според мен най – добрият репелент е да се избягват периодите когато комарите са най – активни. И да си прави човек походи и бивакуване ранна пролет, есента и зимата. Никакви проблеми със гадовете, тогава гората е най – красива и лично за мен времето е най - приятно да си навън. Просто моята скромна личност не може да вирее на 40C из гори и полета %) . Предпочитам в такова време някъде на плажа под чадърчето, или да си чопля нещо да си майсторя на сянка под навеса в къщи. Не ме убивайте с камъни, лично мнение! tongue  Нали имаше една тема “Имали значение какво е времето”, за мен има ако е много горещо “Дим да ме няма”. big_smile

Със Здраве!  *DRINK*

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#32 02.08.2012 10:52:01

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

J Am Mosq Control Assoc. 2005 Jun;21(2):213-7.

Тестване на витамин В в ролята му на домашен репелент срещу комари
Ives AR, Paskewitz SM; Inter-L&S 101; Biology Interest Groups; Entomology Class 201.

Департамент по Зоология, Университет в Уисконсин, Медисън, WI 53706, САЩ

В популярните медии Витамин В често се препоръчва като системен репелент срещу комари. Тази информация е особено широко разпространена в Мрежата. Резултатите от малък на брой публикувани научни изследвания показват, че приемането на Витамин В комплекс не е ефективно като репелент. Тези изследвания обаче са непълни, защото са проведени с малък брой хора, и само с един вид комари - Aedes aegypti.

Ние разширихме този експеримент, като използвахме голям брой доброволци, и с използването на  Anopheles stephensi като тестово насекомо. Изследвахме дали допълнителният прием на Витамин В по различни схеми се отразява на атрактивността на излъчваните от кожата летливи вещества. Въпреки, че имаше съществени и последователни индивидуални вариации в атрактивността за комарите, ние не открихме ефект от приемането на Витамин В.

PMID:    16033124

Източник: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16033124

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#33 02.08.2012 11:04:18

diavolo696
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 14.07.2011

xenos написа:

След това всички са затворени в една стая със 100 женски комара (знаем, че само женските апат). После се отбелязва броя ухапвания на всеки. Достигат до извода, че няма разлика между групите.

+ - 1000 на които неможе да се определи пола  big_smile  big_smile  big_smile  *ROFL*

Аз лично ползвам на "Бочко" детски за деца от 0 до 1 година и мисля че върши работа за час два ако предния ден не е духало и женските не са осверипели от глад. Той малкия и той като мен, ако сме в тълпа с 1000 човека и има два комара само ще се лепнат на нас а вижте жената е друга работа, ней комар не я хапе ако се излъже нещо някои то на 101% е съгурно че ще умре след това  big_smile  big_smile  big_smile .
Чувал съм нещо за кръвната група на хората а именно, че различните групи ги хапят различно но не съм сигурен!

Последно редактиран от diavolo696 (02.08.2012 11:05:26)

Любомир Найденов -  [url]http://hobbymodelsbg.blogspot.com/[/url]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! ®евгени 200

Офлайн

0

#34 02.08.2012 11:10:46

cat
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Не гарантирам че ще свърши работа, но за комари закачете китка босилек на раницата и няма да ви закачат .

Офлайн

0

#35 02.08.2012 11:17:26

Mohera
Редови

Регистриран: 02.02.2012

Aloo написа:

Да си споделя и моето мнение по темата. Според мен най – добрият репелент е да се избягват периодите когато комарите са най – активни. И да си прави човек походи и бивакуване ранна пролет, есента и зимата. Никакви проблеми със гадовете, тогава гората е най – красива и лично за мен времето е най - приятно да си навън. Просто моята скромна личност не може да вирее на 40C из гори и полета %) . Предпочитам в такова време някъде на плажа под чадърчето, или да си чопля нещо да си майсторя на сянка под навеса в къщи. Не ме убивайте с камъни, лично мнение! tongue  Нали имаше една тема “Имали значение какво е времето”, за мен има ако е много горещо “Дим да ме няма”. big_smile

Със Здраве!  *DRINK*

Каква пролет, каква есен, вече в България има два сезона: еб@х тая жега и еб@х тоА студ  big_smile
На по-висока надморска височина няма много комари. По морето на повечето места също няма, но това са предимно места до които няма в близост сладководни басейни/блата и подобни локви и рекички, както и разтителност която иска повече влага (т.е. не задължително да има вода за джапане) Ние сме обградени от реки и рекички, през градчето минава Скът, в близост е Огоста и не много далеч Дунав  *CRAZY*  и комарите ни са си напаст, а незнам дали заради близостта на АЕЦ- Козлодуй са доста големи  *CRAZY*

Не е много бушкрафтърско, ама така или иначе не се движиме по сламени сандали и парцалени препаски  big_smile , наскоро бащата имаше 60 годишнина и един негов приятел донесе едно устройство на батериики горе-долу колкото запалка, работи на някаква честота и гони комарите в радиус от 6м. И наистина вършеше работа. То подобни има от сорта на програмка за телефон, да си го пуснеш на колонките на компютъра, но това може и да е дразнещо да спиш в стаята с подобен звук  *DONT_KNOW* , някои хора го чуват (и аз съм с доста чувствителен слух), но пък за навън е идеално.
Да не звучи като реклама, взели са го от Метро, но и из нета се намират такива джаджи на има няма 10лв цена, което си е доста смислено отколкото да се купуват разни мазила за , ако не едно то две бройки, връзващи се на подобна сума, пък трябва и да се клепеш с него, че и свършва  *NO*
Незнам как би се справило това на брега на Дунав, че там са големи хищници  o_O .

Последно редактиран от Mohera (02.08.2012 11:20:52)

Офлайн

0

#36 02.08.2012 14:44:11

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

В Созопол всяка година ни изяждат комарите, пък да кажеш че има наблизо сладка вода... няма. Тази година ме предупредиха, че е страхотия и ми поръчаха да купя де що репелент, факла, спирала и т.н. видя и да им нося.
Имам ултразвуково устройство, не мога да го понасям- главата ми бръмва направо. Иначе е с акумулаторна батерия, соларен панел и 3 честоти: комари, гризачи и кучета. Намерих си го на една разходка по Витоша smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#37 02.08.2012 15:26:36

Mohera
Редови

Регистриран: 02.02.2012

Хм, аз на Созопол от много отдавна не съм ходил, че там нещо не ми се нрави, пък и като малък с нашите все там сме ходили, ама в последно време ми е лудница.
Не е задължително да има сладковоедн басей, кеф ти отпадни води с не добре направена канализация, застояла вода и подобни. Ако не се лъжа към края на ... да кажем алеята на новия град  (покрай плажа дето върви) мисля, че имаше папур, а той не расте у морска вода smile, като това е стар спомен, от тогава сигурно са изникнали какви ли не "бетонни гъби"

Комарите се люпят във влажни места, особено когато пролетно време реките качат нивата на коритата си и след това почне да пада нивото, та точно на тея места дето водата се е отдръпнала е идеално за развъждане на гадините smile.

Офлайн

0

#38 02.08.2012 15:54:48

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Има дръжки... на 100м от там ни е къщата. Повярвай ми, няма условия за развъждане на комари, но ги има и то много. Предупреждавали са по някаква телевизия даже, че тази година били особено зли. Тигрови комари или нещо от сорта са казали, жена ми не можа да обясни точно. Спиралите за горене на Райд определено не им действат изобщо, не се хабете да ги купувате.

Офлайн

0

#39 02.08.2012 16:26:46

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Yavor написа:

Повярвай ми, няма условия за развъждане на комари, но ги има и то много.

Това изречение нещо не ми звучи както трябва. wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#40 02.08.2012 16:48:44

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Да. Но предполагам разбрахте какво имам предвид. smile

Офлайн

0

#41 02.08.2012 20:38:27

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Една интересна и полезна информация за последиците от ухапване от комар: ----> Цък

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#42 04.08.2012 09:05:44

Groznii
Редови

От: Попово
Регистриран: 03.03.2011

Скромен опит от ходенето по реките ... прави ми впечатление , че там където водата си е вървяща(течяща) комари няма(или не много) , но навлезеш ли на 10 метра в гората ставаш на решето . Спомням си един бивак на Голяма Река в Иванча - за цяла вечер-нощ и един комар не ни охапа до реката , за час разходка в гората преди обяд , си докарах сърбежи по цялото тяло за седмица .

Пътеката е най-умна. Тя е научила от много хора през къде да се провре

Офлайн

0

#43 06.08.2012 19:09:19

steff_s
Редови

Регистриран: 13.07.2012

bordaf написа:

А някой пробвал ли е с витамин В1, мисля че някъде четях как придава особен привкус на кръвта след ежедневната му употреба и това отблъсквало гадините....... Аз лично съм изпробвал метода с оцета - това лято в едно заведение на морето беше пълно с комари. С жената си поляхме от оцетника на масата и намазахме откритите места, а после за капак - разлях малко под масата. Имаше ефект, но все се намираше някой мноооого гладен комар.

Аз съм пробвал и работи, но зависи и от дозата - аз пиех по 4 на ден поне 7 дни преди планираното излизане.

Допълнение: Прочетох материала на Стоян, но в него се коментират свойствата на вит.В comlex, който съдържа всички витамини от група Б, необходимо е да се пие само B1

Последно редактиран от steff_s (06.08.2012 19:17:24)

Офлайн

0

#44 06.08.2012 23:10:17

djinko
Редови

От: Варна
Регистриран: 15.10.2010

steff_s написа:
bordaf написа:

А някой пробвал ли е с витамин В1, мисля че някъде четях как придава особен привкус на кръвта след ежедневната му употреба и това отблъсквало гадините....... Аз лично съм изпробвал метода с оцета - това лято в едно заведение на морето беше пълно с комари. С жената си поляхме от оцетника на масата и намазахме откритите места, а после за капак - разлях малко под масата. Имаше ефект, но все се намираше някой мноооого гладен комар.

Аз съм пробвал и работи, но зависи и от дозата - аз пиех по 4 на ден поне 7 дни преди планираното излизане.

Допълнение: Прочетох материала на Стоян, но в него се коментират свойствата на вит.В comlex, който съдържа всички витамини от група Б, необходимо е да се пие само B1

Абсолютен мит, никакво деиствие точно на витамин B1. В последния си опит стигнах до 30мг. на ден тоест 6 хапчета на ден в продължение на няколко дни - НУЛЕВ РЕЗУЛТАТ. Не мисля повече да експериментирам. За целта хората са измислили репелентите. Ефекта от босилека е аналогичен. Може би моите комари са мутатнти !?!

Всичко, което е далеч от морето, е провинция.  :-)))))
Memento mori

Офлайн

0

#45 06.08.2012 23:42:59

cat
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Ако няма наоколо нищо друго за смукане единственото което може да ги накара да не хапят е ДДТ, Данитол ,или Би58 ама те ги убиват и са леко отровни 1 категория за употреба та нестават за мазане . Самата дума репелент означава изгонвам така че и да семажем ако няма друг около нас ще хапят  единственото е да свикваме с тях  ]:->  %)  ]:-> .ААА и хапят само женските комари замислете се .

Последно редактиран от cat (06.08.2012 23:57:39)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff