XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 22.06.2012 20:02:33

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Сайтове за швейцарска армейска екипировка - Нова и не толкова

А бе нали ще пращам жената в Швейцария. Що да не ми донесе някое подаръче. Значи апел към би, три и повече лингвистите, дайте някой линк към сайтове в Швейцария за екипировка първа и втора ръка, щото на мен англисйкия и е ... а немския по-лош.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#2 23.06.2012 02:31:03

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

Отг: Сайтове за швейцарска армейска екипировка - Нова и не толкова

Ванка,

След едно бързо запитване до Гугъл мернах да споменават,че в Швейцария,особено в големите градове аутлети почти няма. Но може информацията да не е актуална/вярна. За армейска екипировка не знам,за туристическа/алпинистка швейцарската компания която знам е Мамут ( www.mammut.ch ).И на американският пазар присъстват,макар че по мои наблюдения не са особено популярни и не си спомням да съм чувал за някой техен изключителен продукт,но може и да греша. Ужасно скъпи са им продуктите,така че едва ли ще те заинтригуват.
Като любопитен факт се сещам,че единственият успял да се измъкне жив и здрав от злополучният патрул Bravo Two Zero на SAS (ако си гледал филма или си чувал историята) е бил с обувки Raichle които по настоящем са Mammut (Raichle е погълната от Mammut).Изминал е 160км пеша през вражеска територия с въпросните обувки (с мембрана Гортекс са били между другото) и по ирония на събдата е бил единственият от групата който не е ползвал зачислените армейски обувки ами си е позлвал свои туристически.Това го пише в книгата му за случая,която имам и съм чел. Не че искам да внуша,че благодарение на обувките е успял да избяга,аз лично при подобни условия никогаж няма да ползвам такива обувки,ама както казах в началото - любопитен факт.
Ами това е което знам за швейцарската екипировка (без виксовете и часовниците),жена ти вече ще види на място евентуално. Немски не знам и за сайтове на немски не съм гледал.

Последно редактиран от Momchil (23.06.2012 02:32:49)

Офлайн

0

#3 23.06.2012 07:59:34

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Що ще мъчиш жена си? Просто и заръчай да ти вземе едно швейцарско ножче, хем готин подарък, хем няма да го търси под дърво и камък. Пък и ти напоследък го раздаваш ножар. tongue

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#4 23.06.2012 08:14:49

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Мо, тук мамута е на почит ако се не лъжа ама цените са брутални smile. За обувките дето казваш четох че в последно време не били чак толкова доволни от тях щото китайското качество паднало.
Ванка, що не пратиш женати  в някой туристически магазин с промоция и намаление. Мисля че и туристическата екипировка ще ти свърши работа и нали знаеш няма нищо вечно дории  армейско да е. Примерно едно кратко търсене в нета

http://www.transa.ch/
http://www.pdgshop.ch/shop/index.php?cP … 5bbb2b018f
http://www.mammut.ch/de/stores_switzerland.html
http://www.swissmade.com/3136/alpine_club_switzerland

Последно редактиран от mchervenkov (23.06.2012 08:19:14)

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#5 23.06.2012 10:01:47

Галимунди

А бе няма всеки път ножчета да ми носи. Ще продължавам да търся, няма да откажа още предложения.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#6 23.06.2012 16:23:01

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Дрехи, Раници и други екстри на Венгер. Тук се продават някакви ментаци. Но то в днешно време май всичко си се произвежда в Китай.
Имам едно коланче на Венгер от щатите и съм страшно доволен от 5 години ми държи гащите и не се замислям да го сменям. Другото е разни мъжки аксесоари на същата марка.

Офлайн

0

#7 23.06.2012 23:26:36

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Ванка ти като моя синковец искаш всичко smile. Кажи какво искаш и да потърсим кой когато може.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#8 24.06.2012 08:13:36

Галимунди

Аз ако знаех smile Имам нужда от някоя и друга дрешка за в гората. Гащи, и яке. Ама по-добре ще е ако видя какво има на сайта и на каква цена и да си избирам от там. Намерих един сайт за военна екипировка втора употреба обаче немски. Цените са супер. Продължавам да търся. В краен случай ще отложа с 2 години покупката и като отида до Германия за нова кола (втора ръка), ще си накупя и парцалки.

Офлайн

0

#9 24.06.2012 08:29:13

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

Ванка,

Относно онлайн покупки виж тази тема от туристическият форум: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3413

Офлайн

0

#10 24.06.2012 09:16:51

Галимунди

Супер е Мо. Благодаря.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff