XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 21.06.2012 03:32:57

Baradj
Редови

Регистриран: 15.03.2012

Помощ в търсенето на желания нож.

Taка, понеже съм от малък град, тук се намират доста неща на много по-евтини цени от колкото в София примерно и съм доста оптимистично настроен за резултата от това за което ще ви помоля.
   Търся си нож фултанг с малък гард, но задължително с гард, с дължина на острието 10,12 см и с форма на клинът дроп пойнт или традиционно танто от епичната стомана до  40,50,60 лв. Може и само острие, дръжката ще си направя сам.

Офлайн

0

#2 21.06.2012 04:35:57

Baradj
Редови

Отг: Помощ в търсенето на желания нож.

Бях се надъхал да си взема Mora 2010, ама се съдрах да че по форумите и накрая започна да ми се вие свят като чуя МОРА, някой казват, че като удариш силно клон,от нож става на трион, други казват че можеш да режеш камъни с нея . Нямам ни най-малка представа за стоманите, химията ми беше НАЙ-СЛАБИЯ предмет в училище.

Офлайн

0

#3 21.06.2012 07:16:17

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Това дето четеш различни неща по форумите е нормално, не зависи толкова от ножа ами кой го ползва. Преди време имаше един пич с един кокосов орех, блъскаше го с една мора и не спря да мели колко гаден нож било това. Истината е, че си има отделни ножове за отделни задачи. Ако искаш да сечеш клони вземи си брадва, мората не е за това. Иначе лично моето мнение е, че мора са страхотни ножове, имам два и двата ги ползвам доста и не са точени а си режат супер. Но пак казвам зависи как и за какво ще ги ползваш.

Поздрави и Добре дошъл! *DRINK*

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#4 21.06.2012 07:22:03

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Освен че си от малък град май си и бил нощна смяна smile. Та няма ли някъде местен пазар да си купиш един костенски нож или нещо подобно. От от един панаир си купих костенско ноже и един за кухнята загледах и тези за кръста да ги нося ама му теглих една майна че какво ще правя толкова ножове, само колекция от железа.http://knivesworld.net/index.php?page=s … 25&lang=bg
Още един съвет от мене не си взимай тежък нож ако ходиш по баири че да ти не смъква гащите и мисля че няма смисъл от много дебели ножове има си брадви за тази работа http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=549 Ето ти едн асгъваема ножка идва малко дълга ама държи яко ряз. Можеш да си  намажеш лютеницата и хляба да си нарежеш. http://www.sportcitybg.com/%D0%9D%D0%BE … alcon.html
И другото е не си купувай нож от интернет без да си го барал. Аз направих някоко пъти тази грешка и после ме беше яд. Единственото което смятам за добра поръчка беше опинела ама той замина че беше от черно желязо smile. С кудуто дълго време си ходех по гората но го оставих в къщи че си имам Бг маде ин костенец те това дето исках първоначално smile. Първоначално и аз мислех фулт танг и тем подобни докато вече 3 години от как станах фен на ножовете не съм правил нищо друго а и не ми се  е налагало освен да режа и дялкам. Не ти бях много полезен но се надявам да се замислиш за това което наистина ще ти свърши работа, няма да се набутваш с пари за дивотии и ще е удобно и практично!

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#5 21.06.2012 07:56:48

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

mchervenkov написа:

не си взимай тежък нож ако ходиш по баири че да ти не смъква гащите

Ей как го лапнахте тоз лаф ама... big_smile  А е абсолютно реално неподкрепен. Човек ше каже, че колани не носите. Ако носите - ми позатегнете ги! Те не са за фаца! wink
Колкото до ножа, големини, дебелини - ми хората са казали, че за всяка работа си има чалъм и такъм. Като знаеш работата, ще й намериш и правилния чалъм, и подходящия такъм. Ако ше е само лютеница и хляб... нали... wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#6 21.06.2012 08:25:01

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Е ако ще ходя да спя някъде не си нося триона, теслата, и паранг и мачете а брадва да си насеча и нацепя дърва. Като дървата обикновенно и ги събирам сухи от земята и при по-студено време едно или две дървета да са зелени че да държат цяла нощ огъня.
" хората са казали, че за всяка работа си има чалъм и такъм." абсолютно съм съгласен с тебе и те подкрепям но ако си отишъл  в гората да бачкаш значи не си отишъл на разходка wink примерно а си отишъл по работа. Колан нося почти винаги но не виждам смисъла от това да имам винкел на гъза smile. Аз си казвам мнението от моята гледна точка. Случайно да помните снимките от х. Чавдар и ащо на Забърсания му  е тъп ножа и е само една малка чикиика, ако се не лъжа беше че "не ми трябва остър нож да си намажа филията" В крайна сметка никой от нас не  етръгнал на сам на там без багаж освен ако не е за твърде кратко време.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#7 21.06.2012 08:38:05

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Е, значи достигнахме до съгласие, все пак! wink Значи първото е човек ДА ЗНАЕ какво ще върши в гората, след това си избира ножа. За едни е мазане на лютеница на разходка, за други е нещо доста по-сериозно (разбира се, ако на него ще разчитат на ножа!) Ето защо е трудно, и не особено правилно да се дават категорични мнения и съвети на друг човек, изхождайки само от личния опит, трупан върху лични занимания. Не можем да си ги приписваме и на другите, нали? wink

Та това е, което исках да кажа, и да го приключим. Да продължаваме по същество. wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#8 21.06.2012 10:17:59

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Baradj дано да не ни будлкаш пак нещо с тая тема ... Преди пусна разни теми за комбиниран сатър , за екипировка при дълъг престой , разбуни духовете , ние даваме акъл като някакви спецове .... и накрая ти нито показа нещо да си направил или отишъл някъде . Пускаш тема и после нищо - не е редно така и аз лично вече не те възприемам като сериозен човек . Може и да греша - имаш шанс да ме опровергаеш с конкретни разкази,снимки и др. такива неща от личния ти опит ... в твоите теми .  Инак май няма много смисъл да пишем и да отговаряме , след като няма двустранен диалог.
Ти си на ход!

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#9 21.06.2012 11:27:18

Baradj
Редови

anjsan написа:

Baradj дано да не ни будлкаш пак нещо с тая тема ... Преди пусна разни теми за комбиниран сатър , за екипировка при дълъг престой , разбуни духовете , ние даваме акъл като някакви спецове .... и накрая ти нито показа нещо да си направил или отишъл някъде . Пускаш тема и после нищо - не е редно така и аз лично вече не те възприемам като сериозен човек . Може и да греша - имаш шанс да ме опровергаеш с конкретни разкази,снимки и др. такива неща от личния ти опит ... в твоите теми .  Инак май няма много смисъл да пишем и да отговаряме , след като няма двустранен диалог.
Ти си на ход!

Имам обикновенна лопатка (тип градинска) от стомана г65 и брадвича джобен размер пак от г65, без сап с наплетена дръжка от паракорда, и съм си адски доволен, дори и не тежат вобще, искам да ги кача от 1 месец, ама нямам кабел за телефона, двете ми излезоха 14 лв от един циганин ковач в градът, грозни са ама са ми отлични smile

Офлайн

0

#10 21.06.2012 12:19:35

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Хубаво, че ги имаш.... Дано по-нататък да разбереш посланието ми , засега виждам , че не си . Няма нужда да ми отговаряш и си в правото си да сигнализираш за тъпите ми писания .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#11 21.06.2012 13:36:07

Baradj
Редови

mchervenkov написа:

Освен че си от малък град май си и бил нощна смяна smile. Та няма ли някъде местен пазар да си купиш един костенски нож или нещо подобно. От от един панаир си купих костенско ноже и един за кухнята загледах и тези за кръста да ги нося ама му теглих една майна че какво ще правя толкова ножове, само колекция от железа.http://knivesworld.net/index.php?page=s … 25&lang=bg
Още един съвет от мене не си взимай тежък нож ако ходиш по баири че да ти не смъква гащите и мисля че няма смисъл от много дебели ножове има си брадви за тази работа http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=549 Ето ти едн асгъваема ножка идва малко дълга ама държи яко ряз. Можеш да си  намажеш лютеницата и хляба да си нарежеш. http://www.sportcitybg.com/%D0%9D%D0%BE … alcon.html
И другото е не си купувай нож от интернет без да си го барал. Аз направих някоко пъти тази грешка и после ме беше яд. Единственото което смятам за добра поръчка беше опинела ама той замина че беше от черно желязо smile. С кудуто дълго време си ходех по гората но го оставих в къщи че си имам Бг маде ин костенец те това дето исках първоначално smile. Първоначално и аз мислех фулт танг и тем подобни докато вече 3 години от как станах фен на ножовете не съм правил нищо друго а и не ми се  е налагало освен да режа и дялкам. Не ти бях много полезен но се надявам да се замислиш за това което наистина ще ти свърши работа, няма да се набутваш с пари за дивотии и ще е удобно и практично!

На Cold Steel Kudu съм изключително навит от доста време, и скоро ще си го взема.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 21.06.2012 14:36:07[/merge_posts_bbcode]

Намерих си нож който да ми харесва! Втора ръка Cold Steel Kobun за 50 лв, убеден съм, че това ще да е моя нож!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff