XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#946 08.03.2018 23:26:12

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

Отг: Брадви

Благодаря ти. Ще ги видя сапчетата, но си трябва ячко. Брадвето си е килце и половина, та дръжката ще е около 80 см. Имам големи брадви от българските, но често заклинват в цепеницата заради геометрията - острието преминава в профила на дръжката със стъпка, а не постепенно.
За тази се надявам да е добра в любимата ми самурайска техника - вдигане вертикално нагоре, после с леко приклякане я засилваш надолу и веднага с точка на въртене около по-близката до теб ръка я стоварваш справедливо.
Предпазител от кожа ще направя, повече ще му отива отколкото ламарина.

Офлайн

0

#947 09.03.2018 00:21:28

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Странджалия написа:

В Практикер имат много добри сапове направени от Ясен.

Пламене кой е тоя Ясен, дето прави дръжки за брадви бе. Не съм го чувал.

Петьо аз малко съм недоскив, ама тая брадва ми се види леко крива на дясно. Дано да  бъркам.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#948 09.03.2018 08:36:30

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

Галимунди написа:

Петьо аз малко съм недоскив, ама тая брадва ми се види леко крива на дясно. Дано да  бъркам.

Ванка, това е оптическа илюзия от ъгъла на снимане и от широкия обектив на телефона. Погледната отгоре, е симетрична.

Офлайн

0

#949 24.05.2018 18:35:58

Петър
Редови

От: София
Регистриран: 29.05.2012

Ха! Нещо любопитно, "нашенска" брдвичка стигнала до Америка smile . Пускам го просто защото ми се стори интересно, иначе аз лично не съм му голям фен на работата на този тип, попадал съм му на клипчетата преди..

"Stepping forward from where ordinary survival training ends, wilderness bushcraft is the detailed knowledge that can enable us to experience nature in a more indigenous way: a way that demands we open our eyes and other senses, and pay the closest attention to the world around us" - Ray Mears

Офлайн

1

#950 25.05.2018 02:32:00

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Можеше и по къс сап да си направи, като го гледам как души манарчето.:D

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer