XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#3661 11.03.2018 13:01:46

mastodont
Редови

От: София
Регистриран: 09.05.2011

Отг: Весели снимки + забавни истории - отмора за окото, мехлем за душата...

Туй е интресно, ма не знам де да го турна.. та ви го тугам тукинка:
https://www.nbcnews.com/science/science … in-n730746
за не-англо-говорящите, ей ви автоматичен превод тип "един гащи плява":
https://translate.google.bg/translate?s … edit-text=

"Неандертал използва ранна версия на пеницилин и аспирин"

Последно редактиран от mastodont (11.03.2018 13:02:24)

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

1

#3662 11.03.2018 18:48:00

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

- Скъпа, влез в магазина и си избери каквото искаш за 8 март.
- Идиот, това е магазин за един лев....

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

1

#3663 15.03.2018 13:04:52

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

038518075-big.jpg?r=0

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

2

#3664 15.03.2018 13:38:19

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Офлайн

0

#3665 30.03.2018 18:59:17

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Баба и дядо написали писмо до Господ:
"Много сме бедни и нямаме пари за отопление. Молим те, дай ни 1000 лева за дърва и въглища!"
Сложили писмото в балон и го пуснали.
Полицаи видели балона и го свалили. Прочели писмото и решили да помогнат. Имали само 700 лева. Отишли при старите хора и им ги дали. На другия ден гледат нов балон. Свалили го и в писмото прочели:
"Благодарим ти Господи, но другия път не изпращай парите по полицаи, че донесоха само 700 лева."

Офлайн

1

#3666 06.04.2018 15:53:27

Orlov
Редови

Наръчник на пилота

1. Всяко излитане е по желание. Кацането е задължително.
2. Ако бутнеш щурвала напред, къщите стават по-големи. Ако го дръпнеш назад — смаляват се. Това правило важи докато не дръпнеш щурвала съвсем назад и не го оставиш там — тогава къщите стават много големи.
3. Летенето не е опасно! Катастрофите са опасни.
4. Винаги е за предпочитане да си долу и да съжаляваш, че не си горе, вместо да си горе и да съжаляваш, че не си долу.
5. Единственият път, когато имаш прекалено много гориво, е когато самолетът ти се запали.
6. Витлото е един голям вентилатор в предната част на самолета, който служи да разхлажда пилота. Когато той спре, пилотът започва да се изпотява.
7. Когато изпитваш съмнения за височината, дай нагоре. Никой досега не се е сблъскал с небето.
8. „Добро“ приземяване е това, след което можеш да вървиш без лекарска помощ. „Страхотно“ приземяване е това, след което самолетът може да бъде използван повторно.
9. Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго, че да ги направиш сам всичките.
10. Разбираш, че си се приземил без колесници, когато трябва да дадеш пълна газ, за да стигнеш до рампата.
11. Вероятността да оцелееш е обратнопропорционална на ъгъла на приземяване. Колкото е по-голям ъгълът, толкова по-малка е вероятността и обратно.
12. Стой настрана от облаците. Добре осведомени източници твърдят, че някои планински върхове имат навика да се крият в облаците.
13. Винаги се опитвай да изравниш броя на излитанията с броя на кацанията.
14. Има три малки правила, които гарантират гладко кацане. За съжаление никой досега не е успял да ги открие.
15. Започваш с пълна торба късмет и празна торба опит. Номерът е да напълниш торбата с опита преди да си изпразнил тази с късмета.
16. Хеликоптерите не могат да летят — те са толкова грозни, че земята ги отблъсква.
17. Ако единственото нещо, което виждаш към прозореца, е земята, която става все по-кръгла и по-кръгла, и единственото, което чуваш, е вълнението, което се надига в салона за пътници, значи нещо не е наред.
18. Във вечната битка между птиците, изработени от алуминий, летящи със стотици километри в час, и земята, която се движи с нула километра в час, досега земята не е инкасирала нито една загуба.
19. Оглеждай се непрекъснато. Винаги има нещо, което си пропуснал.
20. Запомни, гравитацията не е просто идея. Тя е закон. И не подлежи на обжалване.

Офлайн

2

#3667 11.04.2018 15:32:14

biolander
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 09.11.2011
Уеб-сайт

30624742_10212085523039660_1784891384906383360_n.jpg

Не се сдържах, сантимент

Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

Офлайн

6

#3668 11.04.2018 18:52:07

Галимунди

Набирам данъчното за една справка и попадам на автоматична централа:
- Здравейте, вие се свързахте с данъчна администрация "Приморски Район" град Бургас. Ако желаете да платите данъците си, моля натиснете звезда. Ако не желаете, натиснете решетка...

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

5

#3669 13.04.2018 22:26:21

Галимунди

Мъдрите са казали - Закуската изяж сам, обяда сподели с приятел, а вечерята дай на врага си... А ние какво правим? Плюскаме все едно нито приятели имаме нито врагове...

Офлайн

4

#3670 15.04.2018 19:49:46

Галимунди

Бах тая пролет. По смотан сезон няма в Бургас.

Офлайн

0

#3671 15.04.2018 19:59:34

Okdalf
Сръчко

В наше село мъглата може да я хванеш с две ръце, и да я нарежеш на малки парченца.:P

Офлайн

0

#3672 18.04.2018 09:25:16

Okdalf
Сръчко

Надпис в лекарски кабинет: "Който си е поставил диагноза по Google, но иска второ мнение, може да погледне в Yahoo!".

Офлайн

1

#3673 25.04.2018 11:11:53

Orlov
Редови

И на руски език:

Офлайн

0

#3674 27.04.2018 18:48:51

Емос
Редови

От: Юпитер
Регистриран: 17.06.2016

Внимание! Текстът, който е представен съдържа отвратителни изрази и не се препоръчва за хора с слаби сърца!

Днес, с нашия училищен клас (12), отидохме в с.Чернево, Барите. Този път,,, пътят беше 1,5 или 2 км, а преди 1 година ходихме до по-далечна колиба за 4-5 км на отиване. Нямаше големи животни и следи за наличието им, нито зайци. Имаше само гущери и комари (там има много поточета). Бях си взел компаса, един нож и чакмака. Опитах се да запаля прахана от клечки за уши, но съм палил само три пъти и ми липсва опит. Иначе бях подготвил стрити сухи листа от миналата година (мисля, че бяха на меше), но не ме изчакаха и запалиха с запалка (вие знаете каква). Поради това се опитах само да демонстрирам, но от бързане и срам, че съм старомоден или горски - неуспях. С две думи днешно време е много срамно, ако разбирате.

Поддържах огъня с един приятел, а другите се възползваха от това и седяха на масата, пиеха бира и ядоха. После когато жарта беше готова други двама пържеха кюфтета и кебапчета. Докато се пържеха мезетата, аз дебнах гущери. Опитвах се да ги хвана с голи ръце, но не се получи, поради тази причина взех ножа и притиснах един с ножа. Хванах го, докато бях го притиснал, този гущер беше първият, който хващам. Казаха ми да го пускам, а аз питах други дали да го опека. С моят нож, който го притиснах му махнах главата, опашката, половината крака, после червата и кожата. Толкова е крехък гущера, че органите му се скъсаха и остана малко месо и кости.

Куфтетата не бяха готови и другите не искаха да слагам високо калоричния гущер до мезето. Много гнус, имаше. След мезето, сложих истинското меСо на шиш в голяма скара. Обръщах гущерското, мислех че му трябва дълго време, но шиша изгоря и месото падна на жарта. Тогава започна да се пече много бързо и започна да изгаря на пепел. Махнах го и се получи малко, но много калорично месо с кости. Гръбнака на костите са тънки (може да се гълтат), а на краката се плюят. Предизвиках някои и само двама приеха, разбира се опитах първи (първият опитан гущер и по-богато меню). Казах им, че може само да сдъвчат и изплуят. Първият дъвка, дъвка и не изплю, а вторият опита и искаше още, че тогава свърши гущерското. Останалите бяха гнусливи, а какво изпуснаха, гущерското месо има много по-голям вкус от пържоли, свинско и дори пилешко. По-вкусно е с 10 - 20 пъти от пилешкото, наподобява на скакалецешко месо, което съм опитал smile.

Ядох и мезета, разбира се. След това слязохме по-стръмен път до един извор. Навръщане от него извор се изкачих по 60 - 70 градусов баир от листа и пръст. Беше стръмен, за това се катерих с крака и ръце.

Стана време за тръгване, отидохме до автобуса ни и тръгнахме към училище. Когато слязохме, отидох до чешмата и зад гърба ми двамата готвачи на мезетата, разказваха на едни хлапетии, че съм ял гущер. Отидох да си чакам автобуса за село и ме посрещат с яде ли гущер. Опитвах да се измъкна, но тези мои приятели уж повече опит имали от мен (в разговора с хора) и продължаваха да казват, че съм ял гущер. За малко да го направя на лъжа, единия готвач каза на хлапетиите, да питат другите опитали гущер и те потвърдиха. Такава е историята.

Главният проблем е, че избрах пътя за бушкрафта, още откакто съм се родил, много див. Колкото и да ме разкриват, колкото и срам да понеса, колкото е трудно изучаването на бушкрафта в днешно време, колкото и да ме наричат горски и див, колкото и да ми казват родителите да не се занимавам с блъскането на камъни, няма да се откажа от бушкрафта.

Много благодаря за тези силни хора прочели и изтърпяли дългата история. smile

Може да е много трудно, но аз не се предавам.

Офлайн

5

#3675 27.04.2018 19:55:47

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Как изглеждаше гущера, голям и зелен отгоре или по-малък на кафеникаво бели петънца отвсякъде?
Запомни ли къде сте ходили? Там заслоните си имат име. Трява да помниш къде ходиш. Полезно е. Вероятно сте ходили на "Червената пръст", до него малко по-нагоре по едно дере има извор. По далечния заслон се казва "Батаклията". Не ти търся мъхна че си ял гущер, гледай за жаби, по-вкусни са. Дори деликатес.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff