XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 18.03.2018 13:27:33

Dojo
Редови

Регистриран: 20.04.2017

Отново за хамаците

Здравейте колеги! Планирал съм за тази пролет (живот и здраве) няколко дневен преход от Буново до Лакатник по К-Е. Идеята е нощувки на хамак, но поради липса на опит с такъв, имам въпроси към тези, които са наясно с тематиката. Сезона и височината подходящи ли са за такова начинание? Как стои въпроса с конденза? Спален чувал достатъчен ли е или да търся и подходяща постелка или пък друг вид спално пособие?
Или пък да си взема палтката да ми е мирна главата?
Засега разполагам с хамак, чувал, платно за тента, което ако намеря добър климатичен прозорец мисля да не взимам заради теглото, самонадуваема постелка (не съм чувал такива да се ползват с хамак).
Та всеки с полезен съвет или мнение е добре дошъл!

Офлайн

0

#2 22.03.2018 10:34:42

Dojo
Редови

Отг: Отново за хамаците

Мда, пак ще се гостува на бгмама. Всеизвестен е ниският им праг на конфеденциалност и неистовото желание да споделят. Там знаят всичко и по много, все някоя ще склони да ми каже дали и е протекло цедилото, сутрин рано на разсъмване.
С това, господа бушкрафтъри, като че изчерпах въпросите, които ме вълнуваха относно пребиваването в гората. Практиката учи най-добре, така че надявам се тя постепенно да попълва белите полета.
Хубаво е връщането на хората към природата, ако и да е разнозначно мероприятие. На първо време е добро осъзнаването, че качването на един връх с лифт, не прави човека планинар, както и нощувката събота срещу неделя в шумако, на 200 метра от джипката, не го прави бушкрафтър. Но рано или късно нещата ще се понаместят. Дано да е преди природата да реши окончателно да ги намести smile
Желая успех в начинанията ви!!!

Офлайн

0

#3 22.03.2018 11:35:56

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

'начи... интересно ми е това артистично "фръцване", придружено с тъничък сарказъм към потребителите на този форум! Интересно ми е не за друго, ами защото отговорите на въпросите ти отдавна вече са дадени в съществуваща тема за хамаците! Може би ти се е сторила малко дългичка и не ти се е четяло всичко? По лесно е разбира се, да се отвори нова, да я наречем "Отново за...", и хората да си напишат пак старите неща, ама така бавно, на порцийки...
Живи, здрави!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

4

#4 22.03.2018 13:16:22

Dojo
Редови

Здравей и на теб! Разбира се не е фръцване, но разбирам какво имаш предвид и очаквах реакция. Жалко е че е за "фръцване", а не за нещо друго. Например, че съм дал становище (вероятно полезно) за лерон, да речем. Не се чувствам специален, че да ми ходи някой по гайдата и да ми отговарят на секундата, но и не съм с капаци да не забележа, че като че ли общувам сам със себе си. Далеч съм от бушкрафта, но имах няколко въпроси и се надявах да получа отговор точно тук. Не съм обещавал трайно присъствие или каквото и да е. Чета много форуми, ще продължавам да чета и този, не виждам нищо нередно в ситуацията.
А живият форум (по мое скромно мнение) е този, в който и най-наивният или дори глупав въпрос не виси повече от 2-3 часа без отговор. И още, този форум в който и хората високо по веригата, не им омръзва да отговарят на лаиците, въпреки че са отговаряли десетки пъти и не ги пращат да четат, па белким на 5-тия ден намерят каквото търсят. За справка вижте блейдфорума.
И не проумявам защо вместо "върви на майната си", българите си пожелаваме живот и здраве?!?! smile
С най-добри чувства! Успех!

Офлайн

0

#5 22.03.2018 13:31:45

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Правила за публикуване и ползване на информацията в този форум

* * *
2. Препоръки

* * *

2.2. Преди да създадете нова тема, възползвайте се от търсачката. Може въпросът, който искате да зададете, вече да е обсъждан.

* * *

П.С. "Живи, здрави!" наистина не го казах вместо израза, който споменаваш, но... както и да е...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#6 26.03.2018 16:27:18

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Хамака е гадно нещо - много боли от него , пък не може да му го върнеш ... big_smile

Последно редактиран от anjsan (26.03.2018 16:27:34)

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff