XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 26.02.2016 13:55:32

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Лов с примки и капани

Всички на опаки ние на терсене... За сметка на това у нас пък е забранен нощният риболов... roll И ловът със соколи е забранен, до скоро и този с лъкове беше... Все неща дето са обичайна практика в много страни.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

1

#47 05.02.2018 14:09:56

Емос
Редови

От: Юпитер
Регистриран: 17.06.2016

Днес реших да направя капан за птици. Използвах метода на @velio от тази страница:
http://forum.xenos-bushcraft.com/viewto … 671#p23671
Като за първия си най-успешен капан, използвах този метод, защото той е лесен и
прост. Има много други начини за направата на капани. Аз ще изобретя и други
видове капани, но започнах с този на @velio.
В продължение на 2 часа приключих. Но с напредването на деня от спокойна
сутрин, започва да духа вятър и улавянето на птица е невъзможно.
Ето снимки и клипче от резултата:

DSC_1468.jpg

DSC_1472.jpg

DSC_1473.jpg

DSC_1474.jpg

Flash required

Много е здраво, не пуска, но задуха вятър и примката започна да се клати. Въженцето е
меко. Аз мисля, че капана не е толкова ефективен, за да хване птица. Възможно е да се
хване, но докато се задейства капана, птицата ще отлети. Примката е мека и
не се разтваря широко, за това шансът да се хване птица на моя капан е малък.
Опита си струва, следващият път дано да се получи по-ефективен капан.

Ключът към оцеляването и измъкването
е да не се предаваш никога.

Офлайн

0

#48 05.02.2018 16:01:55

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Емос, прати ми адрес на лични. Ще ти изпратя няколко метра от въже, което е по подходящо за капани. Но... Капанът трябва да го правиш с оглед на птицата която очакваш да хванеш. Едни са размерите за синигер и врабче, други за кос, сойка или гълъби и гугутки. Другото е, че трябва да прецениш тежестта която затваря примката спрямо птицата. Всички птици са с кухи кости, които са много крехки. Има опастност голямата тежест да счупи кракът на птицата и тя да отлети със счупен крак. Най-доброто време за лов с капани е от септември до март. След това започва размножителния период и не е етично да ги ловим птичките.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

1

#49 05.02.2018 18:23:58

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

Е има какво да се коригира,първо тежеста е много голяма,колкото по-голяма е тежеста..толкова по-голямо усилие трябва за да се задейства капана,пръчката на която трябва да стъпи пилето също е доста дълга,съответно и примката си я направил много голяма,с тоя размер си мисля че пилето ще има време за реакция и няма да се хване.Имай предвид че примамката най-често се слага на колчето с дупката..носещото,така че не ти трябва кой знае колко голяма примка назад,стига ти да е колкото като кацне да може да бодне от основното колче примамка.

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff