XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#121 08.01.2018 17:31:51

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Отг: Какво има у дома, градината?

Не става дума за алкохола - става дума за алтернатива на водата която не става:lol: В Призрен /Косова/ примерно пихме само буза. Водата беше кофти, минерална не щяхме, бира нямаше в капанчето дето седнахме, щото Рамазан а и бузата нямаше нищо общо с тая повърня дето я продават тука масово по баничарниците в България. Нито по цвят, нито по вкус нито по мирис. Човека като е жаден, се устройва някак си. Зависи от настройката и късмета му.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#122 08.01.2018 17:55:29

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Кольо написа:
Kent написа:

"Водата е мръсна и  вредна - пийте само домашна бира".

На същото мнение е и доктор Радева. И аз признавам си, съм склонен да следвам тази добра препоръка... big_smile

В тоя ред на мисли ето как народния творец е възпял водата:

Все пак да се върнем на темата.
Специалистите съветват за ежедневна употреба да косумираме (за двамата неразбрали имам в предвид да си купуваме) изворна, а не минерална вода.
Това, разбира се не важи за тези дето:
- си имат кладенци;
- пият от чешмата;
- ходят с тубите и трамвая до Княжево;
- си набавят водата от други напитки. Най-вече алкохолни.

Последно редактиран от Orlov (08.01.2018 18:01:34)

Офлайн

0

#123 08.01.2018 19:38:10

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Купувайтеее...

Последно редактиран от ilianlp (08.01.2018 19:38:30)

Memento mori

Офлайн

0

#124 08.01.2018 20:43:19

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Светльо, като ти чета постовете почвам да си мисля, че наистина си мислиш, че ядем доматите с колците и орехите с черупките. Разбира се, че средно интелигентният или поне информиран човек преви разлика между минерална, изворна и трапезна. А пък хората с бъбречни проблеми направо можем лекция да изнесем за минерализации, ПеХата, осмози, хлориране, озониране и деминерализиране. smile
А на теб препоръчвам да пробваш полулегалните чешми на старият "царски" водопровод в Дървеница доставял някога "рилска" вода. Няма по-вкусна и чиста вода в София.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#125 08.01.2018 23:14:01

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Кольо написа:

Светльо, като ти чета постовете почвам да си мисля, че наистина си мислиш, че ядем доматите с колците и орехите с черупките. Разбира се, че средно интелигентният или поне информиран човек преви разлика между минерална, изворна и трапезна. А пък хората с бъбречни проблеми направо можем лекция да изнесем за минерализации, ПеХата, осмози, хлориране, озониране и деминерализиране. smile
А на теб препоръчвам да пробваш полулегалните чешми на старият "царски" водопровод в Дървеница доставял някога "рилска" вода. Няма по-вкусна и чиста вода в София.

Само внасям уточнение, надявам се не съм засегнал някой.
Дай повече информация за тази вода. Обещавам да я пробвам.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff