XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#91 19.10.2014 10:32:47

indreal
Редови

От: София
Регистриран: 12.11.2013
Уеб-сайт

Отг: Комплект за извънредни и кризисни ситуации

bgpanev, аз в момента точно опаковка от упсарин ползвам - фабрично осигурява водонепропускливост (представете си само какво би станало с таблетките, ако проникне и една капка!!!), пък и побира доволно количество клечки, ама не е толкова cool, като цилиндъра, дето съм приложил...  :[  Включително ми е минавала през ум идеята за фенерче от 1 лв., което да се приспособи, ама не ми се ще да е пластмаса... От друга страна, както Yavor правилно отбелязва, от какъв да е метал ще бъде доста по-тежко от комфортното. Абе ако беше лесно едва ли щяхме да се обясняваме толкова smile

Офлайн

0

#92 19.10.2014 10:47:30

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Е то има и метални фенерчета от левче. Абе трябва да се зяпа по сергиите, те подходящите неща излизат неочаквано smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#93 19.10.2014 13:03:26

sirstevancho
Редови

Регистриран: 25.09.2013

indreal написа:
sirstevancho написа:

... Не знам, това е подигравка...

Чак подигравка не е. Все пак никого не са задължили да го пазарува - предлагат го, ако искаш. Поне аз го виждам като продукт за кисели гъзари. Пълно е с всевъзможни подобни неща, при това на съпоставими цени, които очевидно, за да се предлагат, вървят като топъл хляб. Пък и комплектите за оцеляване явно са много добра пазарна ниша, защото ми прави впечатление, че се предлагат масово. И тук далеч нямам предвид само линиите на разни звезди като Беър Грилс и от десена.

Лично мен много повече ме кефи следното подобно приспособление, което е само за кибритени клечки:
8b3d460ae71e5559e0021df6a8c29e14.jpg
Но все още нямам идея как да си го направя сам, тъй като цената му в Amazon пак е скандална. Така че ако някой има необходимата креативност и не се свени да сподели идея, моля да заповяда smile

DSC08209.jpg

Това е точно 4.30 лв. Не четиристотин и трийсе, четири и трийсе. Плувал съм с него в джоба и капачката бе достатъчна, за да не се намокри – но ако някой мисли, че не му е достатъчно – кутийката от упсарина е перфектна. Е, не е черна и тактическа, но с три – четири пласта изолирбанд става идеалка.

А колега Wind, не, не си чувал само ти за маркетинг, че аз даже го и работих 7-8 г. вече, но тук - не говорим за това. Потенциалните купувачи на тая стока са таргетирани така, че я купуват сравнително малко хора, а пък още - няма да я купят втори път. Евтините материали оправдава това, тъй като най-скъпото е сигурно контейнерчето или принта - но това не променя факта, че повечето хора, които се интересуват от темата - обичат да четат, търсят и гледат и рано или късно стигат до някаква истина, която е по-безопасна от тая глупост. И недейте да мислите, че бизнес се прави "бе и 5 човека да им ги купят - все са напред". Тъпо е.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

1

#94 19.10.2014 18:33:35

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

За пореден път се доказва мъдростта, че не е луд тоя дето изяжда два зелника, а тоя дето му ги дава.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#95 07.11.2014 17:13:39

Репичка
Редови

Регистриран: 18.03.2014
Уеб-сайт

RELAX написа:
indreal написа:

Лично мен много повече ме кефи следното подобно приспособление, което е само за кибритени клечки:
8b3d460ae71e5559e0021df6a8c29e14.jpg
Но все още нямам идея как да си го направя сам, тъй като цената му в Amazon пак е скандална. Така че ако някой има необходимата креативност и не се свени да сподели идея, моля да заповяда smile

Колега indreal, ето какво съм си спретнал сам,  по темата е и отговор на въпроса ти, а и за без пари е....  wink

[video]http://youtu.be/GccAar13vSI?list=UUYhrntl_QZ4eePwIcMEQ7Qw[/video]

Имам вече цяла торба с такива клечки и драскала...
Само че аз ги увивам с памук и ги топя в парафин.
И като ги топя в него внимавам да не омажа главичките.
Дават стабилно и дълго горене.
Тамън за разпалване.
Поздрав!

Последно редактиран от Репичка (07.11.2014 17:16:25)

"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Офлайн

0

#96 10.11.2016 16:16:03

Urban
Новодошъл

Регистриран: 02.07.2015

Вдигам темата отново..
Класическото оцеляване според мен, вече доста се отдалечава от нас, поне като вероятност да се случи. В България, днес може да ни се наложи да оцеляваме, но не с кибритче или вода, а да отблъскваме нападатели от различен тип. Затова вероятно вместо таблетки за дезинфекциране на вода ще бъде по-добре да имаме 4 пълнителя и АК74У, в нея. smile

Целта е само крайна точка на изминатия Път.

Офлайн

0

#97 11.11.2016 00:34:50

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Urban написа:

а да отблъскваме нападатели от различен тип. Затова вероятно вместо таблетки за дезинфекциране на вода ще бъде по-добре да имаме 4 пълнителя и АК74У, в нея. smile

Нападатели от какъв тип ще отблъскваме? И като ги отблъснем какво ще ядем - патрони 5.45х39? Вкусни ли са, как се готвят? Вода че няма да пием вече ми стана ясно.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

2

#98 23.06.2017 16:41:17

kukriblade
Редови

Регистриран: 30.04.2014

Клип който правих покрай една дискусия в блейда;

Flash required

[url]https://www.youtube.com/channel/UCvCyO50KEbOSCbY8VBZvkxQ[/url]

Офлайн

2

#99 13.12.2017 22:13:00

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Интересен комплект. В момента е на промоция.
SOS Emergency Survival Equipment Kit
c2b01603-25d0-4942-b763-a68f67b0a08f.jpg
https://www.banggood.com/Outdoor-Sports … rehouse=CN
http://budgetlightforum.com/node/33282?page=23

Последно редактиран от Orlov (13.12.2017 22:13:58)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff