XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 28.10.2017 23:56:11

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Въпрос за оцеляване на едно домашно куче

Привет колеги!

Имам проблем и се допитвам до вас за съдействие.

Притежавам селски имот, който както става на нашите години е вече обезлюден. Намира се на около 40 км. от града и реално мога да го посещавам не по-често от един път седмично, а зимата и по-рядко. Охраната на къщата е осигурена със СОТ от охранителна фирма, а охраната на прилежащите стопански постройки и целият двор е поверена на свободно пуснатият г-н. Вихър - далечен, но много верен роднина на немска овчарка. Прехраната му съм осигурил с автоматична гравитационна хранилка за гранулирана храна за кучета. Проблема ми е водата ... И именно сега, когато предстоят зимните месеци с преобладаващи минусови температури замръзването на водата му за пиене е проблема.

Мислих какви ли не варианти да поддържам положителна температура на водата му за пиене, за да не замръзва, но все нещо не ми се получава, нямам яснота по задачката.

Вариант 1 - нагревател с термо-реле на водата, което да изключва примерно при +10 градуса С на водата и да включва при +2/3 градуса С ми се върти в главата, но още не съм го избистрил.

Вариант 2 - в имота няма телефон, чрез който бих могъл да управлявам дистанционно някакви електроуреди...

Вариант 3 - няма надеждни съседи на които може да се възложи задачата...

Това е въпроса. Приемам всякакви разумни предложения.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#2 29.10.2017 10:11:54

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Въпрос за оцеляване на едно домашно куче

Идентичен случай с мой приятел, съседа е най-доброто решение. Хем дзвера има внимание, хем на имота си хвърля едно око. Шише ракия и добра дума връща  жеста. Това го пиша заради другите решения: ток телефон и Интернет. Зимата доста често има сривове в тока, така че да се разчета на него не е ефективно. А дзвера без вода не трябва да остава.:)

Офлайн

0

#3 29.10.2017 13:02:50

Ludipipo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 31.03.2011

Офлайн

1

#4 29.10.2017 15:23:27

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Всъщност нямаш проблем. На кучетата леда не им пречи. Спокойно ще си ближе. А падне ли снегът, пък изобщо нямаш притеснения.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

1

#5 29.10.2017 16:09:22

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Ludipipo написа:

Има нагреватели за рибки, които са с термореле. Предполагам може да се измисли нещо с такъв.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#6 29.10.2017 17:50:58

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016
Уеб-сайт

Вълка е прав. Не му пречи, че водата е замръзнала.

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

0

#7 29.10.2017 18:02:29

bafama
Редови

Регистриран: 01.09.2017

Преди години и аз го имах този проблем със замръзването на водата на кучето.Реших го лесно,направиха ми метална поилка, на дъното и завариха тръба,в нея сложих 12 волтова крушка от автомобилен фар(от старите, с кръглия балон) и трансформатор от "луничките".Зимата беше много студена но водата никога не замръзна.Кучето едва ли ще спре крадците,особенно ако няма хора в къщата.

Офлайн

1

#8 29.10.2017 18:04:59

bafama
Редови

Регистриран: 01.09.2017

трансформатора не е в тръбата smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer