XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 20.01.2017 11:03:26

kraychev
Редови

Регистриран: 18.08.2015

Избор на шалте

Здравейте, колеги,
Търся съвет за шалте, колебая се между два модела шалтета от пяна на Каримор. Едното се сгъва на "зиг-заг", а другото се навива на руло. Цената им е еднаква, размерите са почти еднакви (1850х550х10, 295г за рулото, 1860х560х18, 350 г за сгъваемото). Вижда се разликата в теглото - сгъваемото е по-тежко с 55 г, то е и по-дебело (18 мм срещу 10 мм за другото), но дебелината е за сметка на формата - прилича на нещо като кора за яйца, вижда се тук:

По принцип клоня към него, т.к. в събрано положение стои по-компактно, но ме притеснява доколко са издържливи сгъвките - дали няма да се прокъса на тези места.
Ще се радвам да споделите всякакви мнения, предпочитания и опит.
Поздрави

Not all those who wander are lost

Офлайн

0

#2 20.01.2017 15:24:08

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Отг: Избор на шалте

Не съм ползвал такова но си мисля , че имаш право да се притесняваш за сгъвките ,особено ако се ползва често.
Аз винаги съм ползвал навити на руло ,но пък това наистина изглежда прибрано.

Офлайн

1

#3 20.01.2017 18:52:13

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Отг: Избор на шалте

Аз бих избра нагънатото. Изправянето на навито шалте винаги ми е била любима занимавка като си оправям леглото в гората. Освен това почти двойна дебелина за 55 гр. разлика си е предимство. Колкото до връзките... дори и да се прокъсат имаш игла и конец ще си ги закърпиш.

После  ми дойде друга мисъл. В мястото на сгъвките ще се получават термомостове. Което няма да се случи на навитото.

Още по-друга мислЪ. Няма да се получават термо мостове. Хората са го измислили. Пуснах си филмчето.

Последно редактиран от Галимунди (20.01.2017 18:54:38)

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

2
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff