XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 09.05.2014 21:21:28

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Българска медицинска кутийка

;D не създавайте смут. Оставете това като наша малка тайна. :[

Офлайн

0

#47 10.05.2014 09:12:31

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

niksana_lud написа:

Добър ден на всички,искам да попитам каква е цената според вас на един такъв комплект от кафяв вид - бакелит в пълният си вид като на посочените снимки в темата.Благодаря предварително на всеки отзовал се на молбата ми.

На мен ми звучи това като: "- Колко сте готови да платите за такава кутийка, като на снимката..." Дано да бъркам де.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#48 10.05.2014 22:32:09

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ми нищо не плащам аз съм над това, щот съм на силни успукоителни. Пък и в болница работя  :[

Офлайн

0

#49 10.05.2014 23:16:16

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Okdalf написа:

Това за морфина е химера. За антидота тоже. Що не четете бре ора. Пише комплехт за ХИМИЧЕСКА и РАДИАЦИОННА ЗАЩИТА. За кво ви е този морфин. Сега поясненията. Зарин,зоман,табун-газове. Иприт и люизит-течности. БОФ /бойни отровни вещества/. Комлектите се съхраняваха отделно за това не сте ги виждали. По принцип мястото му е в торбата на противогаза. Исползване: тревога -газ. Слагаш противогаз и помагаш на другите. Ако някой се забави или е неспособен сам да се обслужи, може да бъде обгъъъзен. Като му сложиш противогаза му завираш една стъклена ампула от страни на бузката. Ампулите са стъклени с марличка в горен краи. Пълна с амонячно съединение за да се освестиш. Нали знаете щангистите дето им го завират в носа преди да излязат на сцената. Маляк и голям съд, когато попадне иприт или люзеит върху кожата се остъргва капката със сладоледената клечица tongue . С шипчето пробождаш първо малкия съд и с помоща на приложените марли внимателно забърсваш участъкът. После с течност от големия съд промиваш мястото, пак с маря от приложените. След това си хакваш една спринцовка от антидота меките ампули с игла. 1 сваляш предпазителя на иглата, 2 завърташ основата на иглата докато усетиш пробождането на контейнера, 3 стискаш мехурчето вертикално. Стискаш и зъби roll и хакваш иглата мускулно. Хапченцата са за обеззаразяване на водата след ядрен взрив. Това е на кратко което си спомням. Бакелитовите кутики са по стари. Новите са зелените. Не са херметични, стават като се навие лента цитоплас. Кво си мислите като съм служил на подводниците да не съм стрелял торпедата с прашка. Това си спомням, някъде имах стара паметка на войника. Сега се сещам за нея.

Имаше си и морфинец в зелените...поне по мое време... smile

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#50 13.09.2015 22:33:30

GRIZZLY
Новодошъл

От: Варна
Регистриран: 28.02.2014

Ампулата с червена капачка е атропин-антидот за нервнопаралитични БОВ"зарин,зоман,Vx табун.Ампулата с марля в единия край се нарича противодимна чупи се слага се в подмасъчника на противогаза при поразяване от задушливи БОВ ,хлорциан,синилна киселина.Таблетките са йод които се приемат няколко часа преди да се се премине през зона с радиоактивно заразяване.в бакелитовите кутии които имат метален шип с който се пробиват пласмасовите туби с дезактивираща течност оставя се да действа 5-6мин.и после с кръгово движение с марлите без да се размазва бов внимателно се подсушава ,в зелените кутии шипа и тубите са заменени с пулверизатор-универсален дегазатор принципа е същия пръскаш на поразеното място и после гимнастиката с марлите пак след 5-6мин.ползвт се за общоотровни бов иприт,азотен иприт,люизит.и ампулата така наречената"морфинова",силно обезболяващо странно е,че никъде не се споменава морфин .Надявам се да съ бил полезен:)П.С.забравих да спомена,че повече от 2ампули атропин не се слагат и при прилагане се  забождат на ревера или друго ясно видимо място и пострадалия трябва да се евакуира за медицинска помощ.

Формата е временна,класата вечна.

Офлайн

6

#51 18.11.2016 15:30:08

plamenvolodiev
Редови

Регистриран: 21.12.2015

Господа да Ви върна назад по темата от преди 2 3 години когато сте я разисквали smile Попаднах на един руски сайт в който се обяснява за АИ-2 , медицинска руска аптечка, на тяхната гражданска защита против аварии от атомно естество или различни поражения. Потърсих наш бг еквивалент, и попаднах на Вашите коментари по тази тема. Мисля че нашата гражданска защита се е справила не по малко зле в това отношение. Та въпроса ми е може ли да се сдобия с такава, и ако да освен кутийката може ли да се намери цялото вътрешно съдържание? Знам че ще е с изтекъл срок, но като цяло с какъв съвременен еквивалент може да се заместят нещата в днешно време ?

В Русия вървят тези аптечки по около 500 рубли или 15 лева. Но май вече са забранени със закон от 2012година. В БГ как е ?

Руския сайт за поръчка

Don't panic be prepared
ВИДЕО КАНАЛ - https://www.youtube.com/channel/UCmCdly2pZ_6qIHQ2I3KMUUg
ФЕЙСБУК СТРАНИЦА - https://www.facebook.com/BgAdventureTime/

Офлайн

0

#52 18.11.2016 16:23:26

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Пламене, току що спечели такава бакелитена кутийка ИЗП неотваряна с изтекъл срок на годност. Можеш да си я вземеш от мен от Ред Рок или кажи как да стигне до теб.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#53 18.11.2016 22:00:45

plamenvolodiev
Редови

Регистриран: 21.12.2015

Йеееее, благодаря с удоволствие ще си я получа  big_smile:D:D в четвъртък , петък и събота ще съм в София, наистина мога да мина и да си я взема, тъкмо планувах да разгледам такъв магазин, супер стана, напиши ми моля те кой от 3-те ?

Don't panic be prepared
ВИДЕО КАНАЛ - https://www.youtube.com/channel/UCmCdly2pZ_6qIHQ2I3KMUUg
ФЕЙСБУК СТРАНИЦА - https://www.facebook.com/BgAdventureTime/

Офлайн

0

#54 18.11.2016 22:47:02

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Радвам се. Ще ти пиша във вторник защото в момента не знам графика.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff