XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 28.09.2016 01:00:56

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Отг: Комплект за хранене

Мен, от тия трите, главно лъжичката ме интересува. Нож (поне един) имам в себе си винаги. Вичичка и с разцепена клечка ще се импровизира, ама да си направиш лъжица е по-трудоемко.

За Mil-Tec съм напълно съгласен с теб. Нищо тяхно, което съм си купил, не е било стока. Във немските форуми, даже често ги натичат Müll-Tec. (Müll значи "боклук"). big_smile

Офлайн

0

#17 28.09.2016 11:01:13

diavolo696
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 14.07.2011

Неандерталец написа:

Е да, ама хималайката е розова. smile

.... веднага си задавам въпроса как пра-пра-дядо ми е оцелявал без йодирана сол и паста за зъби с флуор и стронциев окис.

И аз се извинявам за спама НО не се залъгвайте... На времето всичката сол е била от черноморските солници, където солта е била с известно количество съдържание на  йод. Липсата на такава е водила до удебеляване на щитовидната жлеза или както го наричаха на времето "болен от гуша" и са ми казвали бабите и дядовците, че това се получавало защото дадения човек консумирал много малко или почти никаква сол.
Баба ми също беше болна от гуша и сега манджите и не се ядат от сол tongue жалко само че сегашната няма нищо общо с тогавашната.
Колкото за пастите за зъби аз си купувам само хомеопатични и държа да са без флуор същите и за децата.
Пак се извинявам за спама
Да се върна на темата...
Понеже на работа всички ядат кои с какво намери винаги си нося в мен един комплект компактни прибори и си боцкам само с тях.
От естетическа гледна точка имаме няколко колеги които освен лъжица не признават нищо друго, ама някакси ми изглежда твърде некултурно и просташко да ядеш пържени картофи или да си дробиш кюфтето с лъжицата например.

Любомир Найденов -  [url]http://hobbymodelsbg.blogspot.com/[/url]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! ®евгени 200

Офлайн

1

#18 28.09.2016 12:05:36

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Неандерталец написа:

Торбичката е страхотна! Много ми харесват етническите мотиви. Сам ли ги бродира? Сгъваемите прибори също изглеждат интересно. Откъде са?

Нъц. Торбичката е от един онлайн етно-магазин, пластмаса, правена в Китай. Не мога нито да шия, нито да бродирам...

Приборите са на Vango. Имаше ги в сайта на Ташев едно време. Доволен съм - компактен и удобен комплект. Ползвам ги както в града, така и в планината.

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff