XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 27.08.2016 22:21:35

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Проект за бърза превръзка с една ръка

Много сте вещи по въпроса, другари. Ама само да знаете как го правят в болниците. Ми по добре е да не знаете. Суха прегрята пара върши чудеса. На 600 градуса малко твари оцеляват. А как да си я направите, две тенджери под налягане ви стигат. Другото в интернет.

Офлайн

-1

#47 30.08.2016 22:18:30

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Хехе добре. Тоя дето ми е праснал минуса, някога виждал ли е плазмен стерилизатор на живо в болница. Знае ли колко е голям?
А запознат ли е с режима на работа? Щото той има капацитет за определено време. И нещото от отделение А не може да се стерилизира в отделение Б. Просто щото няма как да се транспортира стерилно. На места се ползват парни стерилизатори, има електрически такива. Ама как да го знаете като си чешете пръстите. Това което го писах за тенджерите под налягане даже не сте си направили труда да го проверите.
пп Дзвер що просто не ползваш два стерилини бинта във вакуумна опаковка примерно. Кучу да не е стерилен ша ма прощаваш. Или като ги кърпите като чехли/ сори за израза/ имам колеги ловци. Всеки път си слагате стерилни ръкавици. Първия бинт ти е тампона с втория правиш превръзката. Все пак говорим за кърска ситуация. Ветеринаря свършва останалото.

Офлайн

0

#48 03.09.2016 14:53:17

Звяра
Редови

Регистриран: 24.09.2014
Уеб-сайт

То не е много по темата, щото е за импровизациите по тема превръзки, ама аз като един от доайените на "мързеливия сървайвъризъм" реших да скоча на нещо готово, та ако ви е любопитно какво аджаба представлява по-старата версия на израеския военен индивидуален превързочен пакет /ИПП/ можете да разберете от сътвореното на пияна глава от мен видеопредставяне. big_smile Благодарско на колегата kalokalo дето ме открехна на далаверата wink Цената на която се дотътриха от Обетованата земя до България е 6 лв на бройка, което за мен е приемливо.

Flash required

Офлайн

2
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff