XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#106 12.05.2015 16:43:18

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Някои впечатления и поуки за екипировката на лятна планина

Ми не знам, за мен лично, "мила родна картинка" е: да влезеш в някой форум, да помолиш за съвет, да ти дадат един куп ценни такива + синтезирана полезна информация, да изръсиш някоя друга глупост, и накрая да наречеш всички "смешници в смешен форум" (не буквално, но по смисъл). Ти как мислиш?

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#107 12.05.2015 16:55:12

Borneo
Блокиран

Регистриран: 07.05.2015

xenos написа:

Ми не знам, за мен лично, "мила родна картинка" е: да влезеш в някой форум, да помолиш за съвет, да ти дадат един куп ценни такива + синтезирана полезна информация, да изръсиш някоя друга глупост, и накрая да наречеш всички "смешници в смешен форум" (не буквално, но по смисъл). Ти как мислиш?

Принципно си прав.
Форума е сериозен. Има много ценна информация, но има и много изцепки и то от "старите кучета".
Реакцията ми е срещу тези дето праскат мунусите за да се подмажат на някой, щот се познават примерно.
Другото дразнещо е как твой колеги се пробват да се еб...т с новодошлите примерно, само защото са си дружки.
Нищо лично, аз не съм от тук и съм за малко, но прави лошо впечатление.
Освен ако не сте решили да възродите комсомолската организация. Тогава такива отношения са приемливи.
Сега ако искате може да ме отлъчите от вашата организация с бан, примерно.

Офлайн

0

#108 12.05.2015 17:02:42

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Не знам, аз мисля, че колегите бяха дори по-тактични от обикновено (знаем се! smile ). С времето ми се струва, че ставаме все по-сдържани. smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#109 12.05.2015 17:07:51

Borneo
Блокиран

Регистриран: 07.05.2015

xenos написа:

Не знам, аз мисля, че колегите бяха дори по-тактични от обикновено (знаем се! smile ). С времето ми се струва, че ставаме все по-сдържани. smile

Възможно е, ти имаш по-голям поглед на нещата. Това говори добре за вас.
Благодаря им в такъв случай.
Обещавам да внимавам какво пиша.
Поздрави на всички.

Офлайн

2

#110 12.05.2015 18:20:38

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Borneo написа:

Благодаря им в такъв случай.
Обещавам да внимавам какво пиша.
Поздрави на всички.

Няма нужда да внимаваш приятел, причината да се ебават с теб е само и единствено, че не си чел старите теми. Въпросите които задаваш (а и отговорите които задаваш също) са дъвкани, дъвкани та ни е втръснало до повръщане от тях. Каква вина имаме (ние "старите кримки"), че всеки новодошъл се хваща или за ножовете или за самозащитата. И започва да се държи като ощипана госпожица, като му кажат че вече сме коментирали темата. Няма да коментирам някои, които още преди да са казали "Здравейте, аз се казвам Еди Как Си, работя Еди Кво си и много обичам да миткам из горите..." почват да се държат като най-големите специалисти по всички въпроси и надменно ни уведомяват, че после ще ни кажат кое как се прави. Ти разбира се не си от тях, но представи си една таква ситуация. Така че хич да не ти дреме за минусите. Пусни една статийка къде си ходил напоследък с малко снимков материал и да видиш как ще се обърне баланса тутакси. Досега гледах да не се намесвам в полемиката в която си се забъркал още с влизането, но виждам че понеже не познаваш хората лично почваш да се ядосваш на зевзеците.

На твое място не бих обръщал внимание на нито една дума написана от Окдалф и бих вярвал на всичко което каже ФхДх за ножовете. Толкова от мен, дано съм бил полезен.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

1

#111 12.05.2015 22:48:29

mastodont
Редови

От: София
Регистриран: 09.05.2011

Миии да върнем темата в.. темата: лятната екипировка:
С моите мързеливи скитания съм стигнал до следните изводи:
1)поларче/лек вълнен пуловер
2)памучна риза тъп дънкова, по-големка, че полара/пуловерчето под нея ако е хладно.За ветър, а за и време, което е твърде топло за полар/пуловер)
3)шушляково яке за лек/среден дъжд или студен вятър
4)пончо за силен дъжд..
5)има удобни и ефтини навратници, тип ръкав, дето ако е хладно стават за лека шапка или на вратЪ.. та в този аспект 2.. леки са..
6)панталон, който спира ветър, тип работнически(ако му са с цип крачолите да става на къс:по добре, в бриколаж са по 35лв).
7)Леко глезава рабУта е добавянето на елек, но в по-хладното време е компактен и перфектен бонус. Да не забравяме, че лятото на високо и на ниско са различни ситуации.
8)Термо клин/клина-за-7лв-от-битака/напольонките-от-казармата и т.н. са бонус към всеки панталон или за спане в чувала.
9)Изработката на леки гети с "капак" за над обувката(да не мокри, а и с/у ветрец) е лесна от старо шушляково яке, а пазят гащите под коленете и пончото при дъжд.
10)За добавка лека шапка с периферия за слънце, в магазините за левче има сгъваеми сламени(заЙби красотътъ).
11)За спален чувал: може по-лек + леко поларено одеалце от 10лв от 'сека верига тип карфур/хит и т.н. сгънато на 2 в/у теб, в чувала.. компактно и дава доста добър ефект. Отделно се намачква в торбичка шита на ръка до компактен размер.
12) тениска/юнашка фланелка, според разбиранията чиляка.. брой който колкото си знае..ама 2+ е  удачно...

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

1

#112 12.05.2015 23:06:00

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

аз открих топлата вода и слоевете тая никаква зима

1. термоблуза и термоклин, може и ефтини за БГ
2.поларче горе, панталон на Gaupa доле /панталона е тип работнически/
3. Waterproof тънко якенце - трети слой.
4. Чорапите на RELAX.

това за дрехите, а обувките са от цяла кожа  на Gelert.

30 и нещо години ходя на зимна планина, сефте не търча зорлем да  си сменям обувките на хижата. Краката ми бяха сухи.
Хижата е Плевен, планината Стара, прехода Левски-Плевен. Средата на февруари т.г.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

1

#113 13.05.2015 16:11:12

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

С риск да ви подсетя за един отдавна напуснал форума човек и екипировката тип гумени цървули-войнишки клин-шаячна аба-ямурлук cool cool cool, ще споделя моята "екипировка", която е горе-долу old style. tongue

Тениска, риза памучна, камуфлажни панталони български (без зимната подплата), поларена блуза, камуфлажна куртка (без зимната подплата), дъждобран тип пончо, български турист. обувки (Net-walk, май ги правят в Русе).
Понякога нося риза и панталон Helikon-Tex. tongue

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#114 15.08.2016 06:23:14

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

Първо трябва да се уточни кога почва лятото горе. smile
12 срещу 13 август на връх Вихрен беше точно 6 градуса, а ако случайно беше заваляло и задухало и става мама мия.Лятната екипировка трябва да е съобразена с това колко високо ходим и коя дата е защото края на август и сняг е прехвърчало. По-добре е да носим килограм повече отколкото да ни трябва нещо и да го нямаме.

1 Обувките- Най общо казано с тежка раница  обувам високите трисезонки, а с лека (7-8 до11кг макс) обувам маратонките за планина. Зависи от прехода. По черните пътища на ком-емине който ми е любим преход маратонката за планина и лека 11кг раница а ако може и по-лека са идеални защото 30-40-50км всеки ден с трисезонка по равното са самоубийство. По Пирин с камънаците където не мога  да ходя бързо по скалите слагам трисезонките. Зависи от прехода. Когато в края на деня човек плете краката от умора и от тежката раница трисезонката е по-добрия вариант.

2 Панталоните са ми два шушлякови анцуга , чист шушляк без подплати, съхне бързо и пази от вятър а и диша добре и кожата ми се чувства добре.. Идеалната дреха за 10лв.

3 Полар-ясно е за какво е.Сутрин като тръгна зъбите ми тракат без него, а понякога и с него.

3 Мембранно яке с качулка, което обаче е доста старичко и силен дъжд няма да спре та затова си нося и дъждобран.Като ходя в ниското го оставям и само дъждобрана ми е достатъчен и за вятър и за дъжд.

4 Дъждобран-какъв точно да е зависи пак къде ходите. Найлонови не ползвам. По Родопите и по ниските части  ми е много по-удобен този който е за раницата и за мен общ, пончо ли му казваха забравих. Когато човек се катери по скали обаче може да го застъпи както ми се е случвало и да се претрепе както не ми се е случвало smile  затова отделно дъждобран къс за мен който покрива горната част на тялото, а на краката така или иначе шушляка съхне бързо и отделно покривало за раницата .

5 Шапка за слънце от тези дето ти пази врата и ушите от слънцето и шапка поларена за студените нощи

6 Ръкавици през чистото лято не взимам, но за мен лятото вече свърши, така че средата на август вече мятам едни леки поларени в раницата, но само ако ходя по високите части. Вчера бяхме в Родопите но макар и студено в ниското и гората не ми трябваха.

7 Термобельо-две мериносови тениски с дълъг ръкав. Тънки са и не ми е жега, а и ръкава пази от слънцето, а мазилата са ми неприятни и затова дългия ръкав е добро решение.

Последно редактиран от zcezbpm (15.08.2016 06:23:48)

Офлайн

3
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff