XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 29.03.2015 00:05:22

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Търся си раница!

Преглидай темата има добри попадения http://planina.e-psylon.net/viewtopic.p … 03ecba1507

Офлайн

1

#47 06.04.2015 12:08:31

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

След доста гледане си купих раница Ташев Съмит 42. Пробвах и други раници, особено се огледах в по-леката Ташев Дистънс, но не ми лепна. Стоях в магазини, натоварен с багаж, и накрая си избрах тази в точно тази разцветка:

Ташев Съмит 42

Много е здрава, добре изработена и ми ляга точно на гърба. Пробвах я на ски и съм доволен - скиорските обувки не ми ръмбят на гърба, а след това раницата се компресира до компактни размери. Горния и предния джоб са много удобни. Теглото и е много ниско, особено за раница от Кордура.

Минусите са че в джобовете няма кукичка или халкичка за закачане на загубваеми предмети, няма по-малко джобче с ципче вътре, няма джоб за хидратираща система(който аз ползувам за друго), мрежестите джобове отстрани можеда да са с по-стегнат ластик.

Мисля да нанеса леки подобрения, като сложа вътре някакъв органайзер, закачен на Т-образната рамка. Нещо такова, но ултралеко и просто:
органайзер

Търся някаква по-тънка плочка пластмаса или друг материал, да го облицовам с парче неопрен, за да става и за сядане върху мокро и студено, и да му пришия или завържа прости и леки мрежести джобове с ластик, без капаци.

Цялата работа е за да на падат на дъното термос, кутия с храна, аптечка или някакви тежки неща, които при непълна раница не правят добър баланс. Иначе при пълна раница е ясно - тежните неща до гърба и от средата нагоре, леките уплътняват. Тогава органайзер не трябва, подреждаш.

Като цяло съм много доволен от раницата, не отстъпва много на Дойтер, а цената и е убедителна. Скоро ще има по-сериозна употреба и тест.

Офлайн

1

#48 18.08.2015 20:55:09

ge0rge
Редови

Регистриран: 02.08.2010

Аз имам съмит42 (кордура варианта) от 2008, в 95% от случаите съм я претоварвал! Много е здрава, за майтап ми се закъса ластика на единия мрежест джоб smile

Големият й тест беше в Рила, престой 6-7 денонощия, тъпкана с дрехи, храни, бутилки, други боклуци, пикел мъкнах някъв (не знам за кво ми беше), палатки, шалтета, брезенти...

С времето започвам да й прощавам теглото или съм се оптимизирал smile

Използвам много ръбести кутии като цяло, които слагам в нея, виждам съм я как се "разтяга" по цели дни - просто ме кефи колко е здрава!
На дъното винаги имам комплект дрехи, запечатани вакумно - тоест раницата винаги стартира с 2-3 кг smile
Тествал съм я и в двата варианта - много тегло и много тъпкане-пълнене.

С две думи - много доволен.

Сега мисля да пробвам някои от евтините ловджийски раници (поръчах си от декатлон, чакам я тези дни), ако нещо ми направи впечатление - ще пиша

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff