XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 10.09.2013 10:31:22

Zagy
Редови

От: София
Регистриран: 12.03.2013

Отг: Ray Mears against Bear Grylls

Много правилно си го каза - те са двете страни на една и съща монета.

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#32 10.09.2013 10:36:43

Gotti
Редови

От: Плевен
Регистриран: 13.09.2011

Рядко се обаждам, но ето и моите (както се казва) "5 стотинки по темата" : Няма най-добър .... няма сценарии, в който някой да е на върхЪТ и да няма стигане.Има различни техники и това си проличава в "Двойно оцеляване".
  Дали харесвам баТ Беър - ДА (също така и Миърс, Страуд, Коуди, Дейв, Ед Стафърд и т.н.) Дали бих направил голяма част от нещата, които показват те - НЕ.Всеки има глава на раменете ... преценява това нещо за него ли е или да използва другия съвет ... или да не прави нищо - задника си е негов.В началото на всчко предаване (говоря в частност за "Man vs Wild") има надпис за всички , които дръзват да копират техники на сляпо.
  Всички са експерти (говоря за гореспоменатите), защо да не направят малко $$$ от това.ОчеВАДНО всичко в този живот е маркетинг ... каскадите се продават по-добре.Дали ще спечелиш няколко медийни точки от скандал или да нападнеш някого - разбира се - виждаме го всеки ден в политиката.Дали е искренно - не мога да знам( а и не ми трябва ... тази "война" не е моя).Дали батко ВИ Беър не му пука за мнението на колегите - казва не но езика на тялото говори друго ....
  На кратко - Гледай, Учи, Практикувай , но НЕ КОПИРАЙ.

П.П. Относно Саймън (човека с камерата от екипа на Беър) - вярно, че прави това, което и бат Б. , но с въжета и още няколко човека.

Спасителят в ръжта.

Офлайн

0

#33 10.09.2013 15:13:54

The Fox
Редови

От: Русе
Регистриран: 03.10.2012

Аз няма да изказвам мнение по темата но ще кажа че гледах едно предаване "Дискавъри ме спаси"и там давахха за някакви деца как вървели по едно замръзнало езеро и едното пропаднало.другите нямало как да го извадят и то издаржало 1-2 часа по съвет на беар в някой епизод.Така дошли пожарникарите и го извадили.Извода за мен е че грилс прави глупости но показва и полезни неща

Enjoy life. There's plenty of time to be dead.

Офлайн

0

#34 10.09.2013 15:19:48

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Е, то няма как да има предаване "Дискавъри ме затри..."  big_smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#35 10.09.2013 16:42:31

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Лисичке, гледах въпросната серия и ако ме питаш мен, пък и всеки, който ходи сериозно на зимен риболов и се е готвил за такава ситуация, ще ти каже, че детето е оцеляло, въпреки съвета на Беър. Пък и няма как да е 1-2 часа! В ледена вода и половин час, дори ако си много подготвен си е повече от достатъчно за хипотермия. А ако няма кой да съобщи на пожарникарите?
Направи си труда да видиш руснаците какво препоръчват в такива случаи. А повярвай ми руснаците разбират от сняг и лед! Има няколко техники за измъкване от такива ситуации - ще ти е полезно да ги разгледаш. Ето ти нещо много полезно. Ако потърсиш ще откриеш още.
http://ria.ru/infografika/20111208/510361860.html
Руснаците при зимен риболов носят и две шила вързани на връв едно за друго като връвта е преметната през врата и минава през двата ръкава както едно време ни връзваха ръкавиците на пързалката. Шилата са в ръкава до китката. Ако паднат във водата ги вадят и изпълзяват като ги забиват в леда.
Това е интересна тема и живи и здрави, зимата може да си поговорим по нея.

Последно редактиран от Кольо (10.09.2013 16:49:18)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#36 10.09.2013 16:48:43

The Fox
Редови

От: Русе
Регистриран: 03.10.2012

Въпросната серия съм я гледал преди толкова много време че напълно съм забравил подробности.Може и минути да е.Все пак нали и дискавъри трябва да обяснят на хората че ако ги гледат са безсмъртни big_smile

Последно редактиран от The Fox (10.09.2013 16:48:55)

Enjoy life. There's plenty of time to be dead.

Офлайн

0

#37 12.09.2013 05:26:35

universum
Редови

Регистриран: 01.07.2012

Гледах една серия с Грилс. Изяде някаква ларва и или повръща, или се осра, май второто беше. Щеше да пукне от дехидратиране.
Е сега драгите зрители какво да правят да ядат или да не ядат ларви.

Офлайн

0

#38 12.09.2013 07:36:39

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

universum написа:

Гледах една серия с Грилс. Изяде някаква ларва и или повръща, или се осра, май второто беше. Щеше да пукне от дехидратиране.
Е сега драгите зрители какво да правят да ядат или да не ядат ларви.

Да си ги мажат на главата.. big_smile

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#39 12.09.2013 08:50:04

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Изгледах първия сезон на новото предаване на Беър Грилс.

Пълно е с комерс, но едно-две интересни неща на серия, може да научи човек. Просто трябва да ги филтрира измежду глупостите.

Офлайн

0

#40 12.09.2013 10:57:34

stef.angelov
Новодошъл

Регистриран: 16.07.2013

Аз съм от феновете на BG smile. И по темата искам да споделя мнения и впечатления.
Не съм от силно просветените по различните инструктори, експерти и т. н. по оцеляване, въпреки, че съм заглеждал това което излъчват по телевизията.
Поредиците на БГ ги следя и ми харесват.
Харесва ми мотивацията, решимостта и вярата, която излъчва и с която заразява всички около него та включително и мен. Показва как един човечец, като всички останали, ходещ по земята е способен да хапне буболечка или жив охлюв прясно изваден от черупката гарнирани с мърдащи червейчета, ларвички и някой животинки които не познавам, без да повърне и с ненакърнена психика от блюдото да продължи напред. Изумява ме самоконтрола му когато прави всяко едно от нещата показани из поредиците. Да вярно проверено е преди това дали е достатъчно дълбоко има ли камичета по дъното и разбира се налични са водолази наоколо и спасителен екип но все пак, кой пък би го направил..? Показва как човек все пак има вероятност да оцелее дори при попадане в замръзнало езеро, ако успее да ограничи паниката и то това не го разказва, а директно го прави. Както за замръзналото езеро така и за всякакви други ситуации. Как от "намерени случайно" предмети успява да скалъпи работещи инструменти, превозно средства и др. сечива.
Успял е след счупване на гръбнака да се възстанови и да изкачи в. Еверест. И въпреки, че травмата е била от скок с парашут, то това не му пречи да продължава да го практикува.
На практика всеки сам трябва да може да прецени какво е по неговите възможности и умения и да вземе това което се отнася за него самия. Винаги може да се случи нещо непредвидено но все пак кой нормален човек без да е проверил ще иде и ще се метне от 10-15 метра в езерце или рекичка... Дето се вика "Будала човек и вързано куче го хапе."
По отношение на малчуганите, който гледат шоутата: За повече пострадали поддръжници на кечистите или Бентен съм чувал от колкото на Беар-а.
И разбира се всичко което се показва по телевизора е с цел печалба.

Офлайн

0

#41 12.09.2013 13:28:56

stef.angelov
Новодошъл

Регистриран: 16.07.2013

И само да добавя: Далеч съм от мисълта да слагам Ray Mears до Bear Grylls или пък да казвам кой е по голяма работа smile. Има и от двамата какво да се научи.

Офлайн

0

#42 13.09.2013 10:42:30

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Неандерталец написа:

Изгледах първия сезон на новото предаване на Беър Грилс.

Пълно е с комерс, но едно-две интересни неща на серия, може да научи човек. Просто трябва да ги филтрира измежду глупостите.

Хубаво Боре, ама ако тези дето гледат нямат инструментариум за преценка и попиват всичко като истина от последна инстанция? За това го критикуваме БГ, че е безотговорен към тинейджърите които имат нужда да копират поведенчески модели и първосигнално копират най-атрактивните такива. Знаеш, че личният пример е най-мощния инструмент за обучение.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#43 16.05.2014 23:16:23

BearG
Новодошъл

Регистриран: 13.05.2014

Не хейтвайте Беър така *STOP* .Предаването му е хубаво, отчасти поучително, но от други не за подрастващите като мен. При първия епизод на заснемането, операторът на Беър го кара да вземе един червей и да го изяде, казва му: "Хайде Беър, схрускай го, публиката ще полудее!" big_smile Та самият той, казва, че всичко се прави за шоуто, както и че нищо не се прави на сляпо при заснемането, всичко е обезопасено от експерти по сигурността, като първо се прави карта на заснемането. За мен той е истински боец с несломим дух. Доказва го много пъти в живота си. До това дали е по-добър експерт в оцеляването от Ray Mears, не може да го сравнявам, защото всеки е уникален сам по себе си, специализирани в различни среди на оцеляването.

Последно редактиран от BearG (16.05.2014 23:25:15)

Офлайн

0

#44 17.08.2015 23:44:40

William Bligh
Редови

Регистриран: 13.06.2014

Комай Рей Миърс само присъства в топика. Темата е за Беър Грилс... естествено - шоубизнес, баси...
И аз споделям очевидно всеобщото мнение, че шоуто на Беър Грилс е на първо място шоу, а не програма за обучение. И е глупост ако се приема различно. Опасна глупост. Трябва да му се признае на БГ, че е преживял доста през живота си - доколкото знам е бил на ръба да остане инвалид, но успява да оцелее. От друга страна се присъединявам напълно към бай Кольо, който го сравнява с оня австралийски дебил как му беше името, дето го наръга ската, който вместо предаване за животните беше направил предаване за себе си, тъпото кюфте, в което се бъзикаше със животните. Е... набъзика се... Фактът, че пукна точно по този начин е най-големия урок, който е дал на зрителите си.
Общо взето човек трябва да си изясни какво търси:
- ако търси шоу - изборът е Беър Грилс,
- ако иска да научи нещо - от Беър Грилс за 15 минути ще научиш всичко, което има да се научава от Беър Грилс. Като много трябва да се внимава какво научаваш. В едно клипче в тубата един дядка, който изглежда разбираше доста, даваше акъл какви ножове са подходящи за бушкрафт и първото, което каза, беше - и не си купувайте оборудване, препоръчвано от шоу-звезди, като Беър Грилс или Лес Страуд!

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff