XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 06.03.2015 18:31:46

Скитник
Редови

От: СО-Софиянец отскоро
Регистриран: 04.03.2015

Мнение за сламка за пречистване на вода на Web-Tex

20150306_103858.jpg

Здравейте,имам тази сламка вече от поне три години.В истински реални условия съм я ползвал веднъж.Другите няколко са били само за проба.Не са минали по-вече от пет литра вода през нея а лимитът и е двеста.Винаги след употреба съм я изстръсквал от водата и чакал да поизъхне преди да затворя и прибера.Отворих я преди няколко дни и риших да пия вода през нея.Водата имаше вкус на застояло блато а беше от чешмата.Някой ползва ли такава сламка да ми обясни аз ли нещо съм сбъркал или съм си дал парите напразно.

П.П.  Аман от технологии.Колкото по разчитаме на тях,толкова по сме изложени на риск:)

Победата е за подготвените

Офлайн

0

#2 06.03.2015 19:47:54

slaf40
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 15.08.2010

Отг: Мнение за сламка за пречистване на вода на Web-Tex

Няма ли да е по-лесно да си запалиш огънчето и да си превариш водата ?
Въпрос от "лаЙк" .

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

2

#3 06.03.2015 21:14:30

Скитник
Редови

От: СО-Софиянец отскоро
Регистриран: 04.03.2015

Мога,но не винаги.Има и моменти когато няма такава възможност.Когато наистина ползвах тази пущина бях в Австрия и се наложи да събирам вода от локва в десет вечерта през пролетта и валеше дъжд.А останах без вода от глупос разбира се.А ако все пак бях запалил ей така огън в Австрия,не само вода щяха да ми дадат ами и подслон smile
Знам много начини за пречистване на вода,но си купих тази джажа  която според рекламата е много надежна в което вече се съмнявам и затова питам ако някой друг ползва такава да сподели мнение.
По принцип организма ми е привикнал на приемането на малко вода и не ми пречи.Поне не усещам.Правил съм по 20 км.преходи през горещ ден без да почуствам жажда.А от може би три години ям по един път на ден.Не защото няма какво.Просто организма се нагажда.В случая когато използвах сламката бях пил вода за целия ден около 200 рама.Не бях се хранил от около 20 часа и след като се нахраних,осъзнах че съм без вода.Тогава бях щастлив че имам тази придобивка.Мога да дам и други примери когато е за предпочитане използването на това пред спирането и преваряване или филтриране на вода,дори и пред хапчетата за пречистване,но няма смисъл. smile

Победата е за подготвените

Офлайн

0

#4 06.03.2015 22:25:30

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Изглежда в рекламата се казва колко литра вода може да пречисти сламката, но удобно забравят да споменат за колко време бактериите и разните водорасли я превземат. Филтрите са най-чудесната среда за развитие на буби. Според мен е трябвало винаги да прекарваш през нея известно количество чешмяна вода (или нещо по-силно антисептично). В нея има флуор който убива всичко живо във филтъра. Това са разсъждения на лаик всъщност. Обаче елементарната логика го подсказва. Единственото ползване в реални условия и е разказало играта.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

2

#5 05.05.2015 14:27:01

lupo
Редови

Регистриран: 09.07.2012

Аз лично от година и нещо ползвам постоянно Sawyer MINI, като много често пия вода през него от планински застояли води, както ти си го ползвал твоя по локвите в Австралия smile smile smile

В комплекта имам спринцовка за обратно изплакване и така се избягва проблема, за който пишеш. smile
Благодарение на обратното изплакване филтъра може да се ползва цял живот, производителя (американски) дава гаранция ~ 380 000 литра вода.

Офлайн

4
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff