XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 19.06.2013 20:46:09

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Охлювъдство

parev, това с лекуването на рани съм го пробвал лично. Като деца натривахме  охлузените си колена и лакти със секрет от охлюви и дали заради внушението, дали заради лесната регенерация на кожата при децата дали заради съдържащите се в секрета полезности, но раните заздравяваха удивително бързо.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#17 16.07.2013 12:27:21

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Охлювите са много вкусни, но лично за мен, само докато са топли. Ако престоят сготвени един ден, вече ми намирисват.

Бай Кольо, казваш, че си ял гол охлюв - те не са ли отровни, или не те разбрах правилно?

Друг въпрос - винаги съм ходил за охлюви април-май, че после не ставали за ядене - това от баба ми го знам. Има ли нещо вярно?

Офлайн

0

#18 16.07.2013 12:41:40

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Голите охлюви са същите като "облечените". Проста са малко по-слузести, и ще им трябва повече промивка, но основната спирачка за неупотребяването им за храна си се явява чисто и просто естетически предразсъдък. wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#19 01.07.2014 18:42:25

Репичка
Редови

От: София
Регистриран: 18.03.2014
Уеб-сайт

freako написа:

Абе яденето лесно ама хамалогията преди яденето - http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=19&t=914

Гледах едно клипче, дето някакъв англичанин като ги събереше ги оставяше за два дена в затворен съд с малко царевично брашно .
И когато почнеха да серат в бяло, започваше истинското готвене.

"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff