XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 14.09.2013 11:06:38

Bones
Редови

Регистриран: 25.03.2012

Les Hiddins. The Bush Tucker Man

Интересно е, че все още никой не е споменал за този австралиец, макар лично аз да го приемам за кръстника на всички т.нар. бушкрафт и сървайвъл формати. Нещо повече, човекът е наистина доказал се експерт и забележете, ЕДИНСТВЕНИЯ, който все още не е изкарал една будка с фирмени продукти и свръх инструменти за оцеляване.

http://en.wikipedia.org/wiki/Les_Hiddins

Първите му предавания датират още преди Рей Миарс да е решил, че може да влезе в телевизора, а ако някой се вгледа в начина на заснемане на поредицата на Хидинс, то без голямо усилие може да разбере от кого се се учили всички останали експерти и продуценти на т.нар. сървайвъл мърчандайзи. Особено нашия приятел Рей, който въпреки изцепката с ножчето, все още ценя като източник на полезна информация. Накратко. Хидинс е незаслужено забравен и пренебрегнат, може би поради неговото собствено разбиране да седи далеч от рекламата и тровещия медиите комерс. Нещо, което лично за мен е повод само за уважение.

Тук може да се прегледа първата част на поредицата. Останалите сезони може да се намерят в Пирата или отново в Тръбата.

Изключително добър и увлекателен стил на заснемане + тонове полезна информация около т.нар. буш храни и най-добрите методи за лагеруване и откриване на вода в напечената от слънце Австралия.

Като бонус, още един малко известен "експерт". Robert Harold Bredl aka. Босоногия бушмен.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rob_Bredl

Човека е повече известен с тормоза си върху крокодилите, но в буш серията определено има какво да се види. Един от любимите ми откъси - Наденичка от барамунди.

Офлайн

0

#2 14.09.2013 14:42:29

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Les Hiddins. The Bush Tucker Man

Bones написа:

Интересно е, че все още никой не е споменал за този австралиец, макар лично аз да го приемам за кръстника на всички т.нар. бушкрафт и сървайвъл формати.

Бе не е баш тъй.. wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#3 14.09.2013 15:10:36

Bones
Редови

Ще поясниш ли? Винаги е хубаво да научиш нещо ново.

Офлайн

0

#4 14.09.2013 15:24:36

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

Bones написа:

Ще поясниш ли? Винаги е хубаво да научиш нещо ново.

http://xenos-bushcraft.com/blog/2010/07 … %84%d1%82/

Офлайн

0

#5 14.09.2013 15:32:18

Bones
Редови

Имах предвид във форума и то с повече информация, но все пак благодаря за бързата реакция.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff