XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 08.06.2012 16:44:10

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Избор на маршрут, състояние и околна среда.

В линка по-долу препращам към блога на Андрю Скурка, който обяснява как си избира маршрут, по който да мине на преход. За незнаещите английски като мен има гугъл. Информацията е много полезна, тъй като спестява нерви, излишен багаж и прочие. Инфото не е само за туристите, а и за хората който ще ходят на къмпинг но ще си носят багажа на гръб.

Линк 1 - Оценка на маршрута и очакваните условия

Линк 2 - Бъди подготвен - но за какво ? 

Цитат от втория линк:

Option 1: Assemble a catch-all kit

This thinking goes, “By packing a lot of stuff, I will therefore be prepared for everything that comes my way.” Basically,you pack your fears. Beginner backpackers constantly fall into this trap — I was a case-in-point at the start of my first thru-hike, the Appalachian Trail in 2002

Превод:

Вариант 1 - Всеобхватен комплект

Типичното мислене при този вариант е "Взимайки с мен много екипировка, аз ще бъде подготвен за всичко, което може да ми се случи". Всъщност вие взимате със себе страховете си. Това е често допускана грешка от начинаещите пътешественици - всъщност и аз допуснах същата грешка при първият си по-сериозен поход из Апалачите през 2002

Последно редактиран от mchervenkov (08.06.2012 16:51:26)

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#2 11.09.2013 17:26:49

Maledictus
Див Балкански Субект

От: София
Регистриран: 19.08.2013

Отг: Избор на маршрут, състояние и околна среда.

Много хубава статия.

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#3 12.09.2013 08:25:26

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Отг: Избор на маршрут, състояние и околна среда.

Самата книга е много хубава и в началото започва как и къде да проследим прогнозата, каква информация да се търси за околната среда и терена а на края на книгата е за според терена и времето какви дрехи да се вземат като скъпи и по-евтин вариант съответно. Общо взето доста изчерапателна статия за хората които обичат да прекарват голяма част от времето на вънка. http://www.amazon.com/Ultimate-Hikers-G … rew+skurka Има я вече и за Киндъл. Спестява доста чудения при избор на екипировка и после когато тръгнеш на някъде по балканите има ценни съвети.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff