XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#61 14.03.2013 13:20:39

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Отг: Вело-кит

Оста на педала поврежда ли се често ? На мен досега не ми се е случвала такава беля при по-дълъг преход  , ако педалите са наред и смазани . Само , ако е правено ремонт скоро и нещо не е направено както трябва , тогава има проблем . За повредени резби и т.н. не говорим - заменят се с нови или здрави педали .
  По принцип е добре човек да си прави периодично профилактика или основно ремонтиране , смазване цялостно на колелото .... Аз всяка пролет го правя това с основното колело , което карам всеки ден из града и наоколо  .
  Ръчната помпа може да стане по-удобна с едно просто приспособление - усуква се една по-дебела тел (примерно 3мм) около долната част с "ухо" за настъпване . Може да се направи сгъваемо или да се маха . Настъпва се и се помпи с едната ръка , а другата е свободна , най-често държа маркучето на вентила . Още нещо - самото маркуче на обикновенна помпа може да се смени с по-яко дебелостенно такова от някой автомобил , да кажем тънко маркуче за нафта (дето се слагат на дюзите за излишно гориво ). По-издръжливо е и става на някои вентили дори без специален накрайник - директно се нахлузва на вентила .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#62 14.03.2013 13:48:36

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Ос на педал от скоро си добавих, понеже сменях педали. Никога не съм чупил. По-опасният вариант е да ти се разбие резбата на курбела, дето се завива. Случи ми се веднъж и се замислих поне ос да си возя...

Офлайн

0

#63 15.03.2013 00:08:05

Chronograph
Редови

Регистриран: 14.08.2012

product_1283.jpg

Е това е хубав мултитул- гаечни ключове и тем подобни при съвременните колелета не са необходими- почти всичко си е на шестограни. И има отварачка за бутилки wink

Офлайн

0

#64 15.03.2013 02:28:19

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

[video][/video]

Интересно клипче с велокит. Като цяло е много готин канал, има интересни съвети за планинско колоездене най-вече. Ако няма какво да правите някоя вечер, може да гледате някои клипчета smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff