XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 01.08.2012 16:23:51

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Отг: Риболов

Memento mori

Офлайн

0

#17 01.08.2012 19:24:25

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Spartan написа:

Който смята че този отговор е природонесъобразен,бракониерски или социалноконфликтен да не го чете!
Аз почти всеки излет нося със себе си въдичарски принадлежности:кукички №8-12,корда 0.14-0.20,оловца 2-3мм,плувка до 5 гр.И хич,ама хич не ме еня дали е в разрешен сезон или не!!!Защото аз ловя 2-3 рибки /толкова ми стига опита и времето/най-много и веднага ги приготвям за храна,за разлика от въоръжените с такъми за по 1000 лева и сонари за по 500 лева тузари,които рибарстват "законово" с билети и в разрешени периоди.Независимо от това че те лицемерно хвърлят обратно маломерните риби,снимат се с големите и пускат едри банкноти на горски и риболовни за да ги закарат до добрите места за риболов.Особено ми прави удоволствие да си хвана някоя пастървичка и го правя най-вече на перличка рибено масло или на скакалац.Щото за разлика от "средната класа" с щедрата си пенсия не мога да си позволя да си купя пастърва!Още повече че тя понякога миришела на курешки тъй като в рибарниците я хранят с кокоши черва.Затова моята "бакониерска" речна пастървичка не мирише на нищо,нали...!

Не мисля че тези ти "подвизи" са много за хвалба. Бракониерството си е бракониерство, независимо от това колко възвишени мотиви стоят зад него. Бих го оправдал единствено в ситуация на реално оцеляване, доколкото разбирам твоя случай не е бил такъв. Ако ми позволиш личен съвет( от човек дето е наполовина на твоята възраст) - не ти отива на годините да се хвалиш с бракониерски геройства. Тук пишат и четат много млади хора - замисли се и какъв пример им даваш на тях ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#18 01.08.2012 20:50:47

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

И сега какво, като си плащам риболовния билет и имам някоя и друга въдица, значи съм злодей риболовен? Или като не ходя в забранения сезон съм тъпанар?
Нещо не го разбирам пост N15.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#19 01.08.2012 21:14:23

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Spartan имай малко уважение към рибата. Забранителния период не е сложен за да ти прави напук , я си представи още 100 човека като теб които са за по 2-3 рибки , накрая какво ще стане , риба само в енциклопедията ще гледаме. А дали е лицемерно хвърлянето на маломерни риби ... странна работа е мнението ти.

Офлайн

0

#20 01.08.2012 21:40:52

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Скъпи колеги според мен темата е как бихме си помогнали с риболов при една екстремна ситуация .И е много далеч от това кой къде кога и каква и колко голяма риба е хванал . Нека не превръщаме темата в тема от риболовено надлъгване и украсяване.
PS Колега Спартан вероятно от по дългия ти житейски опит помниш поголовие и разнообразие сред рибите което днес го няма ,как мислиш какви са причините за намаляването?

Офлайн

0

#21 01.08.2012 22:10:24

windwarrior
Зла Гад

кочевой написа:

Скъпи колеги според мен темата е как бихме си помогнали с риболов при една екстремна ситуация .И е много далеч от това кой къде кога и каква и колко голяма риба е хванал . Нека не превръщаме темата в тема от риболовено надлъгване и украсяване.
PS Колега Спартан вероятно от по дългия ти житейски опит помниш поголовие и разнообразие сред рибите което днес го няма ,как мислиш какви са причините за намаляването?

Колега кочевой, тук не видях никой да се хвали с това кой колко голяма риба е хванал, така че няма опасност да се превърнем в рибарски форум smile

За сметка на това, съфорумникът Spartan откровено проповядва бракониерски риболов, даже и в началото на пост-а си индиректно заявява че не му пука, ако някой не е съгласен с неговото мнение. Определено не мога да приема такова мнение, във форум който се предполага да проповядва живот в хармония с природата. Щото утре ще дойде във форума някой ловец и ще каже - бе майната им на сезоните, думнАх една бременна кошута. Кво толкоз, нали е само една, пък и не мога да си позволя еленско с моята заплата/пенсия. Апропо, това последното е типичното оправдание на неинтегрираните ни, мургави сънародници. Гепим жица, щот нема кинти, бате.....

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#22 01.08.2012 22:47:14

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Глада е по- силен от тока батце. *THUMBSUP*

Офлайн

0

#23 02.08.2012 11:41:21

marad87
Редови

Регистриран: 26.07.2012

Колеги, нека спрем темата за бракониерството. Колегата canis_lupus пусна тази тема за да разбере как да използва принадлежностите, които са му в комплектът за оцеляване. Нека да пишем само за това.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 02.08.2012 11:35:47[/merge_posts_bbcode]

Според мен, когато се лови риба, най-важно е да прецениш водоема където си. Ако е някоя малка рекичка или по-плитък ръкав на някоя по-голяма, човек може да се опита да направи заграждение с камъни и клони където като влезе някоя риба ще му е по-лесно да я улови. Май бях гледал как Беър Грилс го прави някъде из САЩ. Ако намеря филмчето ще го пусна.

[merge_posts_bbcode]Добавено: 02.08.2012 11:41:21[/merge_posts_bbcode]

[video][/video]

Офлайн

0

#24 03.08.2012 08:36:17

Spartan
Редови

Регистриран: 21.01.2012

Е те това е разликатамежду мен-глупавия откровен старчок и някои осъждащи ме, доста от които съм сигурен че са по принципа "не ме гледай какво правя,а ме слушай какво ти говоря"!
-първо,моето бракониерство е толкова дребно че сравнено с "законния"риболов на дошлите с АТВ и джипове и хвърлящите по 2-3 хай-тек въдици едва ли се усеща от природата;
-второ,драги бушкрафтовци,не мога да си представя първичния природен ловец,риболовец и сдъбирач,комуто подражаваме да извади ролетка за да мери рибето дето го е уловил или да се взира във слънцето и календара на джиесема дали е сезон или не...!
-трето,възпитателния пример на моето мизерно дърташко бракониерство е като неумесна дребна шегичка спрямо озверелото съвремено потребителство,криещо се зад лицемерни закони и тяхното скъпоплатено неспазване.
Така че оставете ме да си хващам /ако мога/ по 1-2 рибета "БРАКОНИЕРСКИ" и въртейки ги на дъбово шишче да си представям живота на облечения в кожи мой и ваш предшественик.Това е бушкрафтовско,нали,или не?

Офлайн

0

#25 03.08.2012 09:35:24

slaf40
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 15.08.2010

Spartan написа:

-първо,моето бракониерство е толкова дребно че сравнено с.........

"Балканката хвърля хайвера си в края на есента и началото на зимата (от Октомври до Февруари). С помощта на тялото си женската прави гнездо в пясъка и заедно с мъжкия се чифтосват няколко пъти. Една  женска изхвърля около 3 400 златисто-жълти яйца с диаметър 4-5 mm..................."

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#26 03.08.2012 12:47:45

windwarrior
Зла Гад

@Spartan - стига демагогии, а ? Тоя колко бил хванал, ония с ква въдица замятал... Това не те оправдава. Има правилен и неправилен начин да се правят нещата. И в моите разбирания, бракониерството е неправилно.

Няколко колеги рибари ти натякнаха, че те тия забрани и сезони не са сложени за да ти е гадно, а за да може рибата да се размножава на спокойствие (това го знам дори и аз, дето не съм държал въдица от 20 години). Теб обаче това явно не те трогва. И после ТИ ще ми говориш за озверяло потребителство ?!?!? Че чак се и гордееш с постъпките си... Ако ТОВА ти е разбирането за бушкрафт - значи с теб си говорим на различни езици.

П.С. Всеки следващ пост открито и агресивно проповядващ бракониерството, удобно прикрито зад смокиновото листо на "оцеляването" и бушкрафта, ще бъде трит незабавно, а автора ще получи последно предупреждение за бан.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#27 03.08.2012 18:29:38

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Не мога да се съглася, че едно време древните народи на които препитанието им е зависело от лов и риболов са ловували когато им скимне. Няма как да са ловували в размножителните периоди нали по този начин си режат клона на който седят.

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#28 03.08.2012 18:53:49

windwarrior
Зла Гад

Древните народи са си древни народи. Тук говорим за обикновен гевезлък - че някой го мързи да си метне една консерва русенско в раницата, а предпочита да си хване "2-3 рибки" извън сезона.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#29 05.08.2012 21:06:28

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Aloo написа:

Не мога да се съглася, че едно време древните народи на които препитанието им е зависело от лов и риболов са ловували когато им скимне. Няма как да са ловували в размножителните периоди нали по този начин си режат клона на който седят.

Те такова нещо не бях чувал ми че то сигурно са мрели от глад тези дето са живеели покрай реките а?

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#30 05.08.2012 21:42:21

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

mchervenkov написа:
Aloo написа:

...нали по този начин си режат клона на който седят.

Те такова нещо не бях чувал ми че то сигурно са мрели от глад тези дето са живеели покрай реките а?

Гледа преди време едно филмче за разпространението на хората по земното кълбо. Оказва се, че племената от ловци събирачи много бързо изтощавали местността от към ресурси за папане, което ги принуждавало да се местят. Значи по-скоро не са се съобразявали.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff