XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 15.12.2011 20:38:04

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Едно малко проучване за ползата от използването на щеки в туризма.

http://www.alphagalileo.org/ViewItem.as … ureCode=en
Понеже в момента гледам за щеки че моите ме вбесяват до безбожие. Навъртял съм им минимум 250-300км за една година  и не мога да ги стегна като хората поне 5-10мин. да не кажа и че падат стружки от тях smile при по-дълго ходене. Колебая се между антишок и без антишок система. Моделите на  Zajo с клип заключването ми харесват или направо Leki smile?

Последно редактиран от mchervenkov (15.12.2011 20:59:18)

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#2 16.12.2011 04:44:37

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

Отг: Едно малко проучване за ползата от използването на щеки в туризма.

Аз нямам опит,но бих казал без антишок.И като се има предвид цената на хубавите щеки,бих казал - по-добре без щеки,за тез пари можеш да купиш куп по-полезни неща.

Офлайн

0

#3 16.12.2011 09:39:12

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Сопи - естествени материали, няма да фъргат стружки smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#4 16.12.2011 10:25:07

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Без щеки, ама друг път! На слизане как ми скърцат коленцата...

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#5 16.12.2011 10:30:16

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

Абе вършат си работа щеките. Аз лично нямам, но в малкото пъти, когато съм пробвал, определено се усеща разлика. С лека раница за еднодневен преход не ЧАК толкова, но с тежка раница, разликата е огромна. Супер много помагат за баланса на тялото. А за помощта при катерене и спускане въобще не говорим.
Миро, без да разбирам въобще от щеки, лично аз бих взел без антишок. Просто 1 нещо по-малко, което да се развали в тях smile
Аз лично ги избягвам по съвсем други съобращения - не ме кефи при гръмотевична буря да държа метални колове, или да ми стърчат на раницата...

Последно редактиран от velio (16.12.2011 10:31:51)

Офлайн

0

#6 16.12.2011 21:53:08

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Аз имам Зайо с антишок (със заключване) и съм доволен. В интерес на истината - антишока никога не го ползвам. За Леки - ползвал съм веднъж карбонови, направо са мечта. За съжаление поради килограмите ми, за мен карбонови щеки не са опция - при първото подпиране (с раница на гръб) на тях, и вече ще имам 4 броя комплекта къси щеки

@ Червенков - що не каза да ти дам зайовците на слизане от Чавдар да ги пробваш ? И без това само залудо ги мъкнах.... Дай да се организираме да ти ги пратя, докато разтъпкваш коляното, да не се мъчиш с твоите, пък ще ми ги върнеш на някоя сбирка ? Аз и без това Януари съм по командировки в чужбина, и няма да имам възможност да бръмча по сбирки.

@ Вельо - ми вземи си карбонови, ако не искаш да се правиш на гръмоотвод. Хем са и значително по-леки

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#7 16.12.2011 22:17:31

velio
Bushman

windwarrior написа:

@ Вельо - ми вземи си карбонови, ако не искаш да се правиш на гръмоотвод. Хем са и значително по-леки

2 карбонови въдици имам и на тях пише, ако загърми, по най-бързия начин да ги прибирам или да ги хвърля някъде  smile
Същото ще направя и с подобни щеки  *HELP*

Офлайн

0

#8 16.12.2011 22:30:07

windwarrior
Зла Гад

Вельо, мноу си се впрегнАл бе друже smile

Карбона е смола, нанесена върху текстил - нито едно от двете не извстно със силната си електропроводимост, да не кажа никак. За въдиците може да е заради металните чарколяци по тях - водачи и т.н. А може и да е заради голямата дължина на прътовете - 4-5 метра. Така или иначе карбоновите щеки са електропроводими приблизително колкото дървена тояга.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#9 16.12.2011 22:34:21

velio
Bushman

interesting stuff... meditate on that, i will wink

Офлайн

0

#10 16.12.2011 22:39:46

windwarrior
Зла Гад

Тръст ми, дюд smile Ко не ми верваш - накарай тъщата да бръкне в контакта с некоя от въдиците. Може да се запали (въдицата, не тъщата), ама гарантирано нема да я тресне ток.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#11 16.12.2011 23:21:10

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Ей, пичове, не си правете майтап с тези работи!  ;D 
Карбона си е чист метал под формата на въглеродни влакна, фини и гъвкави като текстил!

Ето как изглежда платното от което се правят карбонови въдици и щеки:

022313741-big.jpg?r=0

Супер електро-проводим е този материал, и при мълнии хвърляйте на далече, зада можем да се виждаме и за вбъдеще!!!   *DRINK*

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#12 16.12.2011 23:47:15

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Това си  е въглерод. Жоро, благодаря за предложението но няма нужда. Това се сетих че два пъти съм те виждал да ги мъкнеш но не ги ползваш.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#13 17.12.2011 00:38:02

Ludipipo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 31.03.2011

Въглерода не е метал! Диамантите са чист въглерод...  smile Проблема е другаде - при буря има вероятност пръчката да е мокра и за това не е добре да я държиш в ръка и да сочиш небето    wink

Офлайн

0

#14 17.12.2011 00:41:56

windwarrior
Зла Гад

@Галине, не че се заяждам, ама ако ми обясниш нагледно как въглерода (карбона) е метал, одма те номинирам за Нобел за химия, баце smile После премията ше я изпиеме заедно....

@ Червенков - ми аз си ги мъкна по принцип. Ако все пак решиш да се възползваш, свиркай, наблизо си ми и все ще уредиме нещо.

@ Лудипипо - графита също е чист въглерод smile Също като диаманта - тотален диелектрик.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#15 17.12.2011 00:52:14

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Жоро, няма проблеми!!! Този материал, както и да се казва е наистина с много добра електропроводимост и е опасно. Затова предупреждават коректните производители!

П.П. На старият ми OPEL кабелите за свещите нямаха метална жичка вътре, а канал запълнен с графитен прах ...  wink  Що ли ?

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff