XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 01.07.2011 10:25:18

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Ежедневно носени дрехи и вещи

Е ставаше дума за самозащита на жена му все пак, едва ли ще го размахва демонстративно. А пък аз да ви се похваля какво си взех вчера:
4177zKr4gZL._SS500_.jpg
Описание: http://www.amazon.co.uk/Tactical-Waist- … 76&sr=1-24 И смятам да си го ползвам като ежедневна чанта, както и за еднодневни разходки из Витоша. Ремъка за през рамо се откача и може да се сложи като колан за кръста, отделно има някакво подобие на MOLLE на гърба на чантата, а от предната страна и от страни си има нормални  MOLLE позиции, които едва ли ще ползвам за нещо. Смених дръжките на циповете с паракорд и добавих в предния джоб една връзка от паракорд ~15 см с карабинка на края, за закачане на ключове. Не е голяма, ама има доволно място в нея. Днес й е сефтето. Сложил съм малкия фолдър S&W, едно уиндбрейкърче в калъфче, телефона-покет пц, обикновения телефон с частната сим карта, мъничък мултитуул, пакетче мокри кърпички с алкохол и пакетче сухи кърпички, миниатюрно ЛЕД фенерче. Във вътрешните малки джобчета по стените на чантата съм насипал разни дреболиики: преполовена ролка изолирбанд, хотелско мини комплектче за шиене, хотелско мини сапунче със сапунерка(3см на 5см), запалка, химикалка... В страничните джобове идеално се събира фотоапарат, но не мисля да е постоянно присъствие(пък и трудно се дореждам до него от жената). Тежи преко сили 1кг и то заради телефоните и дебелата връзка ключове. Парите и документите ги държа отделно винаги, не се предвижда да са в чантата. Разцветката уудленд не бие изобщо на очи, защото ми се падна парче с повече кафяво и тъмнозелено, и изглежда като спортна чантичка.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#32 01.07.2011 10:45:59

Keltis
Редови

Регистриран: 28.06.2011

efond написа:

Затова за мен най-добрият компромис е една българска "ОСА".

Или ето то това.Калибър .40 ама да можеш и да го ползваш  big_smile

"...Не съм съгласен с това, което имаш да казваш, но ще защитавам до смърт правото ти да го кажеш.!"
    Волтер
Това са моите принципи!
Ако не Ви харесват......има и други.

Офлайн

0

#33 01.07.2011 10:48:46

Keltis
Редови

Yavor написа:

Е ставаше дума за самозащита на жена му все пак, едва ли ще го размахва демонстративно. А пък аз да ви се похваля какво си взех вчера:
4177zKr4gZL._SS500_.jpg
Описание: http://www.amazon.co.uk/Tactical-Waist- … 76&sr=1-24 И смятам да си го ползвам като ежедневна чанта, както и за еднодневни разходки из Витоша. Ремъка за през рамо се откача и може да се сложи като колан за кръста, отделно има някакво подобие на MOLLE на гърба на чантата, а от предната страна и от страни си има нормални  MOLLE позиции, които едва ли ще ползвам за нещо. Смених дръжките на циповете с паракорд и добавих в предния джоб една връзка от паракорд ~15 см с карабинка на края, за закачане на ключове. Не е голяма, ама има доволно място в нея. Днес й е сефтето. Сложил съм малкия фолдър S&W, едно уиндбрейкърче в калъфче, телефона-покет пц, обикновения телефон с частната сим карта, мъничък мултитуул, пакетче мокри кърпички с алкохол и пакетче сухи кърпички, миниатюрно ЛЕД фенерче. Във вътрешните малки джобчета по стените на чантата съм насипал разни дреболиики: преполовена ролка изолирбанд, хотелско мини комплектче за шиене, хотелско мини сапунче със сапунерка(3см на 5см), запалка, химикалка... В страничните джобове идеално се събира фотоапарат, но не мисля да е постоянно присъствие(пък и трудно се дореждам до него от жената). Тежи преко сили 1кг и то заради телефоните и дебелата връзка ключове. Парите и документите ги държа отделно винаги, не се предвижда да са в чантата. Разцветката уудленд не бие изобщо на очи, защото ми се падна парче с повече кафяво и тъмнозелено, и изглежда като спортна чантичка.

MOLLE  добро качество и поносими цени.....
MAXPEDITION  високо качество ама и солени цени.......

"...Не съм съгласен с това, което имаш да казваш, но ще защитавам до смърт правото ти да го кажеш.!"
    Волтер
Това са моите принципи!

Офлайн

0

#34 01.07.2011 10:56:48

Keltis
Редови

Keltis написа:
efond написа:

Затова за мен най-добрият компромис е една българска "ОСА".

Или ето то това.Калибър .40 ама да можеш и да го ползваш  big_smile

Защото стават и работи. big_smile  big_smile

Волтер
Това са моите принципи!

Офлайн

0

#35 01.07.2011 10:59:47

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Ами тази е на MFH Int.Comp.(Макс Фукс), те дават читави цени и средна хубост. На мен ми излезе 27лв(+5лв за еконт) от български търговец. А Макспедишън верно са много пара бе и тва так- тай захващане хич не ме кефи!
Ако тази вечер не буйствам много, утре ще я пробвам на разходка. Освен изброените неща има място за един двоен сандвич да се събере и една малка минерална вода в страничния джоб(без да се закопчава). За едно мързеливо качване до Златните мостове е предоволно.

Офлайн

0

#36 01.07.2011 11:42:41

Keltis
Редови

На Макспедишън-а ми харесва, че Фетбой има джоб за пистолет, та да има къде да си нося моя, когато не искам да ми е на кръста.

Волтер
Това са моите принципи!

Офлайн

0

#37 01.07.2011 11:48:04

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Именно затова си бях избрал за ежедневно носене на всички дреболии ето това нещо: http://www.taiwangun.com/tactical_equip … -2501.html Само че поляците преди 5 дена го вдигнаха от 10Е на 13,91Е и доставката е 26Е, епа майната им!

Офлайн

0

#38 01.07.2011 12:08:54

KRC
Новодошъл

От: Русе
Регистриран: 15.03.2010

Аз от 1 година и нещо нося тази чанта и съм много доволен lol .http://www.tashev.bg/shop/product_info. … rticles=89 Има ремък за през рамо и халки за колан. Нося в нея документи, пари, три телефона, няколко химикалки,швейцареца, куду-то, 50-на  листчета за бележки и понякога един тънък фотоапарат.
За малките си размери събира много полезни дреболии и остава място да "дишат". Една година не е мръднала и се пере всяка седмица.

Офлайн

0

#39 02.03.2012 15:41:35

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

ЕТО една хубава илюстрована тема.
Всеки може да почерпи идеи.

Офлайн

0

#40 02.03.2012 17:16:03

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Много интересни варианти. Прави ми впечатление, че много често в ежедневно носените вещи влиза и този инструмент.

026508438-big.jpg?r=0

Немога да си обясня каква е функцията на предната му част (лястовичката), която е като резбарско длето. Може би като универсално средство за рязане на кабели или въжета? *DONT_KNOW*

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#41 02.03.2012 17:26:07

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

вадене на гвоздейчета не е ли

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#42 02.03.2012 17:48:10

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

По-скоро за рязане , понеже е заточено . Отделно е назъбено като трион от едната страна . На мен също ми хареса , готина джаджа . Лястовичката може да се използва за оголване на кабели , за наостряне на клечки , рязане на найлон и др. такива. За гвоздейчета сигурно пак става.

Последно редактиран от anjsan (02.03.2012 17:48:55)

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#43 02.03.2012 18:25:45

Yavor
Редови

Уеб-сайт

За оголване на кабели е уж. В случая на снимката се вижда, че става за нещо, защото на някои многофункционални ножчета и мултитулове е... мани, мани.

Офлайн

0

#44 02.03.2012 22:51:00

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Ключодържател отварачка е това и за вадене на пирони става има ги по туристическите магазини.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#45 02.03.2012 23:22:40

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Само не разбрах защо на всичките снимки(почти) са наслагали ключове(домашни и от коли), часовници и портмонета. То се подразбира, че си ги носиш когато излизаш. Аз си купих все пак мечтаната чанта и тези дни ще я снимам, както и съдържанието й.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff