XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 15.02.2011 14:47:46

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Отг: Ежедневно носени дрехи и вещи

Абе, хора, за какво мъкнете толкова неща със себе си в града? Аз си нося само портфейла с пари, карти и документи, ключовете, със закачени на тях флашка и блутуут (тях двете нямам идея за какво ги влача със себе си, а не ги оставя в чекмеджето), бележник с химикал, цигари и запалка, викс или някакъво друго сгъваемо ножче и носна кърпа.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#17 15.02.2011 17:03:00

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

И аз така . Освен ключове,пормоне , лични документи, дрехи и обувки ; другото нещо , което нося със себе си ежедневно е малка раничка на гърба . В нея постоянно има ножче,вилица и лъжица, елка,рулетка, шублер,химикал и листи щото понякога ме пращат на обекти и тези неща  ми трябват . Лятото слагам един шушляк сгъваем за дъжд , а сега има ръкавици и шапка  . Още има няколко торбички и една книга - понякога чета в рейса докато пътувам . Това са ежедневните ми вещи , другото е ненужен багаж . В големият град магазини много и всичко може да си купи човек . Вече ако отивам другаде нещата са други .

От всичко най-полезна вещ е раницата и за града е много удобно нещо . Може да е празна или да се напълни с нещо пътьом , мятам я на гърба и готово . Предимството е че можеш да носиш и по големи,тежки неща или връхна дреха, а ръцете са свободни . Неудобство е , че в някои магазини се налага да я оставям на входа , като най-куриозното е в Кауфланд да ми я опаковат в найлон и слагат етикет . Мъкна си я в ръка и после я изнасям като проверен предмет през касите . Глупава работа . На запад въобще не те спират в магазина какъвто и багаж да мъкнеш , има си пискащи устройства и е уредено .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#18 15.02.2011 20:24:17

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

пари (ако има  big_smile ), документи, два ножа, халката за манерката ми седи на колана винаги както и халката за брадвичката, връвчица, компас, ластици за жилка  big_smile , чакмака,ключове...за това е сещам в момента

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#19 15.02.2011 20:26:27

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

То и аз нося само портфейл с малка сума пари и телефон. С раницата си ходя обикновено някъде като хода а в нея има шапка  и ръкавици или си слагам в нея горната дреха или пък я ползвам като пазарувам. Друго не ми и трябва.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#20 16.02.2011 02:14:04

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Релакс, сгъваемата четка за зъби се купува от автомат, има ги в Хепитата. Тя си върви с миниатюрна паста за зъби. Иначе просто нося почти свършила паста, която е лека, макар и не ужасно компактна:)
И, да имам и нож, красив и сгъваем. Засега с него само беля ябълки:) Може би ще достигна някой ден до висотата да си изрежа и ноктите с него:)

Офлайн

0

#21 16.02.2011 13:41:27

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Е къв тоя нож? Ножа за оцеляване не е за рязане на нокти! big_smile

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#22 16.02.2011 14:14:24

slu4ajna
Редови

Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Аааа, не си виждал един циганин на центъра как си режеше ноктите на краката с огромен нож:) Оттогавами се промени представата какво може и какво не може с един нож за оцеляване:)

Офлайн

0

#23 05.03.2011 14:53:50

GEGATA
Блокиран

Регистриран: 04.12.2009

Те сигурно ноктите му били по 2 см...  lol То с какъвто и да е нож да ги реже, пак ще стане.

Офлайн

0

#24 30.05.2011 18:18:58

survivaboy
Редови

Регистриран: 30.01.2011

Ха-ха, аз пък си вземам само викторинокса, пари, gsm-чето и часовника. big_smile

Офлайн

0

#25 30.05.2011 19:17:40

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Интересна тема. Веднага проверих и аз какво нося постоянно. Миниатюрно сгъваемо ножче на ключодържател. Миниатюрен мултитул (дамски вариант) 3-4 запалки, 2-3 кутии цигари, лула, чистачка, филтри и пакет тютюн, швейцарско ножче, портфейл с пари, карти и документи ... Май трябва да помисля за допълнения.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#26 01.07.2011 09:37:23

Teo
Редови

Регистриран: 18.12.2010

Чанта "Ташев - рок игъл" - 35 литра + мембранно яке - тънко, аптечка, нож, инструменти, фазомер, челник, тефтер, химикал, телефон, протмоне, вода, храна в кутии, лъжичка, мокри кърпи, нещо за четене, шамия, очила, дъждобран, и да има място, ако се налага да прибирам нещо в нея, почнах да не я свалям - насякъде е с мен.

По споровете за синтетиката: Веднага, като научих, почнах да се увличам по разни марки и изгъзици, исках гор- тексове и безкрайни водни стълбове.  Признавам, че не съм имал нещо марково за 500+ лева, но от нещата, които имам - 100, 200 лв. якета, обувки, аксесоари и прочетеното из форуми ми стана ясно, че си имат определен живот - в най-добрия случай - 3 сезона. Каквито и обувки да имаш, все ще пропуснат, трябва да се инпрегнират, както и дрехите, ако не спазвате медотите на пране (без химикали и центрофуги и простир на слънце)  - ще си работят дълго време.

Изпатих си от едни обувки на "Адидас" за 230 лв. - с изолация "PrimaLoft" и мембрана - няква измислена адидаска - носени са  главно зимата, в града. Сега пускат вода и са се закъсали. "Hi-Tec" марката предлага разни неща на по- добри пари от другите марки, но пък съм чувал много оплаквания...

Зимното ми яке е от "Сивен". Дадоха ми го от една работа, дето я работих на открито, значи топли си, и не е пуснало, а ме валя доста мокър сняг,  - родна марка - 5000 мм. воден стълб. Гледах в сайта, че не са им евитни продуктите...

Работата е там, че нямам доверие на родните вносители и производители, а и нямам пари за маркови неща, дето сред природата лесно се развалят и решавам да не се занимавам с марки, с мембрани, ами ще  ползвам органични материали, а и много ми е интересно едно време как е било!  Наистина корпорациите ни насаждат грешни представи за оцеляването и ни насаждат страх, че ако нямаме такива аксесоари, сме обречени да умрем! Аз искам да се науча да оцелявам без  аксесоари и изгъзици. Е, няма да тръгна бос, да се катеря на върха, но трябва да има баланс и ясно да се мисли от какво имаш нужда. Аз бях жертва на корпорациооните идеи за обличане в планината и много ме беше яд , че нямах като другите - мембранни, гащи и шарени найлони и маркови обувки. Първото ми ходене беше с  дънки и пролетни фанелки с дълъг ракав, и едно яке  за 30 лв., с ръкавиците от на дядо ми навремето, беше ми гадно и студено, но се справих - не бях болен, разбрах какво трябва да сменя - дънките с нещо друго, - купих си работнически панталон за 20 лв. и се отпуснах да си купя и термо бельо ...

Пък и да искаме модерните технологии, винаги може да си купим нещо по-евтино, от същия материал - много важно, че не е "Полартек", или "Лафума" с гор текс, всичко в тази система е направено, човек да купува, и да има свръх потребление, и за това, всичко е баси гадното ...

Офлайн

0

#27 01.07.2011 09:46:15

Keltis
Редови

Регистриран: 28.06.2011

windwarrior написа:

Газов револвер, колега - има съвсем компактни дамски модели. Лек в обращение, няма опасност от засечки и т.н. 5 заряда пиперец в муцуната и след това с токчето по избор - в левия или в десния т*шак smile Съвсем скоро мисля да обзаведа жената с един подобен.

Този газов револвер е нож с две остриета, особено ако го изкараш на някой с боен пистолет.
Ще те отгърми като вреден дивеч и в съда ще му се размине, защото е нямало как да познае, че не вадиш боен пистолет.Така, че с този дезодорант внимавай big_smile  big_smile  tongue

"...Не съм съгласен с това, което имаш да казваш, но ще защитавам до смърт правото ти да го кажеш.!"
    Волтер
Това са моите принципи!
Ако не Ви харесват......има и други.

Офлайн

0

#28 01.07.2011 09:51:53

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Мда... и аз определено смятам, че газовия пистолет не трябва да се използва за сплашване, а само за употреба! smile Издебваш удобния момент, гърмиш - и офейкваш! smile Принципно нося само в гората, и то заради подивели, и пуснати домашни любимци.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#29 01.07.2011 09:56:18

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Затова за мен най-добрият компромис е една българска "ОСА".

Офлайн

1

#30 01.07.2011 10:12:17

torah
Редови

От: София
Регистриран: 23.06.2011

Teo написа:

Чанта ташев рок игъл 35 литри мембранно яке тънко,аптечка,нож,инструменти,фазомер,челник,тефтер,химикал,телефон,протмоне,вода,храна в ктии лъжичка,мокри кърпи,нещо за четене,шамия,очила,дъждобран,и да има   място ако се налага да прибирам нещо в нея,почнах да  не я свалим насякъде е с мен .

споровете за синтетиката : Веднага като научих почнах да се увличам по разни марки и изгъзици,исках гор тексове и безкрайни водни стълбове,признавам,че не съм имал нещо марково за 500+ лева,но от нещата ,които имам 100 200 лв якета,обувки,аксесоари и прочетеното из  форуми , ми стана ясно,че си имат определен живот в най-добрия случай 3 сезона. Каквито и обувки да имаш все ще пропуснат,трябва да се инпрегнират,както и дрехите,ако не спазвате медотите на прана (без химикали и центрофуги и простир на слънце) ше си работят дълго време.

изпатих си от едни обувки на адидас за 230 лв с изолация PrimaLoft и мембрана няква измислена адидаска,носени са  главно зимата в града сега пускат  вода и са се закъсали. Hi-Tec марката предлага разни неща на по добри пари от другите марки ,но пък съм чувал мн оплаквания .
Зимното ми яке е  Сивен дадоха ми го от една работа дето я работих на открито , значи топли си и не е пуснало а ме валя доста мокър сняг, родна марка 5000 мм воден стълб,гледах в сайта,че не са им ефитни продуктите.

Работата е там,че нямам доверие на родните вносители и производители,а и нямам пари за маркови неща дето сред природата лесно се развалят и решавам да не се занимавам с  марки с мембрани ами ще  ползвам органични материали , а и мн ми е интересно едно време как е било, наистина корпорациите ни насаждат грешни представи за оцеляването и ни насаждат страх,че ако не имаме  такива  аксесоари сме обречени да умрем, а аз искам да се науча да оцелявам без  аксесоари и изгъзици. Е няма да тръгна бос да се катеря на върха,но трябва да има баланс и ясно да се мисли от какво имаш нужда. Аз бях жертва на корпорациооните идеи за обличане в планината и мн ме беше яд ,че нямах като на другите мембранни гащи и шарени найлони и маркови обувки.Пурвото ми ходене беше с  дънки и пролетни фанелки с дълъг ракав и 1 яке  за 30 лв с ръкавици от на дядо ми времето,беше ми гадно студено,но се справих не бях болен ,разбрах какво трябва да сменя,дънките с нещо друго купих си работнически панталон за 20 лв и се отпуснах да си купя термо бельо .

Пък и да искаме  модерните технологий винаги може да си купим нещо по ефтино от същия материал мн важно ,че не е полартек или лафума с гор текс, всичко в тази система е направено човек да купува има свръх потребление и за  това всичко е баси гадното .

Изобщо не съм съгласен с това което си написал. Не знам какви дрехи и обувки си взимал, но разликата поне за мен е огромна. Истината е че от зимно яке 100-200 лв няма как да извадиш това което търсиш. В сезона такова яке под 400-500 лева няма. Много е важна след това и поддръжката, както и водния стълб на самата мембрана, демек от кой клас е. Класните термобельо и чорапи са нещо задължително. На най-добрата мембрана като и сложиш памучни чорапи или тениска и работата отече. Има магазини и магазини. Трябва да се пазарува само от проверени места и не на последно място при покупката човек трябва горе долу като облече, пипне и разгледа нещото дето ще взима да може да направи разликата. Иначе е вярно че има доста ментета, но с мръсната вода от къпането да не изхвърляме и бебето. И накрая истината е в промоциите извън сезона. wink

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff