XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 20.03.2013 22:23:04

svilka_98
Новодошъл

Регистриран: 20.03.2013

Отг: Ташев, информация за качеството

smile   ами щом имаш ще можеш ли да ми кажеш от колко време я имаш,удобна ли е,заслужава ли си парите и т.н.Благодаря

Офлайн

0

#32 21.03.2013 00:06:00

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Държа да подчертая, че не ползвам раницата за туризъм - основно я ползвам за междуградски пътувания.
Изкарах последните си две години като студент с нея...

Офлайн

0

#33 21.03.2013 00:34:18

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

svilka_98 написа:

Здравейте.Ако може някой да сподели впечатленията си от раница Ташев Алпин 80+15.Благодаря Ви.

Откъм удобство за носене, работата при раниците е  горе-долу като при обувките. Докато едни се кълнат в даден модел (и марка), други го анатемосват smile Тъй като все пак Ташевките ги правят в България, то ги продават на доста места из цялата страна. Най-добре ще е, ако можеш да идеш на място, да помолиш да ти я натоварят с малко товар и да я пробваш. Верно, че да походиш 5 минути из магазина не е като да ходиш с часове навънка, но все е по-добре.
Едно нещо е сигурно обаче - доказано здрави са. Последните години са и доста премислени - имат доста екстри по тях. Виждал съм модели от преди доста години и разликата със сегашните е огромна.
За цените - според мен определено вече не са евтиния вариант за българските туристи. Цената им според мен е в средната категория, където конкуренцията никак не е малка. С малко повече търпение и упоритост, могат да се намерят доста сериозни предложения от чужди производители с доста по-голям опит от Ташев. Не, че искам да те разубеждавам - определено Ташевките според мен си струват, но просто не пречи да хвърлиш едно око и на други марки smile

И последно да питам от чисто любопитство - за какво мислиш да ползваш 80 плюс 15л раница?

Офлайн

0

#34 21.03.2013 02:47:46

velio
Bushman

едит: сега видях, че въпросния модел не е от кордура и е 135 лв, аз мислех, че е към 170-180. За тия пари надали може да се намери нещо по-добро с подобен обем smile

Офлайн

0

#35 21.03.2013 15:13:43

svilka_98
Новодошъл

Избрал съм си Алпин защото ходя 1 път в месеца на хижа или поход за няколко дена,кентавъра е от кордура и няма смисъл (поне за мене) да си я купя защото ще я ползвам един път в месеца,а колкото се отнася до мястото голяма раница и малко багаж може да носи smile

Офлайн

0

#36 21.03.2013 15:55:46

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Земи си яка раница (кордура), че да я ползваш до пенсия!

Офлайн

0

#37 21.03.2013 22:11:41

ckaiyokar
Редови

Регистриран: 04.12.2009

вземи си евтина раница, особено ако ще ти е първа, така с времето ще разбереш от какво имаш нужда и от какво не , и когато дойде момента да я смениш ще си доста по-наясно , ккво ти трябва.

Последно редактиран от ckaiyokar (21.03.2013 22:12:11)

Офлайн

0

#38 21.03.2013 23:51:04

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Съгласен съм с джедая. Идеята, че ще си вземеш една раница за вечни времена е илюзия. Така че вземи си първо средна по размер, ефтина раница и като натрупаш опит, а и като видиш какво носят хората по горите ще решиш какво ти трябва.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#39 22.03.2013 02:39:17

velio
Bushman

Това, че голямата раница може да носи и малко багаж е вярно. Но също така води със себе си недостатъци и придобиване на вредни навици.
Заради по-големия си обем е по-тежка. Ако я изкараш за еднодневен, а дори и няколкодневен излет със спане на хижа (както сам си казал, че ти се случва) - ще размотаваш из чукарите поне 1 кило мъртво тегло. Отделно, като не е пълна, колкото и да я компресираш, все стои едно никакво на гърба.
Като имаш голям обем, ВИНАГИ помъкваш излишни неща! Докато, ако обема ти е ограничен се научаваш да си оптимизираш доста багажа. И не само да го оптимизираш като количество, а и да го нареждаш правилно в раницата. Докато в големия чувал просто хвърляш всичко вътре и забравяш.

Моя съвет е следния - раница Съмит 42 - 116 лв:

http://www.tashev.bg/shop/product_info. … rticles=25

и ето тия странични джобове за 25 лв:

http://www.tashev.bg/shop/product_info. … icles=1409

Тоя вариант се връзва същите пари, но ти дава доста различни комбинации в зависимост от това какво си намислил да правиш. Аз лично палатката винаги си я нося закачена странично отвън на раницата. Но дори така, пак можеш от другия край да закачиш единия джоб. А защо не и двата. Пък, ако ще си на хижа и не носиш палатка - можеш и двата джоба да си сложиш. А същевременно - за еднодневни разходки, 42л раница не е чак такъв чувал и ще ти е приятно да си я разкарваш smile

Последно редактиран от velio (22.03.2013 02:40:58)

Офлайн

0

#40 22.03.2013 08:48:51

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Галимунди написа:

Съгласен съм с джедая. Идеята, че ще си вземеш една раница за вечни времена е илюзия. Така че вземи си първо средна по размер, ефтина раница и като натрупаш опит, а и като видиш какво носят хората по горите ще решиш какво ти трябва.

Не сме толкова богати, че да търсим евтиното...  Сигурен съм, че повечето от вас имат по 2-3 раници за различни нужди... Моята раница "товарен кон" е на близо 30 години и още е в действие (подобна на първите български самари). Плюс нея се заимах с още 3 ташевки, а също под ръка е и една най-обикновена войнишка мешка (ако падне някакво частно по пътя wink ).  В сметката не влизат 2 евтинджоса, като последния с радост го напълних с боклуци и затирих в контейнера...

Офлайн

0

#41 22.03.2013 20:49:53

svilka_98
Новодошъл

Съммита ми е малка.Аз имам една EYE Mountatineer 70l.Миналата година като ходих на една хижа бях я напълнил с 18кг. багаж %) ...От една страна си е наистина вярно че ще можеш да си я ползваш за 1,2 дневни походи но ако тръгнеш на по 1 седмица на поход ще е малка Съммита (поне за мене) .  smile

Офлайн

0

#42 23.03.2013 02:32:06

velio
Bushman

svilka_98 написа:

Съммита ми е малка.Аз имам една EYE Mountatineer 70l.:)

а на тая раница какво й е, та търсиш подобна? smile
Ако си е читава, това е още 1 причина да си вземеш друга, по-малка wink

Последно редактиран от velio (23.03.2013 02:32:37)

Офлайн

0

#43 23.03.2013 16:14:12

ckaiyokar
Редови

аз съм носил раница еие и мога да кажа , че са доста добре направени и много функционални. Носещата им система е добра и разпределят добре товара , а ремъците им не се отпускат по време на движение и раницата не се свлича. Ташев също съм носил и определено са по-качествени. В сравнение с алпин 80+15 съм сигурен , че еие е по-функционална- има сгъваеми странични джобчета и т.н. др. дреболийки, здравината на материалите и качеството на направата, както и комфорта при носене са може би в + към ташев, но точно за този модел + - са не е кой знае колко голям. Със сигурност ташевката ще е по-комфортна за носене, но са раници от един клас, като еие е в долната , а алпина в горната част. Щом имаш раница 70 литра , вземи си както казва колегата по-малка тази съмит 42 е достаинтересно предложение, аз лично се заглеждам и по дистанс 40 но няма да си взема нито едната , защото имам 30 литров дойтер транс алпин , 40 литрова вауде и една 50 литрова немска в ярко оранжев цвят. Имах китайска 80+10 , правена по дизайн и поръчка на някаква българска фирмичка- димитър ет или оод нещо си. Супер функционална и супер премислена раница но откъм материали и качество- пълна скръб.Затова сега се заглеждам по кентаврите на ташев. Като функционалност много ми допада и  свръх голямата маунт 100+20, най вече заради третия вход. Гледах в сайта им че ще пускат маунт 40, ще го видим.
Исках да кажа , че ако имаш голяма раница вземи си като втора някоя с литраж горе-долу на половината на голямата. Аз лично се учудих но когато голямата ми раница стана негодна и опасна за носене по планините започнах да ходя с малките за 2 дни и една нощувка събирам багажа си в 30 литровия дойтер , с 40 литровото вауде пък съм ходил 4 дни с нощувки по хижи, но бих могъл външно на нея да нося спален чувал и палатка и шалте., 50 литровата немската я ползвам за еднодневни походи в околностите на града , защото фабрично няма кръстен колан или лента , но заради особенност в конструкцията й никак не се мандахерца , освен това заради цвета , карам колелото с нея.

Последно редактиран от ckaiyokar (23.03.2013 16:14:59)

Офлайн

0

#44 23.03.2013 19:23:16

svilka_98
Новодошъл

velio написа:
svilka_98 написа:

Съммита ми е малка.Аз имам една EYE Mountatineer 70l.:)

а на тая раница какво й е, та търсиш подобна? smile
Ако си е читава, това е още 1 причина да си вземеш друга, по-малка wink

Еие-то не ми е удобна при носене,а и ми се изпотява гърба и няма регулируем гръб.На Ташев са по функционални в сравнение с Еие.

Офлайн

0

#45 23.03.2013 20:07:20

ckaiyokar
Редови

Свилка погледни дойтерите в стената , 22,23,24 март имат 40% намаление, цените са невероятни за дойтер
http://www.stenata.com/bg/%D0%BD%D0%BE% … ita-prolet

Последно редактиран от ckaiyokar (23.03.2013 20:08:51)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff